המשחקים של דיזל

דורון יעקבי| כללי הוספת תגובה

בזמן האחרון הגיימינג שלי מורכב בעיקר מ-Rock Band 2 (במיוחד עכשיו כשיש לי את כל השירים של Rock Band 1 הודות לעידן ולחבר של עידן שאיני זוכר את שמו), סשנים חצי מהנים וחצי מתסכלים ב-GTA 4 (כי באמת, הצורך לחזור על החלקים הכה משעממים בתחילת משימות יכול לחרפן אותי) ודמואים שאני מוריד מה-XBox Live.

הפעם שיחקתי בדמואים של שני משחקים בהם מככב וין דיזל. אמנם דיזל הוא נטול כישורי משחק אמיתיים, אבל איכשהו די נהניתי מהסרטים שלו. כנראה שאני פראייר של פיצוצים ואלימות. גם במשחקים הוא עדיין לא אכזב אותי – אהבתי מאוד את Riddick: Escape from Butcher Bay, בו שיחקתי בגרסת המחשב האישי.

הדמו הראשון בו שיחקתי הוא ההמשך של אותו משחק, ושמו Assault on the Dark Athena. לקח לי קצת זמן להתרגל לשליטה עם הגיימפאד, אבל מהר מאוד הסתדרתי והצלחתי לשחק ולהתאכזב. המשחק מזכיר מאוד את קודמו, אבל הספיק לשעמם אותי כבר בשלב של הדמו. אולי זו הפלטפורמה (אני לא רגיל לשחק FPS-ים בקונסולה) ואולי בחירה לא טובה של שלב, אז נקווה שהמשחק המלא יצליח להשיב קצת מהקסם של Butcher Bay.

הדמו השני הוא של Wheelman, שבו וין דיזל מככב בתור נהג שודים פרוע, או משהו. אני מודה שלא טרחתי להתעניין בעלילה. בהתחלה חשבתי שהמשחק מבוסס על סרט באותו השם, אך נראה שדווקא להפך: מתכננים להפיק סרט שיהווה המשך לעלילת המשחק. בכל אופן, דיזל היה שותף פעיל בהפקת המשחק, והוא שאף ליצור משחק נהיגת-אקשן-אובר-דה-טופ סטייל סרטי מהיר ועצבני.

האמת? די הצליח לו. המשחק מעתיק דבר אחד, או עשר, מהמחברת של GTA 4, אך הוא הרבה יותר צבעוני וארקיידי ממנו. Wheelman הוא משחק מאוד מהיר, והשליטה במכוניות אמנם לא מרגישה מאוד טבעית, אבל היא מאוד קלה ונוחה. בנוסף, אתם יכולים להתנגש בניידות משטרה ולצפות בהן מתרסקות על הכביש, במה שהמשחק מכנה "Vehicle Melee", ולקפוץ, תוך כדי נסיעה, למכונית אחרת, אם היא נראית לכם מגניבה יותר משלכם. ברצלונה, בה מתרחש הסיפור, נראית מצוין במשחק, הודות למנוע Unreal 3 האפקטיבי.

Wheelman כנראה לא יהיה יצירת מופת, ואפשר כבר 'להריח' כמה בעיות אפשריות: תסכול בחזרה על משימות, קטעי אקשן רגליים (אין בדמו, אבל זה תמיד מתגלה כרעיון רע במשחקי נהיגה), יציאה תכופה מדי לסרטונים סינמטיים תוך כדי נהיגה וכיוצא בזה. עדיין, אם צריך לבחור במשחק אחד של דיזל לתקופה הקרובה, Wheelman נראה לי כמו הימור מוצלח יותר.

4 תגובות ל “המשחקים של דיזל”

 1. גיא מאת גיא:

  באופן מצער (או שלא?), גם אני מצאתי את הדמו של המשחק הזה מוצלח יותר מזה של AODA. אולי זה בגלל שבאתי אליו בלי המון ציפיות, ולAODA דווקא ציפיתי לא מעט.
  אבל אני מניח שגם אם רק משחק אחד יצליח לדיזל, זה בהחלט יספיק.

 2. אריה 10 מאת אריה 10:

  חשבתי ש Wheelman דומה בסגנונו ל- Stuntman שתמיד נורא חיבבתי (אפילו את גרסת ה- GBA). עכשיו אני מבין שהוא די שונה, אבל זה נשמע מגניב מדבריך. לצערי הדמו שהורדתי מ-PSN לא עבד לי. פעם ראשונה שזה קורה לי, אגב. אני אנסה שוב.

 3. גיא מאת גיא:

  5/10 מיורוגיימר. מבאס.
  נקווה שAODA יעבור יותר טוב.

 4. דורון יעקבי מאת דורון יעקבי:

  אכן מבאס. כנראה שממצים את המשחק הזה כבר בדמו.

הוספת תגובה


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS