יומן משחק XCOM 2, פרק 14: הסוף

עידן זיירמן| יומן משחק הוספת תגובה

רוצים לדעת מה קרה בפרקים הקודמים? לחצו כאן בשביל להגיע לרשימת כל הפוסטים שכתבתי בנושא עד עכשיו. אמ;לק – דם, יזע, דמעות ומוות. אם כי לא הרבה כפי שאפשר היה לצפות.

19/8/2035, Operation Iron Breaker

טוב, לפחות זה לא ה- Archon Kingהמחתרת רצתה שאני אחלץ מדען מכלא של ה- Advent. עד כדי ביקור של ה- Archon King, לא נראה שזו הולכת להיות יותר מדי בעיה. ובהתחשב בזה שכבר חלק מכלי הנשק שלי התבגרו לשלב הפלזמה שלהם, נראה שגם הופעה שלו לא תהיה בעיה גדולה מדי. אז שלחתי למשימה את יונדב הטלפת, עידן דקל הרובוט, בוריס ה- Specialist החובש, יותם נוי הצלף (למשימות עם הגבלת זמן אני מעדיף להשתמש בצלף האקדוחן על פני הצלף הצלפי) ואת טל הורוביץ, הריינג'ר הקולונל הטרי. חוץ מזה, הייתי צריך גם רימונאי, ונראה היה לי כאילו החייל עטור-המוטיבציה אלון שוורץ קצת חלוד וזקוק לאימונים מחודשים. אז קראתי לו בשביל לשלוח אותו למשימה. ואז קראתי לג'ין ביטון סונג, והסברתי לו שאני צריך שהוא יוריד את החליפה של ה- Berserker Queen עכשיו. בתגובה, ג'ין הסביר לי שהוא לא רוצה להוריד את החליפה, ואלון הודיע לי שבהתחשב בכמות שכבות הבגדים שמפרידות בין ג'ין לבין החליפה הזו – גם הוא לא רוצה ללבוש אותה. אבל אני המפקד, לעזאזל איתם, הם עשו את מה שאמרתי להם לעשות. אחרי רבע שעה של הבהרות לגבי גורלו הצפוי של ג'ין אם הוא לא יוריד את החליפה, הוא הוריד את החליפה. השתררה שתיקה לא-נעימה בחדר, ואז אלון יצא בהחלטיות החוצה, כשהחליפה נשארת על הרצפה.

"ג'ין, יכולת לפחות, אתה יודע, ללבוש תחתונים"

בסופו של דבר הצלחתי לשלוח את אלון למשימה, לבוש בחליפת ה- Berserker Queen עם איזה 3-4 שכבות מגן בינו לבינה. היא התחילה יחסית בקלות, רק כדי שטל הורוביץ יתפרץ לאיזשהו בניין ויעשה צעד שיעמיד אותו פנים מול פנים עם ה- Archon King.

אם היה שם רק את ה- Archon King, ניחא.
אם היה שם רק את ה- Archon King ביחד עם שני ה- Archons שליוו אותו – נו, מילא, נסתדר.
אבל הצעד של טל חשף, בנוסף, את הנוכחות של Codex, Shieldbearer, ו- Lancer אחד לתפארת מדינת ה- Advent.

שיט.

קח את זה!למזלי, הבאתי איתי למשימה הזאת ידיד חדש. רימון חומצה. העניין עם רימון החומצה הוא שהוא גורם קצת נזק בכל תור. אבל במקרה של ה- Alien Rulers, הוא גורם קצת נזק *בכל פעם שהם זזים*.

זה לא היה פשוט. עם תמיכה של Codex ו- Shieldbearer עדיין כל החיילים שלי כמעט נפצעו במשימה הזאת קשה. אבל העובדה שבכל פעם גם ה- Archon King חטף קצת נזק הפכה כל מיני התקפות שלו (למשל, ההתקפה הזו שבה הוא מרים אנשים לאוויר ואז מטיח אותם ברצפה אם לא גורמים לו נזק) לקצת חסרות ערך. הוא ברח, בסופו של דבר. עם משהו כמו 20 HP, אבל היי, זו די ירידה מה- 100+ שהוא התחיל איתם לפני כמה משימות.

בהעדר ה- Archon King, שאר  המשימה הלכה יחסית בקלות. דקל, בוריס, ואלון זכו לקידום, ואמנם כמעט כולם נפצעו במשימה הזאת (טל הורוביץ, בין השאר, בצורה קשה) – אבל היי! שרדנו! והורדנו את ה- Archon King לסף מוות!

ואז המד של פרוייקט ה- Avatar שוב התמלא עד הסוף.

לרגע נכנסתי לפאניקה – נראה היה שלא יכולתי לבטל את פרויקטי המחקר הנוכחיים שלי, ולא היה שום מתקן של ה- Advent שאני יכול לתקוף. אבל אחרי התעסקות קלה עם הממשק הצלחתי לשכנע את החוקרים שלי לחקור את ה- Facility Lead האחרון שהם קיבלו, וגיליתי את מיקומו המדויק של מתקן של ה- Advent בדרום אמריקה.

ובכן, אני יודע איפה המטרה הבאה שלי.

26/8/2035, Operation Laughing Tongue

ככל הנראה, נמאס ל- Advent לחכות שאני אגלה את האויבים הכי חזקים שהם יכולים לזרוק עלי, והם בישלו לי משהו חדש עבור המשימה הקרובה. הם סידרו לי Gatekeeper.

GATEKEEPERשלחתי למשימה את ג׳ין ביטון סונג בתור הרימונאי, עידן דקל בתור הרובוט, יונדב צבקר בתור הטלפת, בוריס אוליאנסקי בתור ה- Specialist החובש, מירית בן-חור בתור הריינג׳רית ואדם זיירה בתור הצלף. אנחת הרווחה של אלון שוורץ על כך שהוא לא יצטרך ללבוש את חליפת ה- Berserker Queen שוב נשמעה בכל האוונג׳ר. החיוך על הפנים של ג׳ין בזמן שהוא גילה שהוא הולך ללבוש את החליפה הזאת שוב היה מטריד ממש. לפחות הפעם הוא הבטיח שהוא ילבש תחתונים מתחת לחליפה.

הקבוצה הראשונה שנתקלנו בה, קבוצה שהכילה Codex אחד ושני Viper-ים, חוסלה לפני שהספקתי למצמץ. באמת, Advent, תשתדלו יותר. רק קצת חבל שבזבזתי את ה- Concealment שלי על זה.

אה, רגע, Gatekeeper עם Shieldbearer. הם משתדלים יותר.

שלפתי את כל כוח האש שלי, על ה- Gatekeeper. רקטות. רימונים. את ה- killing shot עשתה מירית. עם גרזן. תצוגת כוח יותר מרשימה מזה לא ראיתי מאז תחילת המשחק. אפילו הרווחתי Facility Lead מה- Shieldbearer במהלכים האלה. האם לא נותר שום דבר בקרב כוחות ה- Advent שיכול לעצור אותי?!

mission26uncompressed.avi_20161230_113231.839עוד התקלות אחת מאוחר יותר (שבה חיסלתי סקטופוד), התחלתי לחשוד שכנראה שלא. חזרתי לבסיס. מירית וג׳ין עלו בדרגה. קצת פציעות, אבל שום דבר מיוחד… הכל טוב! אין לי דאגות בחיים!

״יונדב?״
״כן טל?״
״אז מה התוכנית? נראה שאיבדנו את ג׳ין. הוא כל הזמן באובססיה לגבי החליפה החדשה שלו״
״אה, הו, יש לי רעיון משובח. אני הולך לתת לקומנדר הזדמנות לסכל את התוכניות שלנו, אבל רק אם הוא יוצא למשימה ביום הקרוב״
״אוקיי? אז?״
״יותר מדי מהחיילים שלו פצועים. הוא יצטרך להוציא את יאיר דונין מהמבחנה שלו ולשלוח אותו למשימה ביחד איתי. כשזה יקרה, אני אשתלט גם עליו מוחית. ואז, עם עוד טלפת לצידי, נוכל בקלות להשתלט על שאר הצוות… עם ה- Faceless שיהיו פזורים ברחבי המפה וה- Archon King שבטח יופיע, כל מי שלא יצטרף אלינו – ימות!״

יונדב סיים לספר את התוכנית שלו, ומיד פרץ בצחוק מרושע שהדהד ברחבי האוונג׳ר.

״יונדב?״
״כן טל?״
״בבקשה בלי הקלישאה הזאת של צחוק מרושע שמהדהד ברחבי האוונג׳ר. זה די מביך.״
״כמובן. סליחה טל.״

27/8/2035, Operation Hammer Chalice

הזדמנות למבצע גרילה נגד ה- Advent! לעזאזל! כשרוב החיילים הטובים שלי עדיין פצועים מדי כדי לצאת לקרב!

משימת החניכה של יאירלא היו לי כל כך הרבה ברירות. אני חייב לצאת למשימה הזאת – יותר מדי כסף תלוי בסיום מוצלח שלה. אז שלחתי לשם הרכב שהוא פחות מאופטימלי עבור סוג כזה של משימה: שני צלפים (אדם זיירה ויותם נוי), מתמחה חסר-ניסיון אחד (אור קומולוש), ורימונאי אחד ששוב נאלץ ללבוש את חליפת ה- Berserker Queen בניגוד לרצונו, אלון שוורץ (אגב, מסתבר שלמרות הבקשה המפורשת שלנו, ג׳ין ביטון סונג עדיין לא לבש תחתונים מתחת לחליפה) במשימה האחרונה. בשביל שיהיה לי סיכוי כלשהו, הייתי חייב לשלוח שני Psi למשימה, אפילו שאחד מהם עדיין לא יודע Stasis. אז שלחתי את יונדב צבקר, והוצאתי מהמבחנה את יאיר דונין. וכשהוא נכנס לחדר ביחד עם יונדב, קרה… משהו מוזר.

״שלום, יאיר. כמה טוב שהצטרפת אלינו״
״שלום גם לך יונדב! gl hf!״
״מה?״
״בוא נחסל אותם! לול נובז!״
״על מה אתה מדבר לעזאזל? בכל אופן, תסתכל רגע לעיניים שלי, אני רוצה להראות לך…״
״אה! כן! בקשר לזה!״
״מה?״
״נכון הייתי עכשיו באימוני Psi כמה שבועות?״
״נכון״
״והייתי באימונים פחות זמן ממך והכל…״
״נכון״
״אבל אתה מבין, העניין הוא…״
״כן?״
״שלמדתי שם Domination״
״מ… מה?״

היה הבזק סגול מוזר. לא ברור מה קרה שם, אבל משהו במבט של יונדב… השתנה פתאום. לרגע הוא התמלא מבט מלא שנאה יוקדת ואז… פתאום… פחד. הוא הסתכל בפאניקה על יאיר ״אוי לא!״.

יאיר ענה לו ברוגע: ״מה קרה יונדב?״
״ה… ה- Archon King! וה- Faceless! אנחנו… אוי לא!״

יאיר הניח לו יד על הכתף, לקח נשימה עמוקה, ואז אמר ״lol we'll pwn those n00bs asses״.

לאחר בלבול קצר שבו יונדב תהה איך יאיר הצליח לדבר עם ספרות ובלי עיצורים, הם עלו על המטוס.

המשימה התחילה לא טוב. עם Codex ושני Archon-ים, Turret שצופה על כל האקשן, ו- Concealment שנשבר כי אני מטומטם, נראה היה שאין לי הרבה סיכוי. אבל השתלטתי על ה- Turret, ומשכתי את החייזרים בעזרת Mimic Beacon, ואז עשיתי Domination ל- Codex. ואז נראה כאילו יש לי יותר סיכוי.

כשהגעתי למצב שבו יש Shieldbearer, Faceless, Lancer, ועוד שלושה (!) Archon-ים ו- Archon King אחד, נהייתי קצת פחות בטוח בזה. כשהבנתי של- Archon King ולשלושת המיניונים שלו יש עוד נקודות הגנה בזכות ה- Shieldbearer, הייתי בטוח שזהו. הלך עלי. ומעל הכל, כמובן, ריחפה העובדה שאם אני רוצה לנצח במשימה, יש לי 4 תורות להוציא משהו מתיבה שנמצאת בתוך משאית שמוקפת בשלושה Archons ו- Archon King אחד, שיכולים לזרוק עליה כל כך הרבה טילים מהשמיים שזה נראה חסר סיכוי לחלוטין.

אחרי רקטה מכיוונו של אלון, השתמשתי ביכולת ה- Frostbite של שריון ה- Viper King בשביל להקפיא את ה- Archon King במקום. הייתי סקפטי. בכל זאת, היכולת הזאת לא עבדה לי אי-פעם. אבל היא עבדה! יותם התחיל לשחרר יריות אקדח לכל עבר (בנוסף לשימוש ביכולת היריה החופשית שלו בשביל לרכך טיפה את המלך), ובתגובה לכך ה- Archon King הרים אותו לאוויר ואיים להטיח אותו בעוד מספר שניות.

למזלי, עדיין היו לי כמה יכולות של פגיעה בטוחה בהישג יד. כמו, למשל, ה- Combat Protocol של אור קומולוש. הוא הוריד לו ממש מעט נזק, אבל העובדה שלא הייתי צריך לבזבז פעולה של יאיר דונין, אפשרה לו להראות ליונדב מה עוד הוא למד לעשות בזמן שהוא היה במבחנה. Null Lance אחד מאוחר יותר, וה- Archon King… הושמד. הושמד! ה- Alien Ruler האחרון – הושמד!

בלבולעדיין היו יותר אויבים על המפה ממה שיכולתי להרגיש איתם בנוח אבל איכשהו (בין השאר, היו פה כמה באגים מוזרים, ונראה שלפחות חלק מהם היו לטובתי), הצלחתי לשרוד מספיק זמן בשביל להגיע לסיבוב שני איתם. וכשזה קרה, ועם יכולות ה- Psi שלי שנטענו מחדש, כבר לא היה להם סיכוי. זה היה לחוץ, אבל הצלחתי לחסל את כולם. ולאסוף את הציוד יקר הערך מהמשאית לפני ש- Archon הספיק להפציץ אותה!

אף אחד לא עלה בדרגה בעקבות המשימה הזאת. אבל כולכם גיבורים בעיני.

ו… זאת גם הנקודה שבה אני מפסיק לתעד את המערכה הזאת. אני עדיין אקליט את כל המשימות, ותוכלו לצפות בהן בפלייליסט הרלוונטי בערוץ של גיימפוד, אבל אחרי שהרגתי את ה- Archon King, אני לא חושב שיהיה לי משהו מאתגר יותר מלבד המשימה הסופית. אז אני יכול להמשיך לכתוב לכם על איך יונדב ויאיר, בכוחות משולבים, הבינו שהסוד בשביל לתקן את טל הוא להוריד לו את ראש הסוס המפגר ששמתי לו מתישהו באחת המשימות הראשונות, ואיך דקל פורמט מחדש והותקנה עליו האישיות של ניקול כדי שהוא יתחיל לרצות קצת יותר להרוג חייזרים, או איך גיא ביטון השלים סופסוף עם התפקיד שלו ונהיה חייל מועיל במערכה (גם אם האובססיה שלו עם החליפה המשיכה להיות מוגזמת למדי), אבל הסיכוי שמישהו ימות לי ודם חדש יכנס למערכה ירד כרגע לכמעט אפס. כבר הייתי בשלבים האלה של המערכה ב- XCOM 2. אני יודע שמעכשיו מה שצפוי לי זה בעיקר grind עד שכל הציוד שלי יהיה כמה שיותר טוב ויהיו לי ששה חיילים בדרגת קולונל בשביל לשלוח למשימה הסופית. וזה יהיה grind כיפי, אבל לא סיפור מעניין במיוחד.

אז אני אומר לכם שלום לבינתיים. אני אכנס בשביל לעדכן כשהפלייליסט יעודכן עם כל המשימות שנשארו, ו… זהו. מקווה שהיה כיף גם לכם.

קומנדר אאוט.

Working XCOM 2 Gamers הוא משחק שהתנהל בשיתוף קבוצת Working Gamers בפייסבוק. אתם יכולים לקרוא את כל העדכונים שנכתבו במסגרתו בקבוצה המדוברת, או פה בבלוג.

2 תגובות ל “יומן משחק XCOM 2, פרק 14: הסוף”

  1. טראן מאת טראן:

    קניתי את המשחק. שווה לקנות גם את ה-DLC? אם כן, איזה מהם?

  2. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

    בעיקרון, כולם.
    ה- DLC הקוסמטי לא מעניין, אבל אם אתה קונה את ה- DLC השני והשלישי ביחד אז זה אותו מחיר לזרוק פנימה גם את ה- DLC הקוסמטי הראשון. ה- DLC השני (Alien Rulers) מאוד מעלה את רמת הקושי (לפחות באמצע המשחק), אז לא הייתי משחק איתו לפני שהייתי מסיים משחק אחד או שניים ומכיר טוב את המערכות שלו. ה- DLC השלישי פשוט מוסיף עוד משימה ועוד class של דמויות למשחק, אז איתו הייתי מתחיל לשחק מההתחלה.

הוספת תגובה


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS