רוצים להקדים את תאריך ההפצה של Portal 2? שאלו אותי כיצד!

עידן זיירמן| כללי הוספת תגובה

זהו, ה- ARG המוצלח של Portal 2 הגיע לסיומו. בערך. פורטל 2 לא שוחרר 4 ימים לפני הזמן, אבל כן ניתנת לכם ההזדמנות להקדים את תאריך ההפצה שלו. איך? ובכן, מסתבר ש- GLaDOS זקוקה לכוח החישוב שלכם, אותו אתם יכולים לתרום לה באמצעות הרצה של אחד (או יותר, כפי ש- red מציין בתגובות לפוסט הזה) המשחקים מ”שק תפוחי האדמה” של Steam.

לצורך העניין, אתם לא חייבים לקנות את שק תפוחי האדמה – אם יש לכם את המשחקים שלו כבר בחשבון, אתם יכולים פשוט להריץ אותם. תשאירו אותם פועלים ברקע, כך ש- Steam יזהה אתכם “In-game”. זה כנראה יהיה מספיק טוב. בעמוד הזה אתם יכולים לבדוק את כמות השחקנים הנוכחית ברחבי העולם, ועד כמה אנחנו משיגים (אם בכלל) את תאריך ההפצה העולמי.

בשביל לתת לכם מושג קצת יותר טוב בנוגע למה שקורה, אחד מחברי הקהילה תרגם את מד ההתקדמות מהעמוד של GLaDOS למונחים קצת יותר ברורים. בדף האינטרנט שהוא פתח לצורך העניין (שכצפוי, קורס עכשיו לעתים די קרובות עקב עומס עצבני) מפורט זמן השחרור של Portal 2, בהנחה שנמשיך להתקדם בקצב הנוכחי. נכון לזמן כתיבת שורות אלה, נראה שאנחנו מקדימים את תאריך היציאה של המשחק ב- 10 שעות. שזה די נחמד, אבל לא מספיק בשביל שנספיק לדבר עליו בפרק הקרוב של “גיימפוד”…

אם אתם רוצים לעזור אפילו עוד קצת, אתם צריכים לצבור כמה תפוחי אדמה בפרופיל ה- Steam שלכם. לא ברור איך הם עוזרים בדיוק להאצת הקצב הכללי, אבל אתם יכולים להשיג אחד בלי מאמץ אם אתם פשוט מצטרפים לקבוצת ה- Steam שנקראת “NELIPOT” ויש בבעלותכם לפחות משחק אחד מתוך “שק תפוחי האדמה”. אם אתם רוצים להשיג לעצמכם תפוחי אדמה נוספים, אתם יכולים לעשות את זה באמצעות ביצוע הישגים מסוימים במשחקים מהחבילה, ולאחר מכן הקלדה של הסיסמה המתאימה במסך ה- login שייחשף בפניכם. את ההישגים והסיסמאות אתם יכולים למצוא בעמוד הבא.

לא צריך להיות גאון בשביל להבין שכל הסיפור הזה נעשה הרבה יותר בשביל לקדם את 13 משחקי האינדי שמשתתפים בחבילה, ופחות בשביל לקדם את פורטל 2 עצמו. אבל כך או כך, כל הכבוד ל- Valve על אחד ממשחקי ה- ARG המעניינים והמושקעים ביותר שיצא לי לעקוב אחריהם. גם אם הייתי מעדיף בהרבה שנקבל בסופו טריילר ראשון ל- Half Life 2: Episode 3.

קדימה, לעבודה.

16 תגובות ל “רוצים להקדים את תאריך ההפצה של Portal 2? שאלו אותי כיצד!”

 1. איתי ברנר מאת איתי ברנר:

  אה.. יופי, עכשיו אני מבין למה ראיתי טראקבק של פוסט שלא הופיע לי ב – RSS… אני חייב להודות שהמספרים כרגע לא נראים מרשימים בכלל, אבל לפחות יש לי סיבה טובה להריץ את Aaaaa שנשבעתי לא להפעיל אותו שוב… 🙂

 2. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  באמת? לדעתי המספרים דווקא ממש מרשימים. ואני מניח ש- Valve מראש קבעו את הרף ברמה די גבוהה, בשביל למנוע מצב שפורטל 2 יוצא 3 שעות אחרי שהסיפור הזה מתחיל.

 3. red מאת red:

  "אתם יכולים לתרום לה באמצעות הרצה של אחד המשחקים מ”שק תפוחי האדמה” של Steam."

  למה רק אחד? אפשר כמה במקביל

 4. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  עד כמה שאני יודע, Steam מדווח בכל פעם רק על משחק אחד שאתה מפעיל, גם אם אתה מפעיל כמה. אז אני לא ממש יודע אם זה יעבוד. אבל היי, אם מישהו בכל מקרה משאיר את המחשב שלו דלוק על Audiosurf, לא יקרה כלום אם הוא ישאיר את המחשב שלו דלוק על Audiosurf ו- Super Meat Boy ביחד. 🙂

 5. איתי ברנר מאת איתי ברנר:

  כשאני בדקתי היו בסך הכול כמה אלפים לכל היותר, גם עכשיו יש משחקים עם כמה מאות מעבדים בלבד. אני חושב שהמשחקים מכרו הרבה יותר מזה (מחוץ או במסגרת המבצע), לא? למשל, ידוע שסופר מיט בוי מכר 600K על המחשב, מתוך זה שני שלישי (400K) דרך סטים. כמה זה אלפיים וקצת מתוך זה באחוזים?!

 6. שין-גימל מאת שין-גימל:

  אז שווה לקנות את השק? כלומר, מעבר לכדי להקדים את פורטל 2, מטרה נעלה בפני עצמה.

 7. red מאת red:

  ככל הנראה לא. ב-humble הבא בטח תוכל להשיג את רובם באיזה מחיר שתרצה.

 8. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  אלא אם ממש בא לך לתרום 30 ומשהו דולר למפתחי משחקים עצמאיים (ול- Valve…), אני לא חושב שיש צורך. לא בגלל הסיבה ש- red כתב – אני פשוט חושב ש- 13 משחקים זה קצת יותר מדי, ברמה כזאת שסכום הרכישה שלהם הופך ללא-זניח. קנה משחק אחד או שניים שמוצאים חן בעיניך. זה נראה לי עדיף.

 9. דורון יעקבי מאת דורון יעקבי:

  לפי מה שכתוב כאן – http://www.rockpapershotgun.com/2011/04/15/glados-countdown-is-almost-up/
  צריך אשכרה לשחק במשחק כדי שזה יעזור במשהו. לא מספיק להשאיר אותו דלוק ברקע. איך לעזאזל הם מבדילים – אין לי מושג.

 10. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  אוי, זה מבאס. אבל טוב, נו, באמת רציתי לחזור קצת ל- Audiosurf.

 11. swym מאת swym:

  אם הם רצו לגרום לאנשים לקנות את חבילת תפוחי האדמה, אני לא בטוח כמה הטיימינג של המבצעים שלהם היה מוצלח: בזכות מבצעי סופשבוע של רוקסטאר ויוביסופט זה יוצא שבמחיר של 13 משחקי האינדי האלו (38$) אפשר לקנות את אוסף המשחקים של ספלינטר סל כולל האחרון, את שלושת משחקי GTA הקלאסיים (GTA III, וייס סיטי וסאן אנדראס), ואת שני משחקי מקס פיין *יחד*.

 12. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  תראה, זה בטוח לא הזיק למשחקים האלה…

 13. yoni מאת yoni:

  יש לי שאלה שלא ממש קשורה לעניין אלא יותר לסטים, יש דרך להתחבר לסטים עם חשבון פייפל?

 14. טל מאת טל:

  מזל טוב! צריך לשנות את הכותרת של הבלוג.

 15. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  yoni – אפשר לשלם ל- Steam בעזרת חשבון Paypal. אני מניח שלזה התכוונת.

 16. יוני מאת יוני:

  כן לזה התכוונתי, תודה

הוספת תגובה


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS