תחרות זיהוי המשחקים הגדולה של “גיימפאד” – התוצאות!

עידן זיירמן| כללי הוספת תגובה

זהו. נגמר. התחרות הסתיימה. הזוכים נבחרו. ואם עדיין לא יצא לכם, אתם יכולים לצפות עכשיו בפתרון לחידה:

במקום הראשון נמצא תומר מחיפה, שהצליח לזהות את כל המשחקים בחידה. כל הארבעים. וגם את המוסיקה ברקע. כל הכבוד לו על זה. הוא מקבל משחק בשווי של 25$ ב- Steam ואת גרסת ה- Xbox של Left 4 Dead.

במקום השני נמצא גיא, הידוע גם כ- swym מהבלוג המוצלח “הקלשון הדיגיטלי”. הוא הצליח לזהות 38 משחקים מתוך 40, ומקבל לידיו את גרסת ה- Xbox של Red Alert 3.

ולבסוף, בהגרלה שנערכה בין כל המשתתפים זכה אורין, שבעוד כמה ימים יקבל בדואר את Lego Indiana Jones.

קצת סטטיסטיקות: הפותר הממוצע הצליח לזהות 26 משחקים בחידה. המשחק שהיה לכם הכי קל לזהות הוא Portal – כל מי ששלח לי פתרון לחידה הצליח לזהות אותו. המשחק שהיה לכם הכי קשה לזהות היה Metal Gear Solid 2 – רק ארבעה פותרים הצליחו לזהות את המשחק. חוץ מזה, גם עם מוסיקת הרקע (שלקוחה, אגב, מפס הקול של Warcraft III ו- World of Warcraft, ונקראת “Call to Arms”) די הסתבכתם – רק ארבעה פותרים זיהו אותה, ולא מדובר באותם ארבעה פותרים שזיהו את Metal Gear Solid 2 (חוץ מתומר ארזי, שזיהה את שניהם).

וזה הכל! ברכות לזוכים, ואני מקווה מאוד שתהיה לנו עוד הזדמנות לארגן תחרות כזו בקרוב.

11 תגובות ל “תחרות זיהוי המשחקים הגדולה של “גיימפאד” – התוצאות!”

 1. תומר מאת תומר:

  יש! D:
  זאת היתה תחרות ממש כיפית ומאתגרת, והאמת שממש נהנתי לנסות

  ולזהות את המשחקים – אפילו שאת שברובם כמעט ולא שיחקתי, ויש אפילו

  כמה שלא שמעתי עליהם…
  ולמי שזה מעניין אותו התהליך של הזיהוי – בהתחלה בכלל לא תכננתי להשתתף בתחרות, וסתם בשביל הכיף בדקתי כמה אני מזהה וזה יצא משהו כמו 15 (כולל לחשוב ש-Diablo 2 זה Assassin's Creed ועוד כל מני טעויות בסגנון…), ואז התייעצתי עם אחי הקטן שעזר לי עם כמה תיקונים ועוד כמה זיהויים (כולל את המוסיקה שהוא זיהה ישר, הבן אדם שומע מוסיקה כזאת להנאתו…), ואז הייתי בערך עם 24-25 משחקים.
  עוד בערך 5 משחקים היה אפשר לזהות לפי חיפוש מושכל בגוגל של הטקסט שהופיע בסרטון (viva pinata, hostile water, ST2, FF הם אלה שקופצים לי לראש).
  ואז היו לי בערך 30, והתחלתי פשוט לעבור על משחקים פופלאריים בז'אנרים שונים ביוטיוב עד שמצאתי התאמות ובנוסף ווידאתי כל מני ניחושים (כמו למשל Deus Ex שהייתי 90% בטוח שזה הוא, אבל חיפשתי עד שמצאתי את הוידאו הספציפי) ואחרי עבודת נמלים מעצבנת הגעתי ל-36 משחקים שהייתי בטוח ב-100% שזיהיתי אותם.

  את ה-4 האחרונים: Space Giraffe, Rez, LBA Master of Orion זיהיתי בעזרת פורומים… (facepunch, Good Old Games ו-facebook).

  הרבה תודה לצוות גיימפאד על התחרות המהנה 🙂

 2. red מאת red:

  זיהית בעזרת פורומים? הווה אומר, רימית. הפרס מגיע ל-swym…

  עידן, פעם הבאה שים משחקים שאי אפשר לחפש בגוגל.

 3. תומר מאת תומר:

  red – מה הקטע שלך? אתה אוהב להיכנס לוויכוחים? (ע"ע "בחזרה לעתיד"). אני השתתפתי בתחרות בשביל הכיף ולא בשביל הפרס (ותאמין לי שאני אומר לך שאני לא זקוק לו) ונהנתי מכל רגע, כמו שאתה רואה אני לא מסתיר שנעזרתי בפורומים (וגם באחי הקטן).

  אני לא מתכוון להתווכח איתך – אבל אני מבקש ממך בלי מילות גנאי.

 4. red מאת red:

  אבל מה לעשות, רימית. לא אתה פתרת את החידה, אלא אנשים זרים בפורומים באינטרנט. כל אחד יכול לפרסם כמה פוסטים ברשת ולקבל תשובה לכל חידה, אבל זאת לא חוכמה. שמעת על דבר כזה שנקרא fair play?

  אני חושב שצריך תחרות חוזרת למען ההגינות.

 5. Menas מאת Menas:

  אני לא מבין מה היה כ״כ קשה לזהות את mgs,אתה רואה משהוא רץ ונעלם אתה אמור להבין שזה סנייק לא?

  ולא יצא לי אפילו להתקרב אל משחק בסדרה…

 6. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  red – למרות שהיה ממש כיף אם העולם היה עובד ככה, אין לי שום דרך לאכוף חוק כמו "אל תתייעצו עם אף אחד ואל תחפשו ב- Google". אתה יודע – גם את הפרסים שמוגרלים על פתירת תשבצים במוסף הסופ"ש בעיתון אתה יכול לקבל אפילו אם חיפשת את כל הפתרונות לתשבץ ב- Google.

 7. zipdrive מאת zipdrive:

  נו, אני עם 32 הזיהויים העלובים שלי…

 8. red מאת red:

  menas, סנייק ממש לא רץ ונעלם. זה בכלל לא סנייק שבסרטון…
  עידן, אז מה הקטע בחידה הזאת אם אנשים אחרים פותרים לך אותה? ועוד לומר את זה בריש גלי כאילו שזה דבר מקובל והוגן…

 9. swym מאת swym:

  Red, אני לא יודע מה מפריע לך בזה שתומר זכה בזכות זה שהוא השקיע את הזמן שלו ונעזר באנשים באינטרנט. אתה באמת עד כדי כך נאיבי בשביל לחשוב שבעולם המודרני אנשים לא נעזרים באינטרנט בתחרויות שונות שהם משתתפים בהן? ואתה בכלל חושב שגם אם זה היה אסור מישהו יכול לאכוף את זה?

  אני ממש לא זיהיתי את השיר, ונראה לי שבחיים לא הייתי מזהה את Impossible Creatures כי עד היום אפילו לא שמעתי על המשחק. זה היה משחק שויתרתי על הזיהוי שלו מראש (נראה לי שזרקתי בתור ניחוש את D&D Online או משהו כזה, כי הנחתי שזה מסוג המשחקים שלא שיחקתי בהם ויש לך אפשרות לבחור בהם חיית מחמד).
  את MGS דווקא זיהיתי, אבל במקומו הכנסתי בטעות את Deus Ex פעמיים ברשימה. פדיחה די טיפשית.

  חלק מהמשחקים היו מאתגרים מאד לזיהוי, אבל את הרוב המוחלט של המשחקים זיהיתי יחסית בקלות – לפחות עד רמת ה"רק נקליד את המשחק בגוגל כדי לוודא שאני באמת זוכר נכון".
  היו גם כמה קלאסיקות ששמחתי להיזכר בהן, וכמה משחקים איזוטריים שהייתי בטוח שאף אחד אחר לא יזהה כמו Viva Pinata שהתמונה שהובאה ממנו היא מתוך חלק די שולי במשחק שבדרך כלל לא רואים בתמונות, ככה שאשכרה צריך לשחק בו בשביל לדעת שהתמונה היא משם.

  שני המשחקים הכי קשים לזיהוי מבחינתי היו Homeworld 2 שזיהיתי בוודאות רק אחרי שניסיתי לפענח את הטקסט הזעיר שבראש הסרטון, ו-Space Giraffe שכל הזמן הייתי בטוח שאני יודע מה זה, אבל כל כך עצבן אותי שלא הצלחתי להיזכר בשם המשחק עד שבסוף לקחתי תמונת מסך והעלתי לאתר gazopa. זה אתר שניתן לבצע בו "חיפוש הפוך" לתמונות דומות (כלי נהדר אגב לשלל שימושים אחרים), ואחרי קצת עבודת שטח מצאתי את המשחק.

  בקיצור: אחלה תחרות. מזל טוב לתומר על הזיהוי של ה-100%!

 10. menas מאת menas:

  red-אתה מכיר עוד דמות "עתיקה" בעולם המשחקים שיכולה להעלם?

 11. red מאת red:

  סנייק לא יכול להיעלם, על מה אתה מדבר?
  swym, אז מה הפואנטה בתחרות הזאת אם כל אחד היה מפרסם את החידה בפורומי גיימרים באינטרנט ומקבל את כל התשובות במתנה? להיעזר בחברים וכאלה זה עוד בסדר וגם גוגל זה עוד גבולי, אבל לפרסם בפורומים ולקבל פתרונות מאנשים זרים זה כבר קו אדום. נכון שאי אפשר לאכוף את זה, אבל לפחות שאנשים יהיו קצת ישרים.

הוספת תגובה


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS