יוביסופט הם חבורה של מטומטמים

עופר שוורץ| Rant הוספת תגובה

זוכרים את ה-DRM הנוראי של Assassin’s Creed II ועוד כמה משחקים של Ubisoft שיצאו באותה תקופה? שדרש חיבור מתמיד לאינטרנט, וזרק החוצה אנשים שהתנתקו אפילו לרגע; שכל האינטרנט התעצבן עליו באופן קולקטיבי; שהוכיח לכולם כמה הוא באמת נוראי כשהשרתים של יוביסופט קרסו והמשחק לא עבד כמעט יום שלם, ובסופו של דבר יובי נשברו והוציאו עדכון שמוריד את הדרישה המטופשת הזו; והכי גרוע, שבסופו של דבר כמובן לא מנע מאף אחד להוריד את המשחק בצורה פיראטית.

מסתבר ש-Ubisoft לא טובים בהפקת לקחים, כי ה-DRM הדראקוני הזה הולך לעשות קאמבק ב- Driver: San Francisco. כן, גם ב-single player. הם אפילו מגדילים לעשות ומחזירים את הגירסה המקורית של המערכת, שבה המשחק מפסיק לעבוד לגמרי עם החיבור עושה בעיות. למה, אתם שואלים? כי הם חבורה של מטומטמים, ואני אוכיח לכם את זה:

“הייתה ירידה ברורה בפיראטיות של משחקים שדרשו חיבור מתמיד, ומהבחינה הזו המערכת היא הצלחה”. כה אמר דובר של יוביסופט ל- PC Gamer. בואו נעזוב לרגע את העובדה שהמשחקים האלה נמצאים בטורנטים בכל מקרה ולכן קשה להבין איך בדיוק הם הגיעו למסקנה הזו, ונשאל את השאלה החשובה הרבה יותר: למי לעזאזל אכפת? המטרה שלכם בסופו של דבר היא למכור כמה שיותר עותקים. בשביל זה אתם לא צריכים לדאוג שיהיו פחות פיראטים, אלא שיהיו יותר לקוחות חוקיים. ובשביל זה אתם צריכים לדאוג שהלקוחות החוקיים לא ישנאו אתכם. דרך טובה לעשות את זה, למשל, היא לא לשים במשחקים שלכם DRM שבועט להם בביצים.

אז עכשיו יוביסופט הראו שהם לא מפלים אף אחד לרעה, ובעטו גם לעצמם בביצים. אני מקווה, למרות שאני מתנגד לפיראטיות, שיפרצו להם את המשחק כמה שיותר מהר. אני שוקל להוריד עותק פיראטי, למרות שאין לי שום כוונה לשחק במשחק, רק כדי לדפוק להם את הסטטיסטיקות.

תגיות: , ,

20 תגובות ל “יוביסופט הם חבורה של מטומטמים”

 1. יוני מאת יוני:

  ולמרות זאת אין כזה DRM בACB וגם לא יהיה בACR, הם ראו שבמשחקים האלה יש להם קניות במחשב אז הם ביטלו את זה.
  אגב, לי אישית לא איכפט מהDRM כי מה שחשוב זה שהמשחק טוב ולא איזה DRM יש לו ובמקרה הכי גרוע (שהוא שאני אקנה משחק מירוצים) אני אחליף אותו תמורת משהו אחר

  חוץ מזה, זה קל מאוד להציג רק את הדברים הטיפשיים שחברה עושה ולקרוא להם טיפשים

 2. יותם נוי מאת יותם נוי:

  איך לא אכפת לך מ-DRM אם הוא לא נותן לך לשחק? גם לי לא אכפת להכניס איזה קוד של 16 ספרות בזמן ההתקנה ושהמשחק יתחבר לאינטרנט כשהוא עולה כדי לאשר שאני חוקי. אבל פה מדובר על DRM שבזמן שאתה משחק, אם לרגע האינטרנט שלך התנתק, או שהחיבור איטי מדי, אתה עף מהמשחק. זה מחרפן. לא שיחקתי משחק של יוביסופט מאז שהם התחילו עם השטות הזאת.טמבלים.

 3. איתי ברנר מאת איתי ברנר:

  אני מעדיף את השיטה שבה דברים מתנהגים מוזר בעותקים פיראטים (כמו שהיה בבאטמן), ועד שמישהו מגלה את זה כל הפיראטים כבר מתבאסים, לא יודע למה לא משתמשים בזה יותר, שיטה גאונית… ואני לא מנסה להיות ציני…

 4. יוני מאת יוני:

  יותם, לי יש את AC2 חוקי וכששיחקתי בו הDRM הזה מעולם לא היוה אצלי בעיה, חוץ מזה, לפסול עשרות משחקים של חברה רק בגלל DRM על משחק אחד (ובעתיד שלושה) זה לא נראה לך קצץ מוגזם? ACB הוא משחק מצוין שאין עליו את מערכת הDRM הזו, לא חבל לך להפסיד אותו בגלל שטויות כאלה?

  איתי, אני מסכים איתך אבל זה משהו בלתי נמנע והיום יש גרסאות של באטמן שהורידו בהן את החלק הזה

 5. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  אני לא פוסל את כל המשחקים של Ubisoft. רק את המשחקים שבהם יש את ה- DRM מהסוג הזה. ורק את גרסאות ה- PC.

  וזה חבל, כי ממש בא לי על Far Cry 3. אבל אם הוא הולך לכלול את המנגנון הזה, כנראה שאני אצטרך לחכות שייצא העדכון שמבטל אותו, או לקנות אותו לאקס-בוקס. ולא בא לי לשחק אותו על האקס-בוקס.

 6. עופר שוורץ מאת עופר שוורץ:

  @יוני: זה שלך אישית במקרה לא היו בעיות לא אומר שזו לא מערכת נוראית ומטומטמת. וזה שעכשיו זה רק משחק אחד או שלושה, לא אומר שלא צריך לעשות מה שאפשר כדי לגרום להם להפסיק עם השטות הזו כדי שזה לא יתווסף לעוד משחקים בעתיד.

  @איתי: זה משהו שהרבה הרבה יותר קשה לעשות, מבחינה טכנית. וזה נחמד בתור אנקדוטה, אבל בפעם הראשונה שמישהו עולה על זה יוציאו גירסה שמתקנת את הבעיה.

 7. blisf מאת blisf:

  אחלה כותרת. (:

 8. קיפודור מאת קיפודור:

  איתי: השיטה שבה "דברים מתנהגים מוזר" היא לא חדשה ובאטמן בוודאי לא היה המשחק הראשון שהשתמש בה.
  למעשה, אפילו מנגנוני DRM מאוד וותיקים איפשרו למתכנתים לגרום להתנהגויות מוזרות בעותקים פיראטים. (Securom Triggers למשל, קיים ב Securom כבר הרבה שנים.)
  הסיבה שהפריצה של באטמן התפרסמה ב"דברים מתנהגים מוזר" הייתה פריצה חובבנית (לא ע"י קבוצה מה-Scene).

 9. יותם נוי מאת יותם נוי:

  כמו שעידן ציין, אני לא פוסל את כל המשחקים של יוביסופט, ולמעשה הם בין המפיצים האהובים עלי. את המשחקים עם ה-DRM הזה החרמתי.
  למעשה, את Splinter Cell האחרון הזמנתי בהזמנה מוקדמת ב-Steam. גרתי אז בקיבוץ, והרשת הייתה לא יציבה. כשהבנתי איך ה-DRM החדש שלהם עובד ביטלתי רכישה.
  כמה חודשים אחרי כן שיחקתי בו ב-Xbox, אבל קניתי אותו בזול הרבה יותר. הם הפסידו עלי (או שהיבואן הפסיד?) בגלל ה-DRM המטופש שלהם.

 10. איתי ברנר מאת איתי ברנר:

  @קיפודור – אני זוכר בעצמי שהיו גרסאות של משחקי PS1 עם כל מיני שטויות בפנים כמו בונוסים שנעלמים אחרי שכבר גמרת את המשחק והשגת את הכול… (Spyro), העניין הוא שאני חושב שאלו דברים שיותר קשה לעלות עליהם פשוט בעזרת סריקה של הקוד, למרות שיכול להיות שאני טועה ומדובר בתנאי IF פשוט שהפורצים מורידים דבר ראשון…

 11. קיפודור מאת קיפודור:

  @איתי: בגדול, אתה צודק בזה שזה מקשה (קמעה) על הפורצים מכיוון שלפחות ברמה העקרונית, הדרך היחידה שלהם לדעת שהפריצה עובדת היא לשחק בכל המשחק.
  כוונתי הייתה שבלא מעט משחקים השיטה הזו אכן מיושמת כבר היום, ולרוב זה לא הכי יעיל.
  הסיבה שרוב המשחקים נפרצים בקלות היא שרוב חברות המשחקים משתמשות במוצר DRM מהמדף.
  לרוב זה מאפשר לפורצים להוריד את ה DRM בקלות מכיוון שזה DRM שהם כבר מכירים היטב (ולעיתים גם להם יש "מסיר DRM מהמדף").
  השיטה הזו יכולה להיות יעילה ב DRMים חדשים (למשל DRM שמפותח ע"י החברה עצמה כמו במקרה של Ubisoft).

  אני מניח שכל החברות יודעות שבסופו של דבר ה DRM שלהן יפרץ, ורק רוצות לעכב את התהליך ככל שניתן. לפחות מבחינה הזו, ה-DRM של Ubisoft מונע את האפשרות המביכה שהמשחק יפרץ עוד לפני שהוא יצא באופן רשמי…

 12. מסכים עם כל מילה מאת מסכים עם כל מילה:

  אני יודע על כמה שחקנים חוקיים של AC2 שפרצו את המשחק רק כדי להמנע מזה

 13. zipdrive מאת zipdrive:

  1+

  לצערי נראה שגם From Dust הולך לסבול מהרעה החולה הזו. לשמחתי הם נמנעו מזה ב RUSE ולכן קניתיו.

  @איתי: למי אכפת מבונוסים שנעלמים אחרי שגמרת את המשחק? גמרת את המשחק!

 14. עופר שוורץ מאת עופר שוורץ:

  דווקא ב-From Dust יובי טענו שלא יהיה את ה-DRM הזה.
  http://www.vg247.com/2011/07/28/trouble-brewing-from-dust-pc-version-to-use-ubisoft-online-service-drm/

 15. zipdrive מאת zipdrive:

  @עופר: מצוין!
  מצד שני, עכשיו הם לא רק מטומטמים, הם גם מטומטמים בצורה לא עקבית.

  אלא אם כן הם חושבים ששדרייבר הוא משחק מועד לפורענוות ו"מעפר" הוא לא, משום מה.

 16. zipdrive מאת zipdrive:

  נראה לי שההחלטה של יוביסופט נובעת מזה ש"מעפר" הוא כותר זול (15$) ולכן כנראה פחות אכפת להם מפיראטיות, או שהם חושבים שתהיה פחות.

 17. גיימפאד » לעזאזל איתך, דיאבלו מאת גיימפאד » לעזאזל איתך, דיאבלו:

  […] המשכל של חברות המשחקים, בכל הקשור לנושא, באופן כללי צונחת בקצב קבוע עם הזמן. מה שמציק לי זה הטיעון שהיה לבליזארד בתגובה לשאלה […]

 18. AramilSiandol מאת AramilSiandol:

  מצד אחד, נורא מפריע לי השפה שבא אתה כותב. מצד שני, גם אם לא הייתי מנסח את זה בתור "מטומטמים"- אני דיי מסכים איתך.

 19. xbox 360 מאת xbox 360:

  זה מאפשר לפורצים להוריד את ה DRM בקלות מכיוון שזה DRM שהם כבר מכירים היטב

 20. גיימפאד » גיימפוד, פרק 95: הווישליסט של זיירמן מאת גיימפאד » גיימפוד, פרק 95: הווישליסט של זיירמן:

  […] אחרי שכולם אומרים להם את זה כבר שנים. ואחרי שבעבר הם טענו שזה לחלוטין כן עובד. טוב, baby […]

הוספת תגובה


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS