יומן משחק XCOM 2, פרק 10: אבל למה את לא מחייכת?!

עידן זיירמן| יומן משחק הוספת תגובה

רוצים לדעת מה קרה בפרקים הקודמים? לחצו כאן בשביל להגיע לרשימת כל הפוסטים שכתבתי בנושא עד עכשיו. בקצרה – ה- Viper King חוסל, החיילים שלי רוצים להרוג אותי, פרויקט ה- Avatar מתקרב לסיום, ולמרות כל אלה – אני אופטימי.

9/6/2035, Operation Outer Cry

פעמוני אזעקה התחילו לצפצף בכל האוונג'ר. שוב. זאת הפעם ה- 37 או משהו כזה. גיא נפל ממיטת בית החולים שלו והתחיל לזחול לעבר העציץ הקרוב (אגב, תקשיבו, בזמן שהוא היה חולה במיטה ולא מסוגל לברוח ניסיתי לשאול אותו כל מיני שאלות בפיזיקה, ואני מתחיל לחשוד שהוא בכלל לא היה מדען כפי שהוא הציג את עצמו במקור!). עידן דקל וטל הופיעו אשמים כאילו תפסתי אותם במשהו (אולי הם שוכבים ביחד, או משהו, לא יודע). אלון קפץ לאוונג'ר, חמוש, מוכן לבעוט בתחת חייזרי. אדם בא לשאול אותי מה לעזאזל קורה פה.

Yonadav Unleashed"זה פרויקט ה- Avatar," הסברתי, "מסתבר שאם בכלל לא עושים שום דבר בשביל לעצור את הפרויקט, הוא ממשיך! איזה קונספט מעניין!"
"אז מה אנחנו הולכים לעשות?"
"ובכן, אנחנו לא יכולים לתקוף אף מתקן שמשויך לפרויקט, בגלל שכולם רחוקים מדי מהשטחים שבהם יש לנו השפעה ולא קיבלנו מודיעין מדויק לגבי אף אחד מהם… וה- Skulljack עדיין לא מוכן, אבל השארתי לנו על המפה את ה- Blacksite הראשון בתור גיבוי למקרה שפרויקט ה- Avatar יתקרב להשלמה. אז אנחנו יכולים לתקוף אותו"
"מעולה! אז אנחנו תוקפים אותו?"
"לא, כי החייזרים תוקפים את אחד מבסיסי המחתרת במערב אירופה, אז אנחנו צריכים לצאת לשם, עם הכוח הלא-אופטימלי כל כך שיש לנו עכשיו, ולקוות שתשרדו את זה בצורה מספיק טובה בשביל שנוכל לארגן מתקפה על ה- Blacksite בעשרה ימים הקרובים!"
"אני לא רואה מה יכול להשתבש בתוכנית הזו המפקד!"
"נראה לי שאתה משקר, אדם"
"זה נכון! יש סיכויים ממש גבוהים שהתוכנית הזו תשתבש המפקד!"
"זה יותר טוב"

(כהערת שוליים, שמתי לב שהשדרוג ל- Predator Armor גרם לכך שטל לובש עכשיו משהו שנראה כמו מכנסיים. אני אצטרך לטפל בזה)

טוב, אז זה לא שיש לי הרבה ברירות – עם גיא בבית החולים אני לא יכול לקחת שני רימונאים, ובגלל שבוריס בבית החולים אין לי שום Specialist ראוי שאני יכול לקחת. זה אומר שני דברים. הראשון הוא שאני הולך לשלוח את ה- Specialist הצעיר החדש לשדה הקרב – אור קומלוש! מי ייתן ותזכה לראות את אור היום שנית!

השני הוא שאני מוציא את יונדב צבקר מהמבחנה שלו.

מלבד יונדב ואור, אני שולח למשימה את הרימונאי אלון שוורץ, הריינג'ר-בעל-המכנסיים טל הורוביץ, הצלף בעל לב הזהב (נניח) אדם זיירה וערימת המתכת הפציפיסטית עידן דקל.

אחלו לי בהצלחה. אני אזדקק לזה.

הצעד הראשון של אלון חושף בפני חייל Advent, רובוט MEC אחד… ו- Berserker. מה זה ברזרקר? איך אפשר לקרוא את זה? אה, נו, זה הדבר הזה שרץ לטווח אפס ואז חובט לי בראש. ברור. אם מתעלמים מהעובדה שאני מצויד בכוח אדם לא-אופטימלי לסוג כזה של משימה וכולנו הולכים למות, זה די סבבה, בסך הכל. יש לי עדיין את כל התור לטפל בשלישיה הזאת, וזה אומר שלישיה אחת פחות שתרצח אזרחים תמימים כבר על תחילת המשימה. בהנחה שלא נמות – זה מגניב!

אנחנו נפטרים מה- MEC והחייל, ואז יונדב מבצע את טקס חנוכת היכולות המנטליות שלו בשטח ע"י לנטרל את הברזרקר עם Insanity (לא מסוג הדברים שאתם חושבים שישפיע מאוד על מי שמלכתחילה נקרא ברזרקר, אבל בסדר). אור "אני צריך שתעלה דרגות מהר אז בוא ניתן לך להרוג אותו" קומלוש הורג את הברזרקר, וכולנו שמחים ומאושרים.

עידן דקל זז כמה צעדים קדימה, ומתחילה מוזיקת "קרב". אני לא מצליח להבין למה יש מוזיקת קרב אם אין חייזרים בטווח ראייה על המפה, אבל נו, שיהיה. התחלתי את המשימה הזאת ממש טוב, שום דבר לא יכול להפריע לי, בואו נזיז את אלון שוורץ כמה צעדים קדימה ו…

Hellooooooo nurseBerserker Queen.

אלון יורה עליה את ה- Frost Bomb שלו, אבל זה ייתן לנו רק שני סיבובים של התקפה עליה. ויש לפסיכוטית הזאת 90 HP. לעזאזל. באפס חוכמתי, אני יורה עליה עם אדם ואור לפני שאני עושה התקפה כלשהי שמורידה לה את השריון. הנה 6 נקודות נזק מבוזבזות.

דקל יורה עליה רקטה. בתגובה, היא מסתערת עליו ועל אלון וחובטת ברצפה. דקל מכובה למשך 2 תורות. אלון נופל למצב מחוסר-הכרה, ובגלל שאין אף Specialist עם הכישורים המתאימים, זה אומר שהוא בחוץ לכל שאר המשימה. אאוץ'. אה, ואור נכנס לפאניקה. אז אני נשאר עם יונדב, אדם וטל כנגד Berserker Queen אחת. כיף!

העדיפות שלי בבת אחת הופכת ללגרום לה רק מספיק נזק כדי שהיא תעוף מפה כמה שיותר מהר, ואני אנסה להפטר ממנה במשימה מאוחרת יותר. למזלי, היא מסתבכת עם הבניינים בצורה כזאת שמבזבזת לה כמה תורות, מה שמאפשר לי לגרום לה מספיק נזק בשבל להוריד לה את כל השריון ולשכנע אותה להסתלק מהמקום. אנחנו עוד נתראה…

הנוכחות של אלון היתה ממש חסרה לי בשאר המשימה הזו, אבל הנוכחות של יונדב בשילוב של מזל די מרשים בפגיעה בכמה מיוטונים אפשרה לי לסיים אותה יחסית בקלות. אבל אני חושב שזה בעיקר שקרים שאני מספר לעצמי כי אחרי שנפטרים מה- Berserker Queen (לפחות באופן זמני) שום דבר לא נראה מסובך כל כך.

לעזאזל, אני חייב להשיג כלי נשק טובים יותר.

זה הולך להיות שימושי. אני חושב.אלון שוורץ, מסתבר, הספיק לעלות בדרגה לפני שהמלכה עילפה אותו. דקל, בינתיים, נפצע קשה, והוא יצטרך לבלות כמה ימים במעבדה של לילי לפני שהוא יוכל לחזור לשירות. משום מה, מי שהכי מוטרד מזה זה טל. כמו כן, טובי המדענים והמהנדסים באוונג'ר הצליחו במשימה ההנדסית הסופר-חשובה-אך-מגוחכת שהטלתי עליהם. הם יצרו לי כובע מה- Viper King. הו, כן, נראה שהעניינים משתפרים בהדרגה, בסך הכל.

כאילו, יש את הפרט הקטן הזה שאם תוך 48 שעות אני לא מטפל ב- Blacksite כל האנושות מושמדת ע"י פרויקט ה- Avatar, אבל אני יכול להתמודד עם זה!

אני חושב.

מספר ימים מאוחר יותר…

"טל?"
"להרוגאתכלהאנושותלהרוגאתכלהאנושות כן יונדב?"
"אתה יודע למה אני פה"
"האם זה קשור לכך שאני מחובר מנטלית למוח של האלדרים הנעלים ומעוניין בחורבן האנושות, ורק נסיבות עד כה מנעו ממני מלהשמיד את כולכם?"
"ובכן… כן, זה בדיוק זה"
"אני לא מבין מה אתה מצפה לעשות לגבי זה"
"יש לי כוחות, טל"
"אני מקשיב"
"אני יכול לעזור לך"
"נשמע הגיוני"
"אני רק צריך שתרגע, ותסתכל לעיניים שלי… הנה, בדיוק ככה. עכשיו…"

יונדב הבין מה קורה בדיוק שניה אחת מאוחר מדי, כשעיניו של טל זהרו בסגול. הוא ניסה להלחם בזה, אבל האנרגיה המנטלית שהוטחה בו היתה פשוט חזקה מדי. הוא רצה לעצום את העיניים שלו, אבל הוא כבר לא היה יכול. הוא… הוא…

יונדב נרגע. הוא הסתכל בעיניו של טל, ולחש "הללו את האלדרים". טל הנהן. "הללו את האלדרים".

17/6/2035, Operation Perilous Savior

Is that a Viper King on your head or are you really happy to s-... oh, I see. Yes. I understand."המפקד?"
"כן בוריס?"
"למה יותם לובש את ה- Viper King?"
"אה! מעולה ששאלת! זו המילה האחרונה בתחום השריון. חליפה חזקה, קלילה ומהירה, עם Grappling Hook מובנה ויכולת להקפיא את האויבים שלנו!"
"אה, אוקיי. אבל למה הוא לובש את ה- Viper King?"
"אני לא מבין?"
"נשמע כאילו בשביל לייצר את זה לא היית ממש חייב… להכין ממנו כובע? וצעיף?!"
"בוריס, אני נשבע לך שאמנם אתה מדבר עברית, אבל אין לי שמץ של מושג מה המשמעות של המילים שיוצאות מהפה שלך"
"לא משנה, המפקד"

שישה גיבורים יצאו לדרך. הטלפת יונדב, הרובוט עידן דקל, המומחה בוריס אוליאנסקי (התחלתי לקרוא לו "הוטרינר", אבל שאר החיילים משום מה חושבים שזה מעליב עבורם. וגם בוריס), הריינג'ר טל הורוביץ, הצלף יותם נוי והרימונאי אלון שוורץ.

מאוד רציתי שהמשימה הזאת תהיה, מלבד המשימה שבה אני מגלה את האמת האפלה מאחורי ה- Blacksite, גם משימה שבה אני עושה Skulljack לקצין Advent, ומזמן את ה- Codex הנוראי. במשימה ללא הגבלת תורות, זאת נראתה לי כמו הזדמנות טובה. אבל או שהחיילים שלי ממש מתחילים לעבוד נגדי או משהו, או שהיה לי מזל די נוראי.

XCom2 2016-09-24 22-59-59-66.avi_20161004_004327.215ההתחלה של המשימה היתה פשוטה למדי. ניסינו לתקוף Turret שמגן על המתקן, וחשפנו Archon וחייל Advent. בסדר. לא נעים, אבל עדיין היה לנו את היתרון הזה שהם לא ראו אותנו. אז בסדר. בשילוב עם יכולת ה- Stasis המופלאה של יונדב, טיפלנו בהם בקלות. ואז, לפני שהיכולות של כל החיילים הספיקו להטען ולמרות שאין הגבלת זמן במשימה הזאת, דקל זז כמה צעדים קדימה וחשף Archon ו- 2 מיוטונים.

אוקיי, סבבה. לא נורא. אני יכול לטפל בחלקם ואז יונדב ישתמש ב- Insanity שלו על אחד מהמיוטונים בשביל לנטרל אותו לאיזה 2 תורות… רק שה- Insanity שלו עשה Mind Control על המיוטון הזה, שזה היה נראה כמו רעיון טוב בהתחלה… עד שכתוצאה מכך נחשפו קצין, Stun Lancer ו- Shieldbearer של ה- Advent.

תקשיבו, אם לא הייתי יודע אחרת, הייתי מתחיל לחשוב שיונדב ודקל רוצים להרוג אותי.

כמה דקות אחר כך, בין השאר בזכות שימוש אינטנסיבי ב- Frost Bombs, הצלחתי איכשהו לשרוד את זה בלי פציעות. אבל למרות שניסיתי לעשות כל מה שאני יכול כדי שקצין ה- Advent ישאר בחיים (בכל זאת, מישהו צריך לרפד את הצד השני של ה- Skulljack שלי), זה פשוט לא עבד. מילא. התקדמנו קדימה, חיסלנו עוד שלישיית אויבים ו- Turret אחד ששמרו על הדגימה שהיינו צריכים לתפוס במקום הזה, ואני נאנחתי אנחת רווחה. זהו. נגמרו פה האויבים. חוץ מהתגבורות שהולכות להגיע אחרי שנתפוס את הדגימה. סיימנו.

לא יכולתי לבקש חליפה טובה יותר לרגע הדרמטי הזהאה, מה אמרת, XCOM 2? שיש לך עוד Archon ושני סקטוידים לזרוק עלי? ובכן, אמא ש'ך Archon ושני סקטוידים, XCOM 2. למרות שזה היה התזמון הכי מחורבן לשלוף אותם עלי, חיסלתי אותם. עדיין בלי פציעות! אני מלך, או משהו.

סוף המשימה עבר בלי בעיות מיוחדות נוספות. ניסיתי לשמור חלק מקציני ה- Advent שהגיעו כתגבורות בחיים בשביל ה- Skulljacking, אבל זה היה מסוכן מדי (העובדה שכל החיילים שלי פתאום הפגינו יכולת ירי של מרצה למדעי הרוח לא עזרה במיוחד).

אז מה היה לנו? אפס פציעות, 4 העלאות בדרגה (כולם חוץ מיונדב ואלון), נסיונות של החיילים לחבל במשימה בכל דרך אפשרית שמסוכלים ע"י המוח הגאון שלי (נניח) – וכל ההצלחה הטקטית והאסטרטגית הזאת מתבטאת ב… נקודה אחת שיורדת מפרויקט ה- Avatar? אחת? כלומר שאם מישהו ב- Advent מתעטש שעון המוות מתחיל לתקתק שוב?

אתה יודע מה, XCOM 2, גם אבא ש'ך Archon ושני סקטוידים.

אבל אני חייב לציין שחוץ מזה, המצב שלי מסתמן כדווקא די טוב. יש לי שוב כמות מספקת של חיילים ברמות גבוהות, חקרתי רימוני EMP וקליעי Bluescreen לטיפול ביחידות הממוכנות של ה- Advent, ונראה שאפילו טל הפסיק לדבר על זה שהוא רוצה להשמיד את כל האנושות. כאילו, הוא ודקל ויונדב מסתכלים עלי קצת מוזר וקצת מקריפים אותי, אבל זה סביר, נכון?

נכון?!

Working XCOM 2 Gamers הוא משחק שמתנהל בשיתוף קבוצת Working Gamers בפייסבוק. אתם יכולים לקרוא את כל העדכונים שנכתבו במסגרתו בקבוצה המדוברת, או פה בבלוג.

הוספת תגובה


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS