ביקורת: XCOM 2

עידן זיירמן|ביקורת 3 תגובות »

XCOM 2 עשרים שנה עברו מאז שכדור הארץ נכבש ע״י החייזרים. ארגון XCOM, פעם קו ההגנה הרשמי של ממשלות העולם כנגד האיום מהחלל, הוא לא יותר מארגון גרילה – מתחבא בחללית ישנה שהוא שפצר, בלי משאבים, בלי חיילים, ובלי המפקד שלו. אבל כל זה עומד להשתנות. שרשרת של אירועים מאחדת את ארגון XCOM עם המפקד המיתולוגי, והוא יוצא לגלות איזה סודות הממשלה החייזרית החדשה מסתירה, להדביק את הפער הטכנולוגי בינו לבינם, ולהחזיר למין האנושי את השליטה על כדור הארץ.

יותר מחודשיים עברו מאז שהתחלתי לשחק ב- XCOM 2. במשך התקופה הזו קשקשתי עליו בכל פודקאסט שהיה מוכן לקבל אותי, הקלטתי עליו סרטונים, ליהגתי עליו בפורומים, וגם השקעתי יותר מ- 100 שעות במשחק. במהלך התקופה הזו סיפרתי לכל מי שהיה מוכן לשמוע על כל מיני דברים ש- XCOM 2 עושה טוב. דיברתי על כמה הוא חכם, איך הוא משלב בצורה מוצלחת בין האווירה שלו למכניקה, איך הוא מתקן כל מיני טעויות שהמשחק הקודם (והמצוין גם הוא) עשה. ותוך כדי שעשיתי את כל אלה, חלחלה אלי ההבנה הלא-טריוויאלית בכלל…

המשך »

תגיות: , ,

גיימפוד, פרק 138: שני שפיישלישטש (ספיישל XCOM 2)

עידן זיירמן|גיימפוד 10 תגובות »

נכון שהתגעגעתם לחפירות של זיירמן ודני על XCOM 2? ידענו שכן. אז הבאנו לכם פרק שלם של חפירות של זיירמן ודני על XCOM 2! ואפילו צירפנו אליהם כמה אנשים שיחפרו ביחד איתם!

כמובן, בערך 4 שניות אחרי שהקלטנו את הפודקאסט הזה, Firaxis הוציאו את העדכון הגדול הראשון ל- XCOM 2, ככה שלפחות חלק מהתלונות שלנו על המשחק כבר לא רלוונטיות כל כך. אבל בהתחשב בזה שלמרות התלונות האלה אנחנו מתייחסים אליו בתור משחק השנה לעשור הקרוב, זה לא כל כך משנה.

כמו כן, נזכיר לכם שבדף הפייסבוק שלנו, ביומיים הקרובים, יש לכם הזדמנות לזכות בעותק של XCOM 2. שלא תגידו שלא אמרנו לכם! (כי אנחנו לא אומרים את זה בהקלטה. העותק הגיע אחרי)

להורדה (1:07:00, 61.3 מגה) המשך »

תגיות: , , , ,

ביקורת: Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth

עידן זיירמן|ביקורת, פוסט אורח 2 תגובות »

רצה הגורל, ואף אחד מחברי הבלוג לא שיחק ב- Civilization: Beyond Earth, למרות שנראה שזה משחק שיתאים לי (או לדני) כמו כפפה ליד. אבל למזלנו, שחר לנגבהיים כן שיחק בו. ואם לצטט אותו, זה משחק ש”וואו, יש בו מלא מה לבקר”. אז הוא ביקר.

Civilization: Beyond Earth קשה לבקר משחקים עם היסטוריה. על בסיס מה שופטים אותם? הציפיות מהם? הדמיון וההבדלים מהמשחקים שבאו לפניהם? או שמתעלמים ממה שהיה קודם, ופשוט שופטים אותם בהשוואה למשחקים הנוכחיים האחרים?

הקושי הזה כפול כשמדברים על Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth (מכאן והלאה, BE. מה לעשות, זה פשוט שם ארוך מדי), כי יש ל-BE שני אבות. גם  Civilization 5 (סיב 5), שיצא לפני ארבע שנים, וגם Alpha Centauri (אלפה קנטאורי), שיצא לפני 15 שנים. בעצם, הביקורת הזו נועדה לשלושה קהלים – למעריצי אלפה קנטאורי, מעריצי סיב 5 ומי שלא מכיר את שניהם. לאיזה מהקהלים האלה המשחק מתאים?

התשובה המצערת היא שלמרות ש-BE הוא משחק טוב, הוא לא משחק מומלץ לאף אחד מהם.

המשך »

XCOM מת. יחי ה- XCOM החדש!

עידן זיירמן|חדשות 14 תגובות »

כן, אני יודע, במיוחד בהשוואה לקדחת העדכונים של סוף השנה, נראה שהעדכונים בבלוג עצרו כמעט לחלוטין במהלך ינואר. כתוצאה, כל מיני דברים התפספסו להם. כמו חלק ד’ של סדרת הפוסטים “בואו נשחק Crusader Kings”. או XCOM.

XCOM: Enemy Unknownזה התחיל לפני קצת יותר משבועיים, עם ההודעה על חשיפה מרגשת בגליון הקרוב של Game Informer. תוכן החשיפה: משחק חדש תחת המותג של XCOM, שיקרא XCOM: Enemy Unknown. והוא יהיה משחק אסטרטגיה מבוסס-תורות.

המשך »


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS