הקלילות מחייבת

עידן זיירמן| חפירות הוספת תגובה

לרגע אחד היה נראה שגם אני, כמו כל היבשות מהצד הנכון של האוקיינוס האטלנטי, אכתוב על ההשקה האירופאית של הפלייסטיישן 3. אחרי הכל, זו באמת היתה הרמה להנחתה מצד סוני, שהפילה מכה אחת אחרי השניה על הציבור האירופאי המסכן. אבל אחרי התמונות הקשות האלה, אני לא חושב שיש עוד משהו שאני יכול להוסיף.

אז עברתי לדבר על הנושא השני שקרה לי השבוע: כתיבת ביקורות על שני משחקים קז'ואליים – משחקים שבדרך כלל לא מקדישים להם יותר מידיעה של 150 מילים. הראשון היה Geometry Wars: Retro Evolved – משחק שבעלי Windows Vista יכולים לקנות בסכום מצחיק, וכל השאר צריכים להסתפק בחיקוי החינמי שלו. השני היה Peggle – משחק ממכר להחריד מבית היוצר של Zuma או Bejeweled, שאפשר להוריד ולקנות אותו מכאן (אם כי, כמו כל המשחקים של PopCap, במחיר מופרז למדי).

שני המשחקים מייצגים צדדים מנוגדים לחלוטין של הסקלה. בצד אחד: משחק מהיר, עצבני ולא סולחני, שמעמיד את השחקן כל הזמן במרחק של שניה בודדת ממוות בטוח. בצד השני: משחק איטי, קליל, שסבא שלכם יכול לשחק בו באותה הקלילות כמוכם, ושבמהלך רוב שלביו אתם רק בוהים במסך בלי שליטה במתרחש. אחד מהם הוא משחק שיכול לפעול ברקע בשעה שאתם מכינים לעצמכם סנדוויץ', והשני הוא משחק שייקח את כל תשומת הלב שלכם בצורה תובענית ומוחלטת.

ובכל זאת, שניהם מקבלים את רוב הנקודות שלהם בזירת העיצוב והליטוש. זו הסיבה שבגללה משחקי PopCap לנצח יהיו פופולריים יותר ממשחקי פלאש מקבילים ברמתם, ושבגללה Geometry Wars עוקף בסיבוב את החיקוי שלו, Grid Wars (למרות ההבדלים הדקים מאוד בין השניים). דרוש הרבה איזון וערבוב נכון בין רכיבים כמו שורות קוד ואבק פיות על מנת להגיע לרמת הליטוש הגבוהה ביותר. ואחרי שמשיגים את האיזון המושלם – לא משנה אם Peggle הוא משחק נטול-משחק ו- Geometry Wars נושא איתו את הילת ההתנשאות המעצבנת של מיקרוסופט (דורש Windows Vista? פושטקים!) – את ההישג הזה יהיה מאוד קשה לקחת מהמשחקים האלה.

ואחרי שזה נאמר, אני מעדיף בהרבה את Geometry Wars.

3 תגובות ל “הקלילות מחייבת”

 1. אופיר מאת אופיר:

  אוי, peggle…
  ביזבזת לי שבוע מהחיים על השטות הזאת, ועוד לא מיציתי. נשארו לי עוד כמעט שליש מהאתגרים בסוף… לעזעזל, להשיג לפחות 400,000 נקודות במסך זה לא פשוט.
  שיהיה בלוג פורה ומוצלח!

 2. שוורצי מאת שוורצי:

  "It's peggle's name, sir."
  (מזהה?)

 3. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  שוורצי… אני מוכרח להודות שלא.

הוספת תגובה


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS