לעזאזל איתך, דיאבלו

עידן זיירמן| Rant,חדשות הוספת תגובה

לפני כשנה, התבכיינתי קצת על Starcraft 2. התבכיינתי על זה שהוא לא מחדש שום דבר, התבכיינתי על זה שהוא עולה 60$. התבכיינתי על זה שבליזארד לא שלחו עותקי ביקורת שלו לעיתונאים. התבכיינתי המון, ואז קניתי אותו בכל זאת.

את Diablo 3 אני לא הולך לקנות.

PC Gamer חשפו שדיאבלו 3 הולך להכיל אפשרות למכור חפצים מעולם המשחק תמורת כסף אמיתי, ושהוא לא יתמוך במודים של גורמי צד-שלישי בכלל. מהקטע עם החפצים לא אכפת לי בכלל, והקטע עם המודים סתם נראה לי מצער ותמוה. אבל חוץ משני אלה, בליזארד גם חשפו שבדיאבלו 3 לא יהיה מצב משחק מנותק מהרשת.

זה לא ממש מפתיע. גם בסטארקראפט 2 זה היה בעייתי קצת לשחק כשאתם מנותקים מהרשת, ונראה שרמת המשכל של חברות המשחקים, בכל הקשור לנושא, באופן כללי צונחת בקצב קבוע עם הזמן. מה שמציק לי זה הטיעון שהיה לבליזארד בתגובה לשאלה “למה?”.

הסיבה להעדרו של מצב משחק מנותק מהרשת, לטענת בליזארד, היא שכשאתם משחקים בלי להיות מחוברים לרשת, אתם יכולים לרמות, ולא הגיוני שתוכלו להשתמש בדמות הזאת כשאתם משחקים ביחד עם או נגד דמויות אחרות מרחבי האינטרנט. אבל רגע, יגיד הקורא הנבון – זו גם היתה הבעיה בדיאבלו 2. בעיה שנפתרה באמצעות העובדה שהמצב מרובה-המשתתפים היה מנותק לחלוטין מהמצב לשחקן יחיד – לא משנה כמה רימיתם עם הדמות ששיחקתם איתה, לא יכולתם לקחת אותה למשחק ברשת. זה פותר את הבעיה בצורה מעולה, לא? ובכן, אם שואלים את רוב פארדו, מפיק המשחק, התשובה היא לא.

“ובכן, חשבנו על זה די הרבה. אחד הדברים שהרגשנו שהיה ממש חשוב (אני חושב שהוא התכוון להגיד ‘מציק’ –ע.ז) היה שאם אתה משחק כשאתה לא מחובר לרשת, ואתה מביא את הדמות שלך לדרגה 20, 30, או 40, ואז אתה רוצה להעביר את הדמות שלך ל- Battle.net – תצטרך להתחיל את הדמות מחדש”.

זה, כידוע, תהיה קטסטרופה של ממש. שלקוחות של בליזארד יצטרכו להתחיל את הדמות מחדש? זה יהיה חמור ביותר. הם יכלו לאפשר העברה של דמויות בין שני מצבי המשחק בצורה כלשהי. הם יכלו, נניח, לשים איזושהי הודעה שמבהירה לך שלא תוכל להעביר את הדמות שלך בין שני מצבי המשחק, סטייל דיאבלו 2. במקום זה, הם בחרו פשוט לבטל את אחד ממצבי המשחק. סימפטי, לא?

או, בתרגום חופשי, בליזארד חושבים שאנחנו ממש מטומטמים. אפשר לראות את זה בשתי צורות: קודם כל, כי הם חושבים שהודעה על כך שאנחנו לא יכולים להעביר דמות בין שתי המצבים לא תספיק לנו, רפי שכל שכמונו, כדי להבין את ההשלכות של יצירת דמות במצב משחק מנותק מהרשת.

דוגמה נוספת לכך שהם חושבים שאנחנו מטומטמים היא… ובכן, הם ממש מאמינים שאנחנו נקנה את הטיעון שלהם להעדר מצב המשחק לשחקן-יחיד. אנחנו לא עיוורים. אנחנו רואים איך ברחבי העולם הנושא של “משחקים כשירות” הופך להיות יותר ויותר דומיננטי. אנחנו רואים איך שיטות הגנת התוכנה המזעזעות של חברות כמו Ubisoft מסרבות להעלם מהעולם. אנחנו יודעים שהמהלך של בליזארד קשור באופן לא-זניח לנושאים הללו. אבל הסיבה שהם נותנים לנו? כדי שחס וחלילה לא נצטרך להתחיל את הדמות שלנו מחדש כשנרצה לשחק אונליין. זה יעשה אותנו עצובים.

אני לא רוצה לשחק בדיאבלו 3 ברשת. שיחקתי בדיאבלו 2 גם במשחק מנותק וגם במשחק ברשת, וכשאני לא משחק עם איזשהו חבר במשחק שיתופי, משחק הרשת הוא מיותר לחלוטין. בשורה התחתונה, זה משחק לשחקן יחיד עם לאגים. לאגים שבמשחקיות הסופר-מהירה של דיאבלו 2, יכולים להוביל למוות (או, במקרה הנפוץ יותר, בכי). אבל לא, בליזארד לא חושבים שזו בעיה. או לפחות, לא בעיה חמורה כמו זה שאנשים לא יודעים שהם לא יכולים להעביר את הדמות שלהם מהמשחק לשחקן-יחיד למשחק מרובה-משתתפים.

משהו לא טוב עובר על בליזארד בשנים האחרונות. אתם בוודאי חושבים, כמוני, שהמשהו הלא-טוב הזה הוא אקטיויז’ן, ויש מצב שאתם צודקים. אבל נראה שאקטיויז’ן פחות לחוצה על הקטע הזה של להשאיר אותנו מחוברים תמיד לרשת כשאנחנו משחקים במשחקים שלה.

והאמת היא שאם הדבר הזה היה קורה בפני עצמו, זה לא היה מרתיח אותי מאוד. אבל לאחר שבשנה האחרונה בליזארד גרמה לי להתחרט לא-מעט על כך שהענקתי לה את הכסף שלי כשקניתי את Starcraft 2, ההצהרה הזו של בליזארד, עם הצורה הכל-כך בוטה שבה היא מתייחסת אלינו כמו ילדים מפגרים, שהולכים להתבכיין אחר כך רק בגלל שהם לא הבינו את ההשלכות של לחיצה על כפתור שכתוב עליו “משחק Offline”, חותמת את כל הסיפור הזה עבורי. אני לא הולך לקנות את Diablo 3. זה לא ימנע מהם למכור כמות מגוחכת של עותקים ולהרוויח כמויות עצומות של כסף, אבל לפחות זה יגרום לי להרגיש קצת יותר טוב עם עצמי.

תגיות: , ,

29 תגובות ל “לעזאזל איתך, דיאבלו”

 1. Tulkas מאת Tulkas:

  עוזרת העובדה שמסרטון המשחקיות האחרון שלהם המשחק נראה ממש גרוע.

  וכן, גם לי אין שום כוונה לקנות אותו.

 2. עופר שוורץ מאת עופר שוורץ:

  זה ממש חבל, כי מאוד ציפיתי לדיאבלו 3. ניסיתי בזמנו את Torchlight אבל הוא היה ממש מעפן, ועכשיו כל מה שנשאר לי זה לקוות שב-Torchlight 2 יתקנו את כל הדברים שממש הפריעו לי, כי אין שום סיכוי שאני הולך לשחק בדיאבלו 3.

 3. zipdrive מאת zipdrive:

  מסכים לחלוטין. נראה שהפחד מפיראטיות שם כל כך גדול שהם מעדיפים לא למכור את המשחק לכל מיני אנשים שאין להם חיבור רשת אמין ומהיר (או לחילופין אנשים שרוצים לשחק ברכבת, במטוס, בטיול או מה לא) מאשר לאפשר למישהו להוריד את המשחק פיראטית או לשחק בצורה שלא תהיה מחוברת אליהם בטבור.

  בליזארד, לכלכתם.

 4. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  זה אפילו לא עניין של חיבור רשת אמין ומהיר. לא משנה כמה אמין ומהיר חיבור הרשת שלך, תמיד יהיו לך לאגים. תמיד המשחק לשחקן יחיד יעבוד יותר "חלק". להסיר את האופציה הזאת זה פשוט דבילי.

 5. עופר שוורץ מאת עופר שוורץ:

  וכמו שאמרתי בפוסט על יוביסופט, למה זה אכפת להם? אז יהיו אנשים שישחקו בעותק פיראטי. אבל כל האנשים שרוצים לשחק בלי לאג יוכלו לקנות את המשחק ולשחק בו בכיף. הם רק יכולים להרוויח מזה לקוחות.

 6. קישורים מנומרים | המשחקיה מאת קישורים מנומרים | המשחקיה:

  […] כועסים על בליזארד, […]

 7. איתי ברנר מאת איתי ברנר:

  כן, נראה שבאמת אפשר להוסיף את בליזארד לרשימה המכובדת של חברות שדופקות את השימושיות של המשחקים שלהן על חשבון רווחים : בזמן שכל העולם עובר לטאבלטים וניידים עם רשתות אלחוטיות, בליזארד תכריח אתכם לשחק במחשב השולחני בהנחה הוא מחובר עם חוט לקו הטלפון או לכבלים רק כדי שחס וחלילה אף אחד לא יוריד עותק פיראטי של המשחק (לא שזה יעזור הרבה כי בערך יומיים אחרי זה כבר יהיו עשרות טורנטים עם פריצה לסינגל).

  אפשר גם לפתח על זה תיאורית קונספירציה : לא סתם דיאבלו 3 ייצא גם לקונסולות, זה פשוט הרבה יותר חכם להרוג את ה – PC לאט לאט וכך להרוג באופן עקיף גם את הפיראטיות…

 8. איתי ברנר מאת איתי ברנר:

  נ.ב – כמובן שיש גם פיראטיות על הקונסולות, אבל קצת פחות.

 9. שין-גימל מאת שין-גימל:

  לא להיות פרקליט השטן, או משהו, אבל אני לא מבין מדוע שיהיו לאגים במשחק אם הוא משוחק רק על ידי שחקן אחד. אין שום סיבה שהשלבים לא ייטענו מראש, והדבר היחידי שהמשחק צריך לעשות הוא לעדכן את השרת בהתפתחות הדמות ולבצע הזדהות פעם בכמה זמן כמס לבליזארד. שניהם יכולים להתבצע במקביל למשחק ובאופן שאינו מפריע. כמובן שזה יהיה מעצבן אם השחקן הצליח משהו והתקשורת תהיה למטה, אבל אם זה ימומש נכון השחקן לכל הפחות יהיה מודע לכך.
  אין לי כוונה לשחק שוב בדיאבלו כי הקונספט שלו כבר לא קורץ לי, וזה עצוב לי מאוד שבליזארד נוקטים בטקטיקות כאלה, אבל כמחיר לרמת הליטוש וכמות התוכן שאנחנו רגילים לה מבליזארד – אני חושב שזה מחיר סביר. אני לא בטוח שזה יהיה המצב כשהם יחליטו לעשות World of Diablo.

 10. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  שין-גימל – בגלל שאם השרת לא ינטר את הפעילות שלך כל הזמן, גם במשחק לשחקן יחיד, עדיין תוכל לרמות. אפשר לבנות איזשהו מודל שבו הכל רץ על המחשב שלך לוקאלית והשרת מנטר אותך (במה שעבורו הוא עיכוב מסוים) בשביל לדעת שכל מה שאתה עושה זה לגיטימי, אבל אף אחד לא יבנה פרוטוקול תקשורת נפרד למשחק שכולל שחקן יחיד (במיוחד אם אתה רוצה שאפילו בזמן משחק לשחקן יחיד, תהיה לך אפשרות להזמין שחקנים נוספים).

  או אם אני פחות מנסה לתרץ את זה בסיבות טכניות: לא יודע למה שיהיו לאגים במשחק של שחקן יחיד, אבל ככה זה היה בדיאבלו 2.

 11. ב מאת ב:

  אני איתך לגמרי, עידן. הרסו לי את כל הכיף ואת כל ההתרגשות מהמשחק. זה גרוע במיוחד לאור העובדה שכל החפצים נשארים על השרתים, כך שזה כמעט כמו MMO – אין סיכוי לשחק אופליין, אפילו עם פריצה. חוצפה ממדרגה ראשונה.

 12. ב מאת ב:

  כל מי שחושב שזה לא נורא כל כך, אני אספר מקרה שקרא לי עם Starcraft 2: קניתי את המשחק במחיר מופקע של כ-330 שקל. מילא. הגעתי הביתה, אני מכניס את הסיריאל לחשבון Battle.net שלי, הכל מזוהה, הכל עובד, אני מתקין ומפעיל את המשחק, מזדהה עם חשבון ה-Battle.net שלי ו….אין סיריאל של המשחק בחשבון. מה? אוקיי, אני מנסה שוב – אותו הדבר. אני מנסה לבדוק פתרונות באינטרנט. מנסה את כל הדברים שכולם אומרים לנסות, כמו לשנות סיסמא או לשנות משתמש וכל דבר אחר. שום דבר. רק אחרי 3(!) ימים, 3 ימים מזורגגים לאחר שקניתי את המשחק שלתומי חשבתי שהוא שלי במחיר מופקע למדי, רק אז הבעיה הסתדרה ויכולתי לשחק. ומה שעצוב זה ששיחקתי רק את הקמפיין, סיימתו אותו ומאז לא נגעתי במשחק הזה.

  אני לא יודע אם זו העובדה שהם התאחדו עם Activision, אבל משהו רקוב מאוד בממלכת Blizzard. אני מאוד כועס על המהלך הזה. מ-א-ו-ד.

 13. ב מאת ב:

  אני חוזר, רק כדי שתבינו עד כמה הבעיה חמורה: אף אחד לא יוכל לשחק בעותק פיראטי של המשחק הזה. חלק שלם מהמשחק פשוט נמצא על השרתים שלהם. אף אחד לא יוכל להוריד את החלק הזה ולדמות חיבור. זה הפך להיות סוג של MMO-לייט, משהו בסגנון של Guild Wars.

  כל כך רציתי לשחק בדיאבלו 3. כל כך, כל כך, כל כך. זה מסתכל אותי נורא.

 14. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  רגע, אז אתה חושב שהבעיה היא שאף אחד לא יוכל לשחק בעותק פיראטי של המשחק הזה? כי עם *זה* אני בהחלט לא מסכים, וזה ממש לא מה שאני מנסה לטעון. אין לי בעיה עם זה שעותקים פיראטיים של המשחק לא יהיו קיימים (למרות שאני חושב שהם כן יהיו קיימים, אבל לא חשוב). יש לי בעיה עם זה שהחוויה שלי, בתור מישהו שכן קונה את המשחק, תהיה גרועה יותר.

 15. ב מאת ב:

  אני לא מסכים מהסיבה שזה מונע כל אפשרות לשחק את המשחק שלא דרך האינטרנט. אם אני קונה את המשחק, אבל רוצה לשחק אותו בזמן טיול, אז אני לא אוכל אפילו לשחק בעותק פיראטי מפגר ולא מעודכן, שזה גרוע פי כמה, בייחוד כי באמת שאין שום דרך שדיאבלו 3 משתפר איכשהו ע"י זה שחלקים ממנו יהיו בשרתים של החברה.

 16. עופר שוורץ מאת עופר שוורץ:

  מסתבר שבליזארד אפילו יותר טיפשים ממה שחשבנו, ואשכרה "מופתעים" מהתגובות הזועמות לעניין הזה:
  http://multiplayerblog.mtv.com/2011/08/04/blizzard-vp-surprised-over-fan-reaction-to-diablo-3-online-requirements/

  אה, וגם, נראה שהבחור מבליזארד לא יודע לקרוא או סתם בוחר להתעלם, כי הציטוטים שלו בכתבה מגינים מפני תלונות שאף אחד לא אמר, ומתעלמים לחלוטין מהדבר היחיד שבאמת מפריע.

 17. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  לא מפתיע. כבר בתקופת סטארקראפט 2 ("מה, אתם באמת רוצים חדרי צ'אט? זה באמת פיצ'ר שמעניין אתכם?!") הם הוכיחו שהם קצת מאבדים קשר עם השטח.

 18. ב מאת ב:

  תודה רבה על הלינק.

  הם לא טיפשים, הם הרבה, הרבה יותר גרועים מזה – התשובות המתממות שלהם מראות שהם הפכו לתאגיד מרושע נוסח אפל או האימפריה הגלקטית. עכשיו רק נותר להם לבנות Death Star והם ישלימו את המהלך.

 19. אור מאת אור:

  נו באמת,
  אתם נשמעים כמו חבורת ממורמרים שרק מחפשים דברים קטנים להתנגח עליהם ללא סיבה הגיונים
  לא הבנתי על אזיה לאגים אתה מדבר בסינגל, העובדה שמנתרים חלק מהמידע שלך לא אומרת שיהיו לאגים, בדיוק כמו שלא היו לאגים בסינגל של סטארקרפט (וגם עם תשחק עכשיו מול המחשב לא יהיו והוא עדיין יאסוף על זה נתונים)
  ולבחור השני שלא הצליח להפעיל את הסטארקרפט שלו, מה אתה רוצה? שנדבר על זה שאתה לא מוכשר? כי אני ועוד מאות אלפי אנשים משחקים במשחק כל יום והולך לנו די טוב עם להפעיל אותו
  השרתים של בליזרד מצויינים, אתם סתם מחפשים שטויות כדי לרשום עליהם טור עם שימוש בסיסמאות פופוליסטיות וטיעונים מומצאים

 20. ב מאת ב:

  אור, אתה פוטר את כל הטענות האמיתיות לגמרי שלי בזה שלך ולאנשים אחרים לא היו בעיות להפעיל את המשחק ומעליב את האינטיליגנציה שלי על הדרך. מה אני אגיד לך, אתה אידיוט. מלשון Jerk. או אולי Asshole יהיה מתאים לך יותר. הלוואי וזה היה קורה לך. הלוואי וזה יקרה לך גם כשיצא דיאבלו 3. נראה איזה שיר תשיר אז.

  מתנגחים ללא סיבה הגיונית? יש אלף סיבות הגיוניות, אבל אתה כמעריץ עיוור מטומטם שהראש לו תקוע עמוק בתחת כבר מזמן מסרב להקשיב להגיון וממשיך להלל את בליזארד בזמן שהם לוקחים לך ולשאר הגיימרים את הזכויות שלנו על משחק שאנחנו קונים במחיר מלא, שלא לומר מופקע.

 21. אור מאת אור:

  אני מאוד מקווה שזה לא יקרה לי שיצא המשחק אבל גם אם כן זה לא בהכרח תלוי באינטרנט, בעיות תמיד יכולות להיות (ולמרות שאתה מאוד רוצה, אני לא העלבתי את האינטיליגנציה שלך, פשוט קראתי לך לא מוכשר, יש הבדל)

  עכשיו בקשר לפסקה השניה, נתחיל מזה שאני מסכים איתך בזה שאני מעריך, קניתי את דיאבלו 2 לפני שראיתי תמונה אחת ממנו ואני משחק בסטארקרפט רוב הזמן הפנוי שלי על המחשב.
  אבל אין פה הערצה עיוורת, אני עדיין לא מבין איזה זכויות הם לוקחים לי? את החובה לךהתחבר לאינטרנט? אוי לא
  כמובן שזה שאם השרתים של בליזרד היו מחורבנים ועובדים גרוע הייתי מתלונן, אבל זה לא קורה, אז אין לי סיבה
  והמחיר המופקע, תתפלא, גם איתו אין לי שום בעיה (קניתי כל משחק ששיחקתי בו בשנתיים האחרונות, כולם מכספים שעבדתי בשבילם)

 22. Creeping מאת Creeping:

  זה המשחק הראשון של בליזארד (חוץ מההרחבה האחרונה של וואו, אבל זה לא נחשב) שאני לא אקנה על "עיוור". למעשה, אני לא אקנה אותו בכלל, ושילכו להזדיין עם אקטיביז'ן, ואני מקווה שיוולד להם ילד טיפש ומכוער שאוהב רק כסף כמוהם, וכשהוא ילך לבית הספר לחברות משחקי מחשב, כל ילדי האינדי ירביצו לו ו… טוב, אני אפסיק עכשיו.

  זה עצוב מאוד שהייתי פאנבוי שלהם משנת 94, קניתי כל משחק שלהם בשבוע שהוא יצא, ומה שאני מרגיש כרגע כלפי החברה הזאת זו שנאה טהורה.

  לצערי אבל לא להפתעתי, דיאבלו 3 יהיה עוד משחק פחדני של חברה פחדנית ששכחה שבתעשיית משחקי המחשב צריך נשמה ולא רק תואר במנהל עסקים וכמה מתכנתים. סטארקראפט 2 היה משחק זוועתי כי הוא לא לקח צעד בשום כיוון חדש ומעניין, ולפי סרטוני הגיימפליי דיאבלו 3 הולך בדיוק לאותו הכיוון. אני מקווה ש"אומת הגיימרים" תוכיח להם שגיימרים לא מטומטמים ושהמשחק הזה ייכשל וייכשל חזק.

 23. yoni מאת yoni:

  אני אגיד לכם את האמת, אני לא סגור על עצמי
  מצד אחד אני מת על סדרת דיאבלו, שני המשחקים שיצאו בסדרה הזאת היו בין המשחקים הטובים ששיחקתי.
  מצד שני, עם כל התלונות שהיו על המערכת הזאת בAC2 אני מפחד שיהיו לי בעיות במשחק ואני לא אוכל להנות.

  אני חייב להודות שלפני שקראתי את התגובות התכווני לכתוב שאני אקנה אותו ואוריד פרוץ, עכשיו אני חושב שאני אוריד אותו ואז אחכה שהוא יכשל וימכרו אותו יד שניה ב100 ש"ח ואקנה אותו

 24. עופר שוורץ מאת עופר שוורץ:

  לדעתי מה שהם עושים בדיאבלו 3 הוא יותר גרוע מ-AC2. אמנם המערכת של AC2 הייתה יותר נאצית והעיפה אותך מהמשחק אם החיבור שלך התנתק לשנייה, אבל הם תיקנו את זה. ובדיאבלו 3 אתה לא רק צריך להיות מחובר לשרת כל הזמן, אתה ממש *משחק* על השרת, וזה כאמור מקור ללאגים, שבמשחק כמו דיאבלו הם דבר קטלני.

 25. גיימפאד » דיאבלו 3: אין גבול לטיפשות מאת גיימפאד » דיאבלו 3: אין גבול לטיפשות:

  […] עם המציאות, אתם יכולים להירגע. היו הרבה השערות למה הם הורידו את האפשרות למשחק אופליין מדיאבלו 3 (כולל הסיבה הרשמית – “אנחנו חושבים שאתם מטומטמים”), […]

 26. עופר שוורץ מאת עופר שוורץ:

  למקרה שיש פה מישהו שעדיין חושב שהמשחק בסינגל יהיה סביר לגמרי:
  http://www.rockpapershotgun.com/2011/09/22/how-diablo-iiis-drm-will-affect-you

 27. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  אני זוכר שכל מיני אנשים שניסו להציג טיעונים יותר לוגיים ל"למה מה שבליזארד עושה זה לא כזה גרוע" הסבירו לי שבטח זה יעבוד טוב. בטח לא יהיו לאגים, כי אני כן משחק באופן מקומי על המחשב שלי והשרת רק "מנטר" את מה שאני עושה. אני רוצה לראות אותם טוענים את זה עכשיו, אחרי שהם קוראים את הפוסט של RPS.

 28. גיימפאד » דיאבלו 3: רשמים (מעורבים) מהבטא מאת גיימפאד » דיאבלו 3: רשמים (מעורבים) מהבטא:

  […] אני מניח שנתחיל מהרע הפעם. כפי שאתם בטח יודעים, לדיאבלו 3 אין מצב single player. בכלל. יש לו מצב אונליין שבו […]

 29. גיימפאד » אונליין: זה לא פיצ’ר, זה באג מאת גיימפאד » אונליין: זה לא פיצ’ר, זה באג:

  […] את זה. אבל הבעיה פה היא יותר עמוקה: כבר שנים כולנו מתלוננים על זה שמכריחים אותנו להתחבר לרשת בשביל משחקי single player, […]

הוספת תגובה


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS