סקס במשחקים: שוב בכותרות?

עידן זיירמן| כללי הוספת תגובה

במוסף המחשבים של "ידיעות אחרונות" פורסמה היום כתבה, שזכתה לכותרת "משחקי המחשב מגלים את הפורנו". קצת אחר כך, הכתבה הזו פורסמה גם במדור המחשבים של ynet. היא נפתחת במשפט שאני יכול רק לקוות שנאמר בהומור:

סקס במשחקי מחשב? רעיון מזעזע. תחשבו על ילדיכם הרכים נתקלים, ככה פתאום, בסצינה מינית מפורשת באמצע הטבח שהם מבצעים בנחילי זומבים/חייזרים.

ומכאן והלאה, אתם כבר יכולים לנחש לאן זה מוביל. קצת אזכור של סימולטור האונס שנמכר באמאזון לשלוש שניות בחודש שעבר, דיון קצרצר בחזה של לארה קרופט, וכמובן, איך אפשר בלי התזכורת התורנית לסצינת הסקס (הלסבית-בפוטנציה!) של Mass Effect.

לא עברו שלוש שעות, עד שהתפרסמה תגובה לכתבה ב- Vgames. אותי זה שעשע במיוחד, מכיוון שהכתבה ב- ynet מלווה באייקון קטן שאומר שמדובר "בשיתוף פעולה עם Vgames – פורטל המשחקים הישראלי", אבל זה לא חשוב. הכתבה עצמה הציגה דעה הפוכה וצפויה לא-פחות: אין בכלל סקס במשחקי מחשב, מדובר סתם באוסף של כותרות צעקניות שעושות דמוניזציה למדיה הזאת, ובכלל, מישהו מכם הסתכל בטלוויזיה בזמן האחרון?

אבל כשאני צופה בשתי הכתבות הללו, שעולות זו מול זו, כל מה שאני יכול לחשוב עליו זה "נו, באמת". עד כדי כך אין לכם נושאים לכתוב עליהם? כאילו, באמת – בתגובה לאיזה אירוע נכתבה הכתבה ב- ynet? נכון, סימולטור האונס המדובר עורר שערוריה קטנה לפני חודש, אבל בכל שאר הכתבה, סתם מוזכרים קומץ של אירועים חסרי-קשר ביניהם שקרו מתישהו בעשרים-פלוס השנים האחרונות. מה מצדיק את יציאת הכתבה הזו עכשיו, מלבד מילוי של כמה עמודים מודפסים? מה הרעיון שהכתבה מנסה להציג, מלבד כמה אנקדוטות שמלוות בכותרות צעקניות? לא ברור.

ובכלל, זה לא כאילו שהטיפול של "ידיעות אחרונות" בנושא משחקי המחשב חדש לנו באיזושהי צורה.

6 תגובות ל “סקס במשחקים: שוב בכותרות?”

 1. Danny-L מאת Danny-L:

  איזה סימולטור אונס? מה? Oo

 2. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  מדברים עליו כאן: http://www.vgames.co.il/article/4288.html

  כן, אני יודע, היפנים המשוגעים האלה.

 3. איתי ברנר מאת איתי ברנר:

  נו באמת… משחקים יפנים עם סקס קיימים עוד מתקופת הדוס והSilk… מה שקומם אותי בכל הקטע זה שהכותרת של הכתבה נועדה רק למשוך אש בזמן שהכתבה עצמה מדברת בטון אירוני לחלוטין. ידיעות ומעריב ידועים בכותרות האלו, אבל בדרך כלל יש להן גם הצדקה מסוימת בכתבה עצמה…

 4. עידו מאת עידו:

  מבחינתי זה חדשות טובות. זה אומר שאין חדשות אמיתיות (או לחלופין – איומות) להתעסק איתן אז הם חוזרים להתנשאות רגילה, אך מבורכת, בה הם מצטיינים.

 5. swym מאת swym:

  בטח שששיתוף הפעולה חשוב: בצורה הזו אפשר לייצר בקלות עוד תוכן, ואז ישר תוכן שמציג את הדעה ההפוכה – ואז גם YNET וגם VGAMES מרוויחים עוד דפים נצפים.
  שלא נדבר על כך שהמילים "סקס" ו"משחקים" הם כמה מהביטויים הכי נפוצים בחיפוש באינטרנט. תמיד טוב להכניס לאתר כתבה שמכילה את שניהם יחד כדי לשפר את המעמד בפני אדון גוגל.

 6. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  swym – וכראיה לפסקה השנייה שכתבת יש את העובדה שאנשים התחילו להגיב בפוסט הזה (גם אם במקרה של תגובה שנכתבה כאן קודם, זה היה רק בשביל קצת ספאם) אפילו שהוא עלה לפני יותר משנה. 🙂

הוספת תגובה


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS