יומן משחק XCOM 2, פרק 14: הסוף

עידן זיירמן|יומן משחק 2 תגובות »

רוצים לדעת מה קרה בפרקים הקודמים? לחצו כאן בשביל להגיע לרשימת כל הפוסטים שכתבתי בנושא עד עכשיו. אמ;לק – דם, יזע, דמעות ומוות. אם כי לא הרבה כפי שאפשר היה לצפות.

19/8/2035, Operation Iron Breaker

טוב, לפחות זה לא ה- Archon Kingהמחתרת רצתה שאני אחלץ מדען מכלא של ה- Advent. עד כדי ביקור של ה- Archon King, לא נראה שזו הולכת להיות יותר מדי בעיה. ובהתחשב בזה שכבר חלק מכלי הנשק שלי התבגרו לשלב הפלזמה שלהם, נראה שגם הופעה שלו לא תהיה בעיה גדולה מדי. אז שלחתי למשימה את יונדב הטלפת, עידן דקל הרובוט, בוריס ה- Specialist החובש, יותם נוי הצלף (למשימות עם הגבלת זמן אני מעדיף להשתמש בצלף האקדוחן על פני הצלף הצלפי) ואת טל הורוביץ, הריינג'ר הקולונל הטרי. חוץ מזה, הייתי צריך גם רימונאי, ונראה היה לי כאילו החייל עטור-המוטיבציה אלון שוורץ קצת חלוד וזקוק לאימונים מחודשים. אז קראתי לו בשביל לשלוח אותו למשימה. ואז קראתי לג'ין ביטון סונג, והסברתי לו שאני צריך שהוא יוריד את החליפה של ה- Berserker Queen עכשיו. בתגובה, ג'ין הסביר לי שהוא לא רוצה להוריד את החליפה, ואלון הודיע לי שבהתחשב בכמות שכבות הבגדים שמפרידות בין ג'ין לבין החליפה הזו – גם הוא לא רוצה ללבוש אותה. אבל אני המפקד, לעזאזל איתם, הם עשו את מה שאמרתי להם לעשות. אחרי רבע שעה של הבהרות לגבי גורלו הצפוי של ג'ין אם הוא לא יוריד את החליפה, הוא הוריד את החליפה. השתררה שתיקה לא-נעימה בחדר, ואז אלון יצא בהחלטיות החוצה, כשהחליפה נשארת על הרצפה.

"ג'ין, יכולת לפחות, אתה יודע, ללבוש תחתונים"

המשך »

יומן משחק XCOM 2, פרק 13: אויבים חדשים, חליפות חדשות

עידן זיירמן|יומן משחק אין תגובות »

רוצים לדעת מה קרה בפרקים הקודמים? לחצו כאן בשביל להגיע לרשימת כל הפוסטים שכתבתי בנושא עד עכשיו. אמ;לק – חברי הפייסבוק שהתנדבו למשחק ה- XCOM 2 שלי בתקווה לא למות גילו שהם… ובכן, לא מתים! זה מפתיע!

21/7/2035, Operation Dawn Father

Dressed to kill"אוקיי, ג'ין ביטון סונג, אני רוצה שתלבש את העור של מלכת ה- Berserker שהרגנו ותצא איתו לשדה הקרב בתור ההגנה היחידה שלך"
"סליחה?"
"אה… סליחה, זה יצא קצת אחרת מאיך שזה נשמע בראש שלי. פיתחנו שריון חדש ואנחנו מעונינים שתלבש אותו"
"המפקד, אני לא יודע אם…"
"יש לו משגר רקטות מובנה"
"…אני מבין"

המשך »

יומן משחק XCOM 2, פרק 12: יחי המלך 2– נקמת המלך

עידן זיירמן|יומן משחק אין תגובות »

רוצים לדעת מה קרה בפרקים הקודמים? לחצו כאן בשביל להגיע לרשימת כל הפוסטים שכתבתי בנושא עד עכשיו. אמ;לק – אני משחק ב- XCOM 2 עם אנשים שהתנדבו לנושא בפייסבוק ואיכשהו מצליח לא להרוג את רובם.

שבוע!"המפקד?"
"כן בראדפורד?"
"זה פרויקט ה- Avatar. שוב. הם שוב השיגו את כל מה שהם צריכים…"
"מה הם צריכים, בעצם?"
"אני לא יודע, המפקד, זה נראה כמו ריבועים אדומים. זה עוזר להם איכשהו"
"אני מבין. מה התחלת להגיד?"
"הם השיגו שוב את כל מה שהם צריכים ו… הספירה לאחור התחילה שוב"
"נו, שטויות, יש לנו שבועיים, לא? ככה זה עם פרויקט ה- Avatar. ברגע שהוא מתחיל לתפוס את התחת, יש לנו שבועיים. זה מלא זמן שבועיים…"
"שבוע"
"בשבועיים אפשר להספיק-מה אמרת?"
"שבוע"
"חה חה, בראדפורד, אם לא הייתי יודע שאין לך חוש הומור או דמיון הייתי בטוח שאתה עובד עלי"
"לא, המפקד, שבוע"
"שבוע"
"כן, שבוע"
"זין"

המשך »

יומן משחק XCOM 2, פרק 11: WTF

עידן זיירמן|יומן משחק 2 תגובות »

רוצים לדעת מה קרה בפרקים הקודמים? לחצו כאן בשביל להגיע לרשימת כל הפוסטים שכתבתי בנושא עד עכשיו. אמ;לק – ארגון ה- XCOM ממשיך במלחמתו הבלתי-מתפשרת כנגד החייזרים ובמפקד הדביל שלו.

22/6/2035, Operation Ghost Knife

Suddenly Codexעם פרויקט ה- Avatar על סף סיום (שוב! אני לא יודע מה לעשות עם זה!), ה- Berserker Queen שמסתובבת חופשי, וכמה מחיילי הטובים ביותר שרוצים להרוג אותי, יצאתי למשימת הגנה על מתקן של המחתרת. לצורך המשימה לקחתי את יונדב צבקר בעל היכולות הטלפתיות, עידן דקל הרובוט, בוריס אוליאנסקי המומחה, טל הורוביץ הריינג׳ר, יותם נוי הצלף וגיא סיטון המדען-רימונאי-וואטאבר. לכאורה, מדובר במשימה מאוד פשוטה, חוץ מהקטע הזה שה- Berserker Queen החליטה גם לקפוץ לביקור.

אבל אז קרה משהו מוזר.

רכיב כלשהו מהנשמה המקורית של יונדב צבקר, משהו שעדיין לא נכבש והושמד ע״י מוח הקולקטיב החייזרי, המשיך להסתובב לו ברשת ה- PSI החייזרית… הוא הסתובב בכל מקום, נואש למצוא עוגן, משהו שיאפשר לו להשפיע שוב על העולם… והוא מצא את ה- Berserker Queen.

המשך »

יומן משחק XCOM 2, פרק 10: אבל למה את לא מחייכת?!

עידן זיירמן|יומן משחק אין תגובות »

רוצים לדעת מה קרה בפרקים הקודמים? לחצו כאן בשביל להגיע לרשימת כל הפוסטים שכתבתי בנושא עד עכשיו. בקצרה – ה- Viper King חוסל, החיילים שלי רוצים להרוג אותי, פרויקט ה- Avatar מתקרב לסיום, ולמרות כל אלה – אני אופטימי.

9/6/2035, Operation Outer Cry

פעמוני אזעקה התחילו לצפצף בכל האוונג'ר. שוב. זאת הפעם ה- 37 או משהו כזה. גיא נפל ממיטת בית החולים שלו והתחיל לזחול לעבר העציץ הקרוב (אגב, תקשיבו, בזמן שהוא היה חולה במיטה ולא מסוגל לברוח ניסיתי לשאול אותו כל מיני שאלות בפיזיקה, ואני מתחיל לחשוד שהוא בכלל לא היה מדען כפי שהוא הציג את עצמו במקור!). עידן דקל וטל הופיעו אשמים כאילו תפסתי אותם במשהו (אולי הם שוכבים ביחד, או משהו, לא יודע). אלון קפץ לאוונג'ר, חמוש, מוכן לבעוט בתחת חייזרי. אדם בא לשאול אותי מה לעזאזל קורה פה.

Yonadav Unleashed"זה פרויקט ה- Avatar," הסברתי, "מסתבר שאם בכלל לא עושים שום דבר בשביל לעצור את הפרויקט, הוא ממשיך! איזה קונספט מעניין!"
"אז מה אנחנו הולכים לעשות?"
"ובכן, אנחנו לא יכולים לתקוף אף מתקן שמשויך לפרויקט, בגלל שכולם רחוקים מדי מהשטחים שבהם יש לנו השפעה ולא קיבלנו מודיעין מדויק לגבי אף אחד מהם… וה- Skulljack עדיין לא מוכן, אבל השארתי לנו על המפה את ה- Blacksite הראשון בתור גיבוי למקרה שפרויקט ה- Avatar יתקרב להשלמה. אז אנחנו יכולים לתקוף אותו"
"מעולה! אז אנחנו תוקפים אותו?"
"לא, כי החייזרים תוקפים את אחד מבסיסי המחתרת במערב אירופה, אז אנחנו צריכים לצאת לשם, עם הכוח הלא-אופטימלי כל כך שיש לנו עכשיו, ולקוות שתשרדו את זה בצורה מספיק טובה בשביל שנוכל לארגן מתקפה על ה- Blacksite בעשרה ימים הקרובים!"
"אני לא רואה מה יכול להשתבש בתוכנית הזו המפקד!"
"נראה לי שאתה משקר, אדם"
"זה נכון! יש סיכויים ממש גבוהים שהתוכנית הזו תשתבש המפקד!"
"זה יותר טוב"

(כהערת שוליים, שמתי לב שהשדרוג ל- Predator Armor גרם לכך שטל לובש עכשיו משהו שנראה כמו מכנסיים. אני אצטרך לטפל בזה)

טוב, אז זה לא שיש לי הרבה ברירות – עם גיא בבית החולים אני לא יכול לקחת שני רימונאים, ובגלל שבוריס בבית החולים אין לי שום Specialist ראוי שאני יכול לקחת. זה אומר שני דברים. הראשון הוא שאני הולך לשלוח את ה- Specialist הצעיר החדש לשדה הקרב – אור קומלוש! מי ייתן ותזכה לראות את אור היום שנית!

השני הוא שאני מוציא את יונדב צבקר מהמבחנה שלו.

מלבד יונדב ואור, אני שולח למשימה את הרימונאי אלון שוורץ, הריינג'ר-בעל-המכנסיים טל הורוביץ, הצלף בעל לב הזהב (נניח) אדם זיירה וערימת המתכת הפציפיסטית עידן דקל.

אחלו לי בהצלחה. אני אזדקק לזה.

המשך »

יומן משחק XCOM 2, פרק 9: System Shock

עידן זיירמן|יומן משחק אין תגובות »

הרבה קרה בפרקים הקודמים של יומן המשחק שלנו, ואתם יכולים ללחוץ כאן אם אתם רוצים להשלים את זה. בקצרה: בפרקים האחרונים מתו לי אנשים ואני במצב קשה. אבל אני אופטימי!

כמו כן, דקל רובוט עכשיו.

דקל"המפקד, אני יודע שאתה לא במצב רוח לקבל חדשות, אבל… כדאי שתראה את זה"

עקבתי אחרי בראדפורד להנדסה, מבואס. לא ידעתי מה הוא רוצה להראות לי, אבל באמת שלא עניין אותי. העדפתי לשקוע באומללות על מותם בטרם עת של שקד ומקס (ודקל, כמובן, גם דקל. רימונאי מהולל, הדקל הזה). אבל מה שראיתי הצליח להוציא אותי מהאומללות שלי לכמה רגעים.

בפינה האדומה – בוריס. ה- Specialist המנוסה היחיד שלי עכשיו כששקד הפכה למזון לתולעים. זכור, בין השאר, מכך שבמשימה הראשונה שלו עבורי הוא צפה בעידן דקל מת לו מול העיניים. בפינה הכחולה – רובוט אדום ועצום שטוען בתוקף שהוא עידן דקל. בוריס ניסה מגוון מחוות דתיות שהוא ראה לאחרונה ב- DVD מהמאה ה- 20 של "מגרש השדים", תוך כדי שהוא צועק "צא דיבוק צא! חזור לשאול שממנו הגעת?!", ודקל בתגובה ניסה להתגונן עם כל מיני טיעונים כמו "שאול? באמת? לשם אתה חושב שהגעתי?!".

שעות מאוחר יותר, כשבוריס סיים לעבור על טקסי גירוש שדים מ- 38 דתות שונות, 22 כתות וחליטת צמחים הומאופטית אחת, הוא סוף כל סוף הסכים להתיישב ליד דקל. דקל בהה בו, במבט מתכתי וריקני, ובוריס שאל אותו "איך?"

המשך »

יומן משחק XCOM 2, פרק 8: הנפילה

עידן זיירמן|יומן משחק תגובה אחת »

רוצים לקרוא את הפרקים הקודמים ולהבין מה קורה כאן? לחצו כאן! לא רוצים לקרוא את הפרקים הקודמים ולהבין מה קורה כאן? ובכן, בקצרה, XCOM 2. עבר קצת זמן מאז העדכון האחרון שלי, שבו החיילים שלי התמודדו מול ה- Viper King ושרדו (אבל לרוע המזל, גם הוא), אבל הנה מגיע הפרק הבא. הוא לא יהיה שמח.

חושך נופל ברחבי האוונג׳ר. פעמוני האזעקה מתחילים לצלצל. צ׳קלקות אדומות התחילו לצ׳קלק. טל הורוביץ שלף את אחד הגרזנם שלו וחייך חיוך אחוז-טירוף. גיא סיטון התחבא בפאניקה בלוקר שלו, אבל זה קורה בכל מקרה. החיילים שלי התחילו לצעוק בפאניקה: ״התקפה! האוונג׳ר תחת התקפה!״, בזמן שהקול שלי עלה ברמקול והכריז ״הכינו את עצמכם!!!… ל- PSI האנושי הראשון!״

בקהל נשמעו כל מיני מרמורים מופתעים של ״זה הכל?״, ״למה הצ׳קלקות?״ ו״אני חושב שעשיתי פיפי בלוקר שלי. שוב״, בשעה שאני משכתי את הוילון וחשפתי, נעול במבחנת זכוכית ענקית (זה לא חיוני לצורך האימונים, אבל מסורת זה חשוב), את יונדב צבקר. ה- PSI האנושי הראשון. רעד של התרגשות עבר בקהל. או פאניקה. אני לא בטוח. אחד מהשניים.

ואז סגרתי את הוילון. יונדב יצטרך להיות נעול במבחנה שלו עוד קצת עד שהוא יהיה מוכן לשליחה לשדה הקרב.

אני מקווה שזכרתי לעשות לו חורים לאוויר.

המשך »

יומן משחק XCOM 2, פרק 7: יחי המלך

עידן זיירמן|יומן משחק אין תגובות »

רוצים לקרוא את הפרקים הקודמים ולהבין מה קורה כאן? לחצו כאן! לא רוצים לקרוא את הפרקים הקודמים ולהבין מה קורה כאן? לא נורא, לא פספסתם הרבה. קצת קרבות נגד חייזרים. מעט הרוגים. זה ישתנה בקרוב. אוהו, זה הולך להשתנות בקרוב.

11/5/2035, Operation Regal Beast

יאללה, בראדפורד, תראה להם מה זההגיע הזמן – דוקטור וואהלן המיתולוגית השאירה איזשהו שדר שמצביע על… משהו. לא ברור מה. אבל יש סיכוי שהיא נמצאת שם, אז אנחנו טסים לבדוק את הנושא.

״Central Officer Bradford reporting for duty, sir!״

״מה? למה אתה מדבר אנגלי-אה! בראדפורד! יופי שהצטרפת! בוא, בוא ותראה איזה חיילים נפלאים צירפתי אליך למשימה! יש פה את שקד זיירמן המומחית, אדם זיירה הצלף, מקס ויגדרוביץ׳ הריינג׳ר (הוא לא שומע קולות עכשיו, באמת! מקס, מה אתה עדיין עושה עם הקסדה הזאת?) ובגלל שאנחנו רוצים להבין את המחקר שדוקטור וואהלן עשתה, החלטנו לצרף אחד אחד מהמדענים מהמעבדה שלנו למשימה הזאת. הנה הוא בא עכשיו!״

המם. משום מה, המדען הגיע מלווה בשני שומרים חמושים. שגוררים אותו בכוח. בזמן שהוא צועק ״לא! לא! מה אתם עושים! אני לא באמת מדען! סתם ניסיתי להתחמק מהמשימה הזאת! אני גיא ביטון! אני גיא ביטון!!!״.

ציידתי את החיילים (והמדען. אני מקווה שהוא יודע לזרוק רימונים. כרגע הוא נראה במצב די קטטוני, כל הזמן צועק שהוא גיא ביטון) במיטב הציוד שיכולתי להעניק להם… חוץ מ- Mimic Beacon. אני לא מאמין ששכחתי Mimic Beacon. בינתיים, מאחורי, המדען המשיך להתווכח עם השומרים החמושים שלו.

״אתם לא רואים שהזקן הזה מודבק?!״
״אבל מתחת לזקן הזה יש לך עוד זקן!״
״אבל הצבע שונה! הוא בצבע שחור של חייל, לא בצבע לבן של מדען! תפסיקו!״
״טוב, די עם השטויות…״ השומר הסתכל בתג השם של המדען, ״דוקטור גיא… סיטון. תעלה על המטוס כבר!״

בזמן שהסתלקתי מהאנגר, אני חושב ששמעתי את דוקטור גיא בוכה חלושות. משהו על העציצים שלו. אני לא בטוח. בטח קטע כזה של פיזיקאים. לא נתתי לזה להטריד אותי. איחלתי לחיילים בהצלחה, וממש קיוויתי שהמדען יתגלה כקצת פחות פחדן וקצת יותר מועיל מהרימונאי ההוא, נו, גיא ביטון.

המשך »


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS