גיימפוד, פרק 209: מתקפת ה-Metroidvanias

עידן דקל| גיימפוד הוספת תגובה

עופר וגיא לא יכולים להפסיק לשחק ב-Metroidvanias, זיירמן וגיא ממשיכים, משום מה, עם סדרת Kingdom Hearts ודקל טווה קורים ברחבי מנהטן עם חבילת ההרחבה ל"ספיידרמן".

להורדה (1:03:59, 45.8 מגה)

00:00:22 – פתיחה בה אנחנו מתנצלים על זה שלפני שבועיים לא עלה פרק בגלל סיבות.

00:01:46 – בגלל בצורת המשחקים שאנחנו נמצאים בה, עופר שיחק בכל מיני משחקים שחיכו לו בבקלוג, אבל קודם כל – Black Mirror: Bandersnatch, הפרק האינטראקטיבי של "מראה שחורה".

הרעיון מעניין, אבל הביצוע לוקה בחסר, והיה נחמד אם היו משחקים במשחק או שניים של Telltale לפני.

00:08:34 – רגע, זה בכלל און-טופיק לדבר פה על פרקים של סדרות טלוויזיה?

00:11:20 – באגף הדברים שהם אשכרה משחקים, עופר שיחק ב-Timespinner, משחק Metroidvania קלאסי  ששואב לא מעט השראה מ- Symphony of the Night. הוא חמוד, עם עלילה שמשלבת מד"ב ופנטזיה בצורה מעניינת, עם ייצוג חיובי ל-LGBT+ וייקח לכם בערך 8 שעות לסיים אותו. אז מומלץ סה"כ.

00:15:43 – על הטלפון עופר שיחק ב-Cytus II, משחק קצב עם עלילה סייבר-פאנקית ושירים מגניבים. מומלץ לשחק עם רמקולים, אז אולי זה לא משחק לשירותים במשרד (ולמה בכלל שתשחקו בשירותים במשרד? מה, אתם מגעילים?)

00:19:53 – גם גיא רוצה לשתף אותנו בכל ה-Metroidvanias שהוא שיחק בהם, אז הוא יתחיל עם משחק שהוא לא מהז'אנר – Gris. פלטפורמר אווירתי בסגנון Journey, יצירת אמנות יפהפיה עם עלילה מעניינת על התמודדות עם טראומה. לא סתם הוא היה אחד ממשחקי השנה של עופר (לינק).

00:23:36 – ומהסגנון האומנותי של Gris, לקצה השני של הסקאלה – Guacamelee. משחק Metroidvania עם מערכת קרב מצויינת שהוא Seven-Eleven מטונף של תרבות הפופ. ואם זה לא מספיק, הנה עוד מילות תואר  מתאימות: גרוטסקי, אלים, בוטה, אפילפטי.

00:26:51 – גיא שיחק גם ב-Monster Boy: משהו משהו משהו (טוב, השם האמיתי שלו הוא Monster Boy and the Lost Kingdom, אבל ככה נקרא לו בפודקאסט מעכשיו), ההמשך הרשמי ל-Wonder Boy 3. למרות שהוא נראה מיושן, הוא מדויק וחלק. Metroidvaina לפני שהז'אנר היה קיים. ארז כתב עליו בפוסט סיכום השנה שלו.

00:30:07 – טוב, נגמרו לנו המסיחים ואנחנו נאלצים לדבר על המשחק העיקרי שזיירמן וגיא מבלים איתו בימים אלה (אם כי "מבלים" הוא אולי לא התיאור הכי מדויק) – Kingdom Hearts II. הוא מתחיל בזה שהוא זורק לחלוטין את סיום המשחק הראשון כדי לספק תירוץ לקיומו, וההמשך לא בהכרח טוב יותר. אם כי יותר טוב מהראשון בכל קנה מידה.

00:40:44 – רגע, בסופו של דבר, זה משחק מומלץ או לא? הממ, זה תלוי. ולוקח בחשבון את הדיעה שלכם על סצינת הקרב של יודה ודוקו ב"מלחמת הכוכבים פרק II: מתקפת המשובטים", מאיזושהי סיבה. טוב, אפשר להסכים שזו חוויה לכל הפחות. למה אי אפשר לבקר את Kingdom Hearts III.

00:45:04 – דקל חזר לגגות מנהטן עם חבילת ההרחבה ל-Marvel’s Spider-Man, שעונה לשם The City that Never Sleeps. היא בנויה משלושה פרקים, שמרחיבים את העולם של המשחק, ותתן ככל הנראה לא מעט שעות הנאה בתמורה להשקעה. אז שווה, סה"כ. כמו-כן: לכו לראות כבר את ספיידרמן: מימד העכביש.

חדשות!

00:52:05 – הסטרימר Hbomberguy שיחק ב-Donkey Kong 64 והצליח לאסוף תרומות בסך של יותר מ-$340,000 עבור ילדים טרנסים ובני משפחותיהם.

00:55:53 – מסתבר ש-Metroid Prime 4 ממשיך להתעכב, אבל זה כי הוא עבר לידיה של המפתחת של הטרילוגיה המקורית. במילותיו של שיגרו מיאמוטו: A delayed game is eventually good, but a rushed game is forever bad.

00:57:59 – איזה קטע, EA ביטלה שוב את משחק ה-Star Wars שהיא מפתחת.

01:01:01 – גוגל לימדה את ה-AI שלה לשחק Starcraft.

01:02:07 – סיימנו. אפשר למצוא אותנו בבלוג, בפייסבוק, בטוויטר וביוטיוב. אל תשכחו לעקוב ב-Erez Plays אחרי המסע של ארז בממלכת הלבבות.

 

Music credits:
Jazz Jackrabbit – Theme
Timespinner – Uncertain Hope
Cytus II – V.
GRIS – Windmill
Guacamelee – Temple of Rain
Monster Boy and the Cursed Kingdom – Castle Prison
Kingdom Hearts II – Adventures in the Savannah
Kingdom Hearts II – Savannah Pride
Kingdom Hearts II – Fantasia alla marcia for piano
Star Wars Episode II: Attack of the Clones OST, Special Edition – Yoda Vs. Dooku
The Lion King – To Die For
Marvel's Spider-Man: The City that Never Sleeps – Bad Luck
Marvel's Spider-Man: The City that Never Sleeps – The Sacrifice
Star Control 2 – Orz
Castle Crashers – Jumper

הוספת תגובה


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS