The Splatters: ביקורת

עידן זיירמן| ביקורת הוספת תגובה

The Splattersתעשיית המשחקים הישראלית, בשנת 2012, היא לא מה שהיא היתה לפני עשרים שנה, או אפילו לפני עשור או חמש שנים. נכון, מדינת ישראל לא ממש הוציאה כותר AAA ראוי באמת מאז סימולטור הטיסה של חיל האוויר הישראלי מ- 1998 (“כוכב כחול”), אבל יש לנו משחקים שעונים בערך לכל הגדרה אחרת. קז’ואל? פייסבוק? אינדי? פלטפורמות ניידות? הכל יש. בכמויות לא-זניחות ובאיכות לא-רעה (לפחות בחלק מהמקרים). אבל משחק שבאמת מופץ לקונסולות? ועוד לא תחת תווית ה- Xbox Live Indie, אלא בתור משחק כזה שבאמת דורש לחתום על הסכם עם מיקרוסופט או סוני? זה משהו שלא חשבתי שאני אראה בשנים הקרובות.

ובכן… הפתעה! קבלו את The Splatters! משחק ישראלי שהחל את חייו בתור משחק עצמאי על המחשב האישי בשם Confetti Carnival, וזמין היום לרכישה במחיר של 800 נקודות (10$) מחנות ה- XBLA. ה- Splatters, שבהם עוסק המשחק, הם יצורים קטנים וחייכניים עם חוש שימור-עצמי השקול לזה של נמלול ממוצע, שכל מטרתם בחיים היא להתפוצץ לגוש של נוזל שבו תצטרכו להשתמש בשביל לפוצץ פצצות. מבולבלים? בצדק. אולי זה יעזור להבהיר קצת במה מדובר:

וחזרנו. בכל שלב ב- The Splatters תהיה לכם כמות מסוימת של פצצות שאתם צריכים לפוצץ. הפצצות האלה מופעלות ע”י הנוזל שה- Splatters משחררים כשהם מתים. לכן, המטרה שלכם היא להטיח את היצורים האלה בקירות, מגלשות, משטחים קוצניים, דפנות חדות של חפצים ולפעמים אפילו אחד בשני – בשביל לגרום לנוזל שלהם להפעיל את הפצצות שפזורות ברחבי השלב. נשמע פשוט? זה באמת מאוד פשוט. בהתחלה.

ה- Splatters שלכם מסוגלים לשנות את כיוון התעופה שלהם פעם אחת כשהם באוויר, ותדרשו לעשות שימוש בטקטיקה הזו אם אתם רוצים להצליח להגיע לכל הפצצות ברחבי השלב. שלבים מאוחרים יותר יציגו בפניכם את טכניקת ה”היפוך”, שמאפשרת לכם בלחיצת כפתור לשנות את המומנטום של כל החפצים הנעים בשלב. פצצות שעפו ימינה יתחילו לעוף שמאלה, גושי ג’ל שעפים למעלה יתחילו ליפול למטה – ואם תנצלו את הטכניקה הזו בצורה חכמה, תוכלו ליצור תמרונים מטורפים מהסוג שיגרום לכם לגרד את הראש ולשאול את עצמכם “אני כרגע עשיתי את זה? ואם כן, איך לעזאזל אני עושה את זה שוב?!”.

The Splattersמעבר למכניקת הפאזלים המוצלחת שלו, אחד הרעיונות הטובים ביותר שיש ל- The Splatters הוא השימוש שלו בטבלאות השיאים של ה- Xbox Live Arcade. לכל מסך ב- The Splatters יש טבלת שיאים משלו. זה, בפני עצמו, לא באמת מיוחד. אבל מה שהופך אותה למעניינת יותר הוא שבלחיצת כפתור (טוב, טכנית, לחיצה של בערך 3-4 כפתורים, וקצת הזזה של הג’ויסטיק באיזשהו שלב, אבל אתם מבינים את הרעיון) אתם יכולים לצפות בשידור של שחקן מבצע שיא מסוים במשחק. כלומר, השחקנים המטורפים האלה שמצליחים להשיג כמה עשרות מיליוני נקודות בכל שלב? אתם יכולים ללמוד איך הם עשו את זה.

אין ב- The Splatters הרבה מאוד שלבים. הוא מכיל כמה עשרות שלבים, שייקח לכם מספר לא-גדול של שעות לפצח. אבל בכל אחד מהשלבים האלה, כמו במשחק Angry Birds טיפוסי, תוכלו לשחק שוב ושוב במטרה לשפר את הניקוד שלכם ככל האפשר, ולנסות להגיע לדירוג של שלושה כוכבים. וההישג הגדול ביותר של המשחק הוא שהוא ממש גרם לי לרצות לעשות את זה. יש בו את הבסיס הממכר והכיפי, מהסוג שגורם לכם לרצות לשחק בו “רק חמש דקות” לפני השינה, שיכולות להפוך לשעה וחצי אם אתם לא נזהרים. כשעוטפים את כל זה במחיר של 10$, זה יוצא די מוצלח, ואני יכול להמליץ עליו לכל גיימר שיש לו אקס-בוקס בבית. הוא כיפי, הוא ממכר ויש לו מכניקה שונה ומרעננת. בתור כותר ביכורים ב- XBLA, מפתחי המשחק באמת יכולים להתגאות בעצמם.

3 תגובות ל “The Splatters: ביקורת”

  1. yoav מאת yoav:

    Like A Zionist

  2. איתי ברנר מאת איתי ברנר:

    אחרי משחק של כמה ימים טובים, הקטע היחיד שממש מעצבן אותי אלו השלבים שבהם הפצצות מפוזרות בחתיכות קטנות לכל רוחב השלב… לפעמיים זה פשוט מייאש מדי.

  3. גיימפאד » גיימפוד, פרק 42ב’ מאת גיימפאד » גיימפוד, פרק 42ב’:

    […] – זוכרים שלפני כמה פרקים אמרנו שנחלק קוד להורדת The Splatters עבור ה- XBLA? ובכן, מי שזכה בקוד הוא יותם נוי, שהזכיר לנו […]

הוספת תגובה


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS