קרבות כאתגר מחשבתי

עופר שוורץ|חפירות 4 תגובות »

לוחמים הם לא חכמים במיוחד. כל מי ששיחק D&D יודע את זה. דיוק היסטורי? היגיון בריא? פחחח, אנחנו עוסקים פה במשחקי וידאו, למקרה ששכחתם. והאמת שיש ב-trope הזה מידה כלשהי של היגיון – המיומנות של להסתער לתוך שדה קרב ולהרביץ לאנשים עם חרב ענקית לא בדיוק דורשת מאמץ מנטלי מטורף; אם יש מישהו בחבורה שהתפקיד שלו הוא לפתור חידות ולקבל החלטות אסטרטגיות קשות, לא מאוד מופרך להניח שזה כנראה לא יהיה ה-meat shield הענק שרץ לעבר האויבים ודופק את הראשים שלהם זה בזה.

לוחם טיפש, אילוסטרציהמשחקי אקשן נוטים לאמץ חזק את הגישה הזו, ולעצב את הקרבות שלהם כאתגרים מכניים שדורשים יחסית מעט תכנון ומחשבה ובעיקר דיוק וזריזות. לפעמים הם ייתנו לכם סוגים שונים של נשקים, או כל מיני רימונים / קסמים / גאדג’טים, או זרועות ענקיות שיכולות לתפוס את האויבים ולזרוק אותם על אויבים אחרים, אבל בהרבה מקרים זה רק רמה אחרת מעבר ללהחליט אם להשתמש בחרב הענקית כדי להרביץ לאויב בראש או בבטן. לא שזה רע – סדרות כמו Asylum או God of War או Half Life הוכיחו שאפשר לעשות המון עם הבסיס הזה ולעשות את זה מאוד מעניין ומאתגר.

אבל מדי פעם מגיע משחק שמצליח להתעלות מעל לסטריאוטיפ של הבריון הטיפש ולהפוך קרבות זמן-אמת לאתגר מחשבתי ממשי. לא, אני לא מדבר על הרמאות הקלאסית בשם real-time with pause; אני מדבר על The Witcher 3. המשך »

גיימפוד, פרק 125: Darkest פרק

עידן זיירמן|גיימפוד אין תגובות »

הפרק השבוע כולל הופעת אורח מיוחדת של יותם ברנז מ"הקונסוליירים"!

להורדה (54:47, 50.1 מגה)

עדכון: עקב טעות, הקישור להורדה שהופיע פה היה לפרק 124. אנחנו מעלים את הפוסט הזה ״מחדש״ עם הקישור הנכון, בעיקר לטובת תוכנות עדכון אוטומטי כאלה ואחרות. עמכם הסליחה. המשך »

גיימפוד, פרק 115: מזוכיזם מבוסס תורות

עידן דקל|גיימפוד 9 תגובות »

הפעם בגיימפאד – פרק שני ברצף עם ערן! כמו-כן, לא מעט משחקים. כולם מהעת האחרונה. אפילו אלה שזיירמן שיחק בהם. אחד מהם עדיין לא יצא לשוק באופן רשמי. ולא רק זה – יש גם חדשות.
[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod115-18.4.2015.mp3|titles=Episode 115: Turn-Based Masochism]

להורדה (1:08:26, 62.6 מגה)

המשך »

גיימפוד, פרק 42ב'

עידן זיירמן|גיימפוד 14 תגובות »

כבר הרבה זמן לא הקלטנו פרק בינלאומי של הפודקאסט. אבל השבוע (ולתקופה הנראית לעין, ככל הנראה), עידן דקל נמצא בלונדון, ויותר מזה – אבישי ועופר נמצאים בחיפה, אז אנחנו לגמרי אנשי העולם הגדול עכשיו.

[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod042b-17.5.2012.mp3|titles=Gamepod Episode 42B]

להורדה  המשך »

גיימפוד, פרק 42: טמבל רץ

עידן זיירמן|גיימפוד 5 תגובות »
[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod042-3.5.2012.mp3|titles=Gamepod Episode 42]

להורדה  המשך »

גיימפוד, פרק 41: יותר מדי שוורצים

עידן זיירמן|גיימפוד 11 תגובות »
[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod041-19.4.2012.mp3|titles=Gamepod Episode 41]

להורדה  המשך »

גיימפוד, פרק 35: Improper Dancing

עידן זיירמן|גיימפוד 11 תגובות »

צוות הבלוג עסוק. כל כך עסוק, עד שאנחנו מספיקים לשחק במעט מאוד דברים חדשים (חוץ מעידן דקל. הוא משחק בהמון דברים חדשים, אבל הוא לא נחשב), שלא לדבר על לכתוב פוסטים חדשים לבלוג. לכן, אירחנו השבוע את שקד זיירמן (אותה אולי אתם זוכרים מפרקים קודמים) ואת לאור שריד, שתרם לה את הגישה לבטא של DOTA 2, בשביל לדבר על Star Wars: the Old Republic ו- DOTA 2.

[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod035-20.1.2012.mp3|titles=Episode 35: Improper Dancing]

להורדה  המשך »


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS