גיימפוד, פרק 152: כאילו

עידן זיירמן|גיימפוד 2 תגובות »

השבוע בפרק: ערן חרש עשרות שעות על Civilization VI, עופר לא שיחק בשום דבר, וזיירמן אומר יותר מדי "כאילו".

להורדה (1:00:47, 55.6 מגה)

המשך »

תחת

עידן זיירמן|חפירות 9 תגובות »

לא תאמינו מה קרה! שערוריה! זוועה! חברת פיתוח משחקי מחשב גדולה התייחסה לחלק מהפידבק שהיא קיבלה!

התקרית המזעזעת התרחשה בסוף חודש מרץ, כשאחד המשתמשים בפורומי הפידבק לבטא של Overwatch (ה- FPS מרובה-המשתתפים של בליזארד), התלונן על אחת מפוזות הניצחון של אחת הדמויות במשחק. הדמות היא הלוחמת בעלת יכולות השליטה-בזמן, טרייסר. פוזת הניצחון היא, ובכן, תחת.

פוזת הניצחון הישנה שהוסרה מהמשחק המשתמש המתלונן, המכונה Fipps, מציין מפורשות שאין לו באמת בעיה עם תחת, אבל הוא מסביר שזה לא מתאים לדמות. טרייסר, הוא טוען, היא דמות חצופה וקצת ילדותית ומשעשעת, ופוזת הניצחון הזאת לא מכילה אף אחד מהאלמנטים האלה. פוזת הניצחון הזאת היא פשוט, ובכן, תחת. והמעצב הרשאי של בליזארד הסכים איתו, ואמר שכן, סבבה, אנחנו מורידים את הפוזה הזאת. זה גרם לבלגן בפורומים, דיבורים על כך שבליזארד "נכנעת" לאבירי הפוליטיקלי-קורקט ומקריבה את החזון האומנותי שלה בשביל לספק מיעוט קולני (כמה אירוני, אבל נגיע לזה אחר כך). אז הוא השאיר תגובה ארוכה יותר, שבה הוא מסביר, בפירוט, שהם גם לא ממש אהבו את פוזת התחת, והפידבק ש- Fipps השאיר להם בפורומים עזר להם להגיע להחלטה להסיר אותה, ושבדיוק בשביל פידבק מהסוג הזה הם עושים בטא בכלל, והם לא הקריבו את החזון האומנותי שלהם בשביל לספק משתמש אחד, ואולי תרגעו כבר עם כל ההאשמות האלה.

מי שחשב שפה הסיפור הזה נגמר כנראה חדש בכל הקטע הזה של האינטרנט.

המשך »

גיימפוד, פרק 80: Click & Drop

עידן זיירמן|גיימפוד 2 תגובות »

שמענו שהיה איזשהו קטע עם קונסולה חדשה, או משהו כזה, אבל היי! DLC חדש ל- XCOM ו- BioShock Infinite!

[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod080-22.11.2013.mp3|titles=Episode 80: Click & Drop]

להורדה המשך »

גיימפוד, פרק 44: חיפצון

עידן זיירמן|גיימפוד 5 תגובות »

שלום לכולם! איכשהו, הפרק הזה הספיק לעלות לאוויר לפני שזיירמן נטש את כולכם לטובת E3 ועופר נטש את כולם לטובת… משהו עם מוזיקה. מוזר מאוד.

כמו כן, אנחנו מתנצלים, אבל בעקבות נסיבות שונות לא ניסינו את הקטע הזה של לייב-טוויטינג במקביל להקלטת הפרק בשביל לתת לכם מקום להגיב השבוע. ננסה את זה בפרק הבא.

[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod044-31.5.2012.mp3|titles=Gamepod Episode 44]

להורדה  המשך »

גיימפוד, פרק 42ב'

עידן זיירמן|גיימפוד 14 תגובות »

כבר הרבה זמן לא הקלטנו פרק בינלאומי של הפודקאסט. אבל השבוע (ולתקופה הנראית לעין, ככל הנראה), עידן דקל נמצא בלונדון, ויותר מזה – אבישי ועופר נמצאים בחיפה, אז אנחנו לגמרי אנשי העולם הגדול עכשיו.

[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod042b-17.5.2012.mp3|titles=Gamepod Episode 42B]

להורדה  המשך »

דיאבלו 3: עכשיו, עם פוּס

עידן זיירמן|חדשות 4 תגובות »

Diablo 3 PauseDiablo 3 עודכן בשבוע שעבר, וכולם מאוד מתלהבים מהעדכון החדש שלו, אבל בין כל השינויים שהוא מציע, הוא כולל תוספת אחת שמעניינת אותי הרבה יותר: אפשרות ל- Pause.

הבחור שלנו בבטא, אלון טאקו, מספר שעכשיו, בניגוד לבעבר, כשאתם משחקים משחק לבדכם, אתם יכולים לעצור את המשחק. ובכך הם מחסלים את הסיבה המעשית העיקרית לכך שאני לא יכול לשחק ב- Diablo 3 אף פעם. כמובן, לכל הקטע הזה של הדרישה לחיבור תמידי יש עוד כמה השלכות, וכמובן, את ההתעקשות המטופשת שלי שלא לרוץ לקנות משחק שאני מרגיש שהמפתחת שלו משתינה עלי בקשת, אבל אני מכיר לפחות כמה אנשים שהתוספת הזו תרצה אותם, ותעשה עבורם את ההבדל בין לקנות ללא לקנות את המשחק.

תגיות: , ,

גיימפוד, פרק 37: נוגס במפתח

עידן זיירמן|גיימפוד 9 תגובות »

השבוע, חברנו לינאי, אותו אתם מכירים מהפודקאסט המפורסם (אם כי לא מאוד פעיל, כרגע, אבל אנחנו מקווים שזה ישתנה בקרוב), הפאנבויז. היה כיף. ובלי המון הפרעות בסאונד שלנו, שזה בכלל מצוין.

[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod037-16.2.2012.mp3|titles=Episode 37: Key Biting]

להורדה  המשך »

ערב קצר עם נשיא בליזארד. בחולון.

עידן זיירמן|חוויות 9 תגובות »

Mike Morhaimeמייק מורהיים, האדם שהקים את חברת Blizzard תחת השם Silicon & Synapse בתחילת שנות התשעים, קפץ ביחד עם אשתו לחופשה בישראל. לא מדובר בדיוק מסוג המאורעות שתמצאו בכותרות עיתוני הרכילות בסופ”ש, אבל הגראז’ גיקס ראו בזה הזדמנות, והזמינו את מייק להתארח אצלהם במחסן בחולון, ולדבר בפני כל מי שרק ירצה לשמוע אותו.

למי שלא מכיר את הגראז’ גיקס, כל האירוע היה עלול להראות קצת מוזר – מייק מורהיים נאם בפני קבוצה מכובדת של כמה מאות אנשים (אולי 200 – אין לי באמת דרך לדעת) בחצר באזור התעשיה בחולון, כשהמפעלים שמאכלסים את האזור קוטעים אותו לפעמים. אבל כאלה הם הגראז’ גיקס – האירוע הוא בחינם (אם כי האורחים מתבקשים להביא איתם כיבוד), לא פורמלי, ובסופו ניתנת לאורחים הזדמנות להחליף כמה מילים באופן אישי עם אורח הכבוד.

למרות שהיא היתה חפוזה למדי, ההצגה של מייק מורהיים היתה מעולה. הוא סקר בקצרה את ההיסטוריה של בליזארד, משורשיה בתחילת שנות התשעים, דרך הפרויקטים הראשונים שלה (הויקינגים האבודים או Warcraft) ועד לטירוף המוחלט שהוא World of Warcraft. הוא זרק עקיצות לכיוונה של אורקל, ועל איך הם חשבו שמסדי הנתונים שלהם יתמודדו בצורה הרבה יותר טובה עם העליה המטורפת בכמות האנשים שספג World of Warcraft, וחשף מגוון סיפורים מעניינים מעברה של בליזארד – כמו הפעם שבה איציק בן בסט שכנע אותו שיש שוק למשחקי תפקידים המוניים באירופה, או הצורה שבה המוני סינים זועמים תקפו את בליזארד באנגלית שבורה מזועזעים מכך שפנדה, החיה הלאומית של סין, מולבשת בבגדים יפניים.

בסוף הערב, כשהיתה לאורחים הזדמנות להחליף כמה מילים עם מייק מורהיים, רבים מהאורחים נתנו לו את כרטיסי הביקור שלהם, הציגו בפניו קונספט למשחק כלשהו שהם פיתחו, או ביקשו ממנו לחתום על משחק שבבעלותם. אני בחרתי להתבכיין קצת על אחד מהסיפורים שאנחנו הכי נהנים להתלונן עליהם לאחרונה – הדרישה לחיבור מתמיד לאינטרנט של Diablo III. מייק ניסה להסביר לנו ש”יש הרבה בעיות במשחק מנותק מהרשת – אתם לעולם לא תוכלו לשחק עם הדמות הזאת ביחד עם חברים, או למכור חפצים שהיא תאסוף”. כשמספר אנשים אמרו לו שהם יודעים את זה, הוא שאל בפליאה “רגע, ואתם באמת רוצים לשחק ככה?”, וכשהם הנהנו בתגובה, הוא חייך חיוך מתנצל ואמר ש”טוב, אני אבדוק מה אפשר לעשות בעניין”.

כנראה שהוא לא הולך לבדוק מה אפשר לעשות בעניין. קשה לי להאמין שמדיניות שבליזארד דוחפת בכוח כבר כמה חודשים תשתנה בעקבות שאלה של כמה ישראלים חצופים. אבל אם כן יקרה שינוי כלשהו במדיניות הזו בעתיד, תדעו שזה כי יש לי פנים יפות.

תגיות:


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS