יופי, שרלוק

עידן זיירמן| כללי הוספת תגובה

את סוף השבוע האחרון ביליתי הרחק מהרעש, הצפיפות והאינטרנט הזמין של מרכז הארץ, במה שהיה אחת מתקופות המנוחה המוצלחות ביותר שלקחתי מזה זמן רב. אבל בשבת בצהריים, הטרידה הודעת SMS את מנוחת הג'קוזי שלי. לאחר ניגוב הקצף מהידיים שלי, גיליתי הודעה אחת מתומצתת מאחותי הקטנה: "הוכרז דיאבלו 3!!!".

אני לא אחזור שוב על מה שדני אמר. אני רק רוצה להקדיש עוד קצת מרחב לתרגיל היחצנות המבריק של בליזארד, שהרים את כל מעריצי הרשת המכורים שלהם (וגם כמה שיושבים על הגדר, כמוני) באוויר.

לחידה שלהם היו כמה חלקים: קודם כל, היה את התמונה עצמה שישבה בפתיחת האתר, וגילתה בהדרגה פנים של משהו לא ברור. כמו כן, היה את הרונות המסתוריות, שעיטרו את התמונה שנגלתה לאיטה. בנוסף אליהם, הושתלו בדף ה- CSS של האתר (אם אתם לא יודעים מה זה – אל תדאגו, זה לא באמת מעניין) מספרים תמוהים ורפרנסים לחלקים של תמונה שהציגה משהו… סגול. מעניין.

נראה שהמספרים היו הרמז החזק ביותר של בליזארד. מעריציה העשויים ללא-חת הסיקו במהרה שמדובר בקידוד של אותיות באנגלית. אחרי הכל, חלק מהקישור לתמונות הממוספרות הללו הכיל את המספרים 23,23,09 – WWI, למתקשים, שזה הכנס אותו בליזארד ערכה בפאריז. התמונה הראשונה שקושרה הכילה את המספר 4. 4 מייצג את האות D. יום אחר כך, נחשף המספר 15, שמייצג את האות O. ברור שזה DIABLO, אמרו המעריצים. ואז בליזארד הביאה להם זובור.

המספרים? סתם הרצף הלא-ברור של המספרים מ- Lost. התמונה החבויה? פינגווין סגול מרושע, חסר כל קשר ממשי למשחק. הרונות? גם חסרות כל קשר למשחק. אחת מהן אפילו היתה בצורת סמיילי. הפרצוף במסך הפתיחה? מעוצב בכוונה להראות יותר כמו ה- Lich King ופחות כמו דיאבלו, בשביל להטעות את המעריצים. אני מתנצל על השפה, אבל בליזארד הביאה לכל חובבי החידות ביננו זובור ענק.

בסוף נחשף דיאבלו 3, והעולם הריע. בליזארד תזכר לדורות בתור חברה עם חוש הומור אכזרי במיוחד, ואני מניח שעובדי החברה מאוד בסדר עם הדימוי הזה. בלי שום קשר ליחס שלי למשחק (שהוא, אגב, די מתלהב) – באמת כל הכבוד על הקמפיין הזה.

8 תגובות ל “יופי, שרלוק”

 1. דני מור מאת דני מור:

  אותי זה הצחיק מה שהם עשו. בסופו של דבר, הם התאכזרו בטירוף לכל המעריצים המשוגעים שבילו שעות במטרה לנסות להבין מה עומד מאחורי הרונות, הטקסט, התמונות והמספרים.

  פשוט גאוני. מרושע – אבל גאוני.

 2. שפי גור ארי מאת שפי גור ארי:

  אני רק מקווה שהם יתעשתו ויביאו את המשחק גם לקונסולות. לא ממש בא לי לשחק משחק, שאולי יקרתע על המחשב שלי.

 3. גיא מאת גיא:

  האבסורד הוא שבכלל לא היה שום צורך לנחש כל מיני רונות בשביל להבין שדיאבלו 3 יוכרז עכשיו.
  כבר ב-30 באפריל היה ברור לכולם שדיאבלו 3 יוכרז, כשבליזארד קנו את הדומיין diablo3.com מהמעריצים:
  http://www.diablofans.com/forums/showthread.php?t=7199

 4. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  הבעיה היא שלאורך השנים האחרונות היו, פלוסמינוס, 2500 רמזים (ברורים יותר וברורים פחות) לכך שדיאבלו 3 בפיתוח. כמו עם סטארקראפט 2 – לאף אחד לא היה ספק שהוא בפיתוח, השאלה היחידה היתה מתי יכריזו עליו.

 5. גיא מאת גיא:

  הרמז המאד עבה להכרזה קרובה על משחק הוא קניית הדומיין שלו

 6. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  כן… תזכיר לי כבר כמה זמן Starcraft2.com נמצא בבעלותה של בליזארד?

  זה לא חוכמה להסתכל על האירועים של השנים האחרונות בדיעבד ואז למתוח קשר בין סיבה לתוצאה ידועה מראש. במהלך השנים האחרונות היו המון רמזים לכך שבליזארד הולכת להכריז על המשחק. ידענו, כמעט בוודאות מוחלטת, שהם מפתחים את המשחק. השאלה היחידה היתה מתי הם יכריזו עליו. כן, הרמזים הפעם היו יותר חזקים מבדרך כלל (אפילו אני, פסימיסט שכמותי, השתכנע), אבל הם עדיין היו רק בגדר השערות, בסופו של דבר.

 7. RS מאת RS:

  יתכן שבליזארד הם רשעים? (מאפיסטו, אניוון…):

 8. גיימפאד » ארכיון » WTF ICARUS?! מאת גיימפאד » ארכיון » WTF ICARUS?!:

  […] אוהב טיזרים מגניבים למשחקים. אבל הטיזר ל- Project Icarus, המשחק החדש של Irrational Games (או שם […]

הוספת תגובה


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS