בואו נשחק Alien: Isolation

עידן זיירמן| Let's Play הוספת תגובה

אז התחלתי לשחק ב- Alien: Isolation, ואמנם היו לי כבר כמה התקלויות עם החייזר, אבל שום דבר מאתגר יותר מדי. בעיקר הייתי צריך לשמור על שקט ולהתרחק מפתחי אוורור בתקרה. ואז התיישבתי מול המשחק עם ארז ויוגב, שיחקתי עשר דקות בערך, ופתאום הגענו לקטע שבו נראה שקורים דברים, אז התחלנו להקליט. בואו נראה מה קרה אחר כך!

(יש עוד קצת טקסט אחרי הסרטון)

אז, זה לא הלך יותר מדי טוב.

מאז שיחקתי במשחק עוד כמה שעות. למדתי להתמודד קצת יותר טוב עם החייזר. בין השאר – הגעתי לסיטואציה שמופיעה בוידאו למעלה הרבה יותר מוכן מבחינת ההיכרות שלי עם השטח (זה לא עזר יותר מדי, אבל זה כן עזר קצת). יש עוד קצת זמן עד שאני אכתוב עליו ביקורת (זה משחק ארוך, וכפי שאולי שמתם לב מהסרטון – קשה), אבל כבר עכשיו אני חושב שאלא אם יהיו הפתעות מיוחדות (נניח, החל מהמשימה הבאה Alien: Isolation פתאום יהפוך למשחק Free to Play בסגנון Temple Run), מדובר במתחרה מאוד חזק לקטגוריית “משחק השנה” שלי. באמת. קל להיות סקפטי, לאור ההתעללויות המרובות שהמותג הזה עבר ע”י עולם משחקי המחשב והקונסולות במשך השנים, אבל זו הפעם הראשונה שבה מישהו ניסה להכין מ- Alien משחק אימה בסגנון הסרט הראשון, ולא משחק פעולה בסגנון הסרט השני. וזה עובד מעולה.

אני לא יכול שלא למתוח השוואות ל- Five Nights at Freddy’s. מאוד אהבתי את Five Nights, אבל הוא היה מורכב בעיקר מאימת "הקפצות”, שבדרך כלל היא דווקא פחות כוס התה שלי. לעומתו, Alien: Isolation הוא אימה מהסוג הנכון. האווירה שלו מאיימת, הסיטואציות שהוא זורק אתכם לתוכם הם לא-מוכרות ואתם צריכים כל הזמן להתמודד עם זה שאתם מגלים דברים חדשים על העולם והמטרות שלכם בזמן שחייזר עצום נושף בעורפכם. זה עובד בצורה נהדרת. כמו FTL או XCOM, גם Alien: Isolation מוציא את המזוכיסט שבי, ועל הרמה הכי קשה – משפיל אותי שוב ושוב, וגורם לי לחזור להתחנן לעוד.

אני שומע המון תלונות על כך שהוא “ארוך מדי”. על כך שאחרי הרבה שעות משחק, החייזר קצת פחות מאיים וקצת יותר מציק. אני לא יודע. עד שאני אגיע לכתוב עליו ביקורת אני אוכל להגיד אם זה נכון או לא. אבל כבר עכשיו אני מרגיש שהוא שווה את הכסף שהייתי מוציא עליו אם לא הייתי מקבל גרסת ביקורת שלו. מדובר במשחק נהדר, ומאוד חריג בנוף של משחקי פעולה בגוף ראשון שרוצים לגרום לשחקנים להרגיש יותר חזקים ממה שהם באמת, ולא כמו ילדים קטנים שמתחבאים בלוקר.

תגיות: ,

3 תגובות ל “בואו נשחק Alien: Isolation”

  1. גיימפאד » גיימפוד, פרק 102: האמי של הסדרות הלא-חשובות מאת גיימפאד » גיימפוד, פרק 102: האמי של הסדרות הלא-חשובות:

    […] אותו. אם אתם רוצים לשמוע עוד על המשחק, אתם מוזמנים לצפות ב-Let's Play שזיירמן הקליט עם ארז […]

  2. גיימפאד » גיימפוד, פרק 103: Wink Wink Nudge Nudge מאת גיימפאד » גיימפוד, פרק 103: Wink Wink Nudge Nudge:

    […] – אחרי אינסוף חפירות על Alien: Isolation (אפילו הזכרנו את סרטון ה- Let's Play שהקלטנו עבורו) – אנחנו עוברים למירית. היא לא שיחקה ב- Alien: […]

  3. גיימפאד » ביקורת: Alien: Isolation מאת גיימפאד » ביקורת: Alien: Isolation:

    […] Alien: Isolaton זמין עבור כל הפלטפורמות בעולם שהן לא Wii U. אני שיחקתי בעותק ביקורת שנשלח אלי ע"י יבואנית המשחק. אם אתם רוצים לראות אותי משחק במשחק ומת בהרבה דרכים נוראיות, אתם יכולים לעשות את זה כאן. […]

הוספת תגובה


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS