מבזקים: הריבוט

עופר שוורץ| מבזקים הוספת תגובה

וואו, זוכרים שהיינו עושים פעם פוסטים של "מבזקים" עם כל מיני חדשות מעניינות שלא נכנסו לפודקאסט? בטח שאתם לא זוכרים. הפוסט האחרון היה לפני 5 וחצי שנים. רובכם בטח אפילו לא זוכרים שהיו לנו פעם פוסטים כתובים שאינם סיכומי שנה. רגע, אמרתי 5 וחצי שנים? פאק.

ובכן, בשבועות האחרונים היו ממש הרבה חדשות. היו דברים די גדולים שלא הספקנו לדבר עליהם, ודברים שלגמרי שכחנו מהם כי הרשימה הייתה ארוכה מדי. והפרק הבא הוא הנגאאוט סיכום שנה, אז גם אל העדכון הענק הנוסף שהיה שבוע שעבר לא ייצא לנו להגיע בשבועות הקרובים. הגיע הזמן ללמוד קצת מתעשיית המשחקים ולהבין שכל דבר יכול לקום לתחייה, לא משנה כמה זמן עבר.


מיקרוסופט קונה את Zenimax. ב-7.5 מיליארד דולר. מי זה לעזאזל זנימקס ולמה הם שווים כל כך הרבה? ובכן, אתם יודעים, סתם חברה קטנה ואלמונית שכוללת כמה שטויות כמו, נו, בתסדה, id, Arkane ו-MachineGames. כן כן, כל המשחקים של כל האולפנים האלה, כולל Elder Scrolls, Fallout, DOOM, Wolfenstein, Dishonored – כל אלה יהיו שייכים למיקרוסופט עכשיו.

שני המשחקים שאמורים לצאת בקרוב – "DEATHLOOP" ו-Ghostwire Tokyo – הם אקסקלוסיביים-זמניים ל-PS5 ויישארו כאלה. כל המשחקים שיוצאים בעתיד? לא ברור מה יהיה איתם, אבל מאוד אפשרי שהם לא יגיעו לקונסולות שאינן Xbox. ובטוח תוכלו למצוא אותם ב-Game Pass. (שאגב כולל עכשיו גם את EA Play ונראה כמו עסקה יותר ויותר משתלמת מיום ליום)


Nvidia הכריזה על הדור הבא של כרטיסי GeForce. אנשים שמבינים בזה יותר ממני מספרים שהדור הקודם – כרטיסי ה-20XX – הביאו בעיקר עדכוני תוכנה עם ה-ray tracing, והדור הזה מקפיץ קדימה את החומרה לרמה שבאמת תוכל להתמודד עם זה. וההפתעה האמיתית היא המחירים: ה-RTX 3080 למשל עולה רק $700. לשם ההשוואה, זה כמעט חצי מה-RTX 2080 Ti, והוא יותר חזק ממנו.

האם שווה לשדרג? אם יש לכם כרטיס 20XX, כנראה שלא. אבל אם יש לכם משהו ישן יותר, זו בהחלט תהיה קפיצה רצינית, והמחיר ממש סביר. השאלה היא רק מה תהיה התשובה של AMD, ומתי…


הנה משהו ממש חשוב שהתחבא בין כל ההכרזות של סוני מלפני שבועיים: המשחקים הגדולים של ה-PS5 יעלו $70. הם אישרו שזה יהיה המחיר של Destruction AllStars ו-Demon's Souls, וגם המהדורה המחודשת של ספיידר-מן שכוללת גם את מיילס מוראלס. לאור העובדה ש-2K הכריזה כבר חודשיים לפני זה ש-NBA 2K21 יעלה $70, נראה שזה אכן הכיוון שהתעשייה הולכת אליו.

מצד אחד, ידענו שזה עניין של זמן. כמות ההשקעה בפיתוח משחקי AAA הולכת ועולה, ויש גבול לכמה כסף אפשר לסחוט מאנשים עם מיקרוטרנזאקציות ומהדורות מיוחדות. מצד שני, זה לא שהכלכלה העולמית השתפרה פלאים לאחרונה ואנשים פתאום התחילו להרוויח יותר כסף. נראה לי שהמרוויחה העיקרית מהסיפור הזה תהיה מיקרוסופט, כשאנשים ינהרו ל-Game Pass שלה.


ולסיום: היה ברור שזה יקרה עוד כשהסוויץ' הוכרז, והנה זה מגיע – RIP 3DS.

תגיות: , , ,

הוספת תגובה


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS