Need for Speed Most Wanted – ביקורת מאוחרת

עידן זיירמן|ביקורת, פוסט אורח 2 תגובות »

אז דניאל גארבר (שכתב לנו כבר פוסט אורח על Freespace 2 והשתתף בפרק האחרון של “גיימפוד”) התחיל לכתוב ביקורת על Need for Speed Most Wanted בינואר 2013. לקח לו כמעט שנה לשלוח לי אותה, ולי מעודד מהצהרות ה”בכל מקרה זה משחק ישן, אין לחץ” שלו – לקח כמה חודשים טובים להעלות אותה. אבל מוטב מאוחר מאשר מעולם לא. ועכשיו – דניאל.

את הביקורת הזו התחלתי לכתוב בינואר/פברואר, אבל אז עוד לא שיחקתי ב-Multiplayer. ואז שכחתי לסיים את הביקורת. אז תדמיינו שאתם קוראים את זה לפני שנה (וחמישה חודשים –ע.ז).

אחרי כמה חודשים שלא כתבתי ביקורת, אשתי קנתה לי את Need for Speed Most Wanted (החדש, לא זה מ- 2005), והתמכרתי אליו קשות – אז הרגשתי צורך עז לכתוב עליו אחת כזו, ובדרך גם לחזור קצת למשחקי המירוצים האחרונים שנהנתי מהם. אז מה שהולך להיות לנו פה זה קודם כל ביקורת על NFSMW, ואז סקירה קצרה של כמה משחקים אחרים – ואיך לדעתי אפשר לשלב פיצ'רים מכולם כדי ליצור את משחק המירוצים האולטימטיבי.

שמעתי לראשונה על Need for Speed Most Wanted יחסית לאחרונה, כשרציתי למצוא משחק מירוצים כיפי לנסות על המחשב החדש. הסיבה שלא שמעתי עליו קודם היא שאני קונה משחקים ב- Steam באופן כמעט בלעדי, ולא עקבתי אחרי משחקים ב- Origin. אז הגעתי למשחק, והוא נראה מאוד מבטיח, וזה הדבר הראשון שראיתי:

המשך »

גיימפוד, פרק 74: התנ"ך – משחק הוידאו!

עידן זיירמן|גיימפוד 5 תגובות »

השבוע היו לנו מלא משחקים לדבר עליהם, ומלא חדשות לדבר עליהן, ובסוף רק חרגנו בקצת מהשעה שהקצבנו לעצמנו. המסקנה המתבקשת היא שזיירמן יודע לדבר ממש מהר כשדקל לא מפריע לו.

[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod074-29.8.2013.mp3|titles=Episode 74: The Bible – The Video Game!]

להורדה

המשך »

תהיות על Origin וההיפך מחוויית משתמש

עופר שוורץ|Rant 14 תגובות »

היו לי כמה שבועות מאוד עמוסים בזמן האחרון. בין לימודים, חו”ל, מילואים וכמה ימי מחלה, לא היה לי כמעט זמן פנוי. אבל עוד מעט נגמר הלחץ של סוף הסמסטר, ואחרי שאסיים את Lollipop Chainsaw (ביקורת בקרוב) נראה לי שהגיע הזמן לסגור סוף סוף את הטרילוגיה של Mass Effect.

כבר כמה שבועות אני מציץ ב-Origin כל סופ”ש, לראות אם במקרה יש מבצע על Mass Effect 3 (הרי במחיר מלא אני יכול לקנות אותו גם ממש ברגע שאני רוצה לשחק בו), והיום התמזל מזלי:

אוריג'ין מציגים: המבצע הכי משתלם בהסטוריה!

25 פאונד במקום 35 (בערך 40 דולר במקום 55) זה מבצע לא רע בכלל, במיוחד ביחס לזמן שעבר מאז שהמשחק יצא, אבל התמונה הזו כבר מעלה כמה תהיות: למה המחיר בפאונדים? למה המחיר של המהדורה המיוחדת הוא לא בפאונדים? למה המהדורה המיוחדת עולה 10000 יורו? למה אין בשום מקום אזכור ל-DLC של הסוף המורחב שיצא שלשום?

המשך »

תגיות: , ,

גיימפוד, פרק 41: יותר מדי שוורצים

עידן זיירמן|גיימפוד 11 תגובות »
[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod041-19.4.2012.mp3|titles=Gamepod Episode 41]

להורדה  המשך »

EA עברו את גבול הטעם הרע

עופר שוורץ|Rant, כללי 12 תגובות »

עכשיו זה רשמי וסופי: EA זונות. לפני שאפרט, מילה לעצלנים שביניכם: בשום אופן אל תכתבו בפורומים של EA לפני שקראתם את הפוסט הזה (לפחות את החצי השני שלו).

אוקיי, עכשיו אפשר להתחיל. קצת רקע:

אי שם בתקופה הפרה-היסטורית של פברואר 2008: מנהל פורום של EA מאיים שכל מי שיתנהג לא יפה בפורומים ויקבל השעיה או ban, יגורש גם מכל המשחקים שלו שמחוברים לאותו חשבון.

עדיין בתקופת האבן, אוקטובר 2008: הבחור המדובר מבהיר שהוא דיבר שטויות, ומבטיח שהשעיה מהפורומים לא תשפיע על המשחקים.

קדימה לתקופת הרנסנס העליזה, מרץ 2011: שחקן דרגונאז’ 2 כתב תגובה בפורומים של BioWare. לא בדיוק פוסט תמים, אבל שום דבר נורא. “מכרתם את נשמתכם לשטן של EA?”, זה הכל. הבחור קיבל באן מהפורום, וגילה שהוא לא יכול לשחק במשחק יותר. או באף משחק של EA. אפילו דיברנו על זה בגיימפוד באותו זמן. התגובות מ-EA היו מעורפלות ומסתוריות, אבל דבר אחד היה ברור: הם מודעים למה שקרה, וזה לחלוטין היה בכוונה. ואכן, עוד באותו יום הגיעה תגובה רשמית: זו הייתה תקלה במערכת.
כמה ימים אחר כך הגיעה עוד הודעה רשמית מ-EA, שמבהירה שזו אכן הייתה בעיה, שהם מצפים שהעניין יתוקן עד סוף השבוע, ושזו לא המדיניות שלהם למנוע מאנשים לשחק במשחק סינגל-פלייר.


ועכשיו אנחנו מגיעים סוף סוף לדיסטופיה העתידנית של סוף 2011. לפני כמה שבועות התחילו להגיע ל- Rock, Paper, Shotgun הרבה סיפורים של אנשים שגורשו מ-Battlefield 3 (כולל סינגל-פלייר) בגלל תגובות בפורומים. תגובות שמכילות מילים “גסות” כמו “balls” או “e-peen”. רק להזכיר, מדובר בפורומים של Battlefield 3, שבו הדמויות עצמן צועקות “shit” ו-“fuck” בלי הפסקה.

חושבים שזה מגוחך? הבחור שאמר “e-peen” למעשה ציטט תגובה של מישהו. בחור שלישי קיבל באן על זה שמישהו אחר הזכיר אותו באותה תגובה יחד עם מילים גסות. עוד אחד הושעה כי הוא העלה “פרסומת” למדריך שהוא כתב להתחברות ל-BF3. מדריך שיש אליו קישור ב-FAQ הרשמי של EA. כל אלה סיפורים אמיתיים לחלוטין.

התגובות של EA הפעם נעות בין חוסר אינפורמציה מוחלט (“כל הרכוש, החפצים והדמויות שמקושרים לחשבון ימחקו. אני יכול לעזור לך בעוד משהו?”), התחמקות (“ייקח לנו זמן לסדר את זה, בינתיים תתקשרו למספר הזה”) ודברים יותר גרועים (“העונש היה הכרחי בגלל העבירה החוזרת [זה מהבחור עם ה-e-peen, שזו לחלוטין הייתה העבירה הראשונה שלו], כבר הסברנו לך את זה אז מעכשיו לא נענה לך יותר בעניין”).

עברו כבר 3 שבועות מאז שהסיפורים האלה התחילו לצוץ, ו-EA עדיין לא השמיעו שום תגובה שניתן לפרש כאילו אכפת להם באיזושהי מידה מהאנשים האלה. וזה אחרי שהם הבהירו כבר פעמיים בעבר שזה נגד המדיניות שלהם ולא אמור לקרות. תוסיפו לכל זה את הסעיפים המטרידים שיש בהסכם הרישיון של Origin (מחיקת חשבונות לא פעילים אחרי שנתיים, אישור ל-EA לרגל אחרי המחשב שלכם), ואת התגלית האחרונה של-Online Passes יש תוקף מוגבל, והכל מתחבר למסקנה אחת מתבקשת:

EA זונות. נכון, כבר ידענו את זה מזמן. נכון, לא חסרות מפיצות גדולות שהן זונות (דווקא יוביסופט מככבים לאחרונה). אבל באמת שלא זכור לי מתי ראיתי יחס כל כך מזעזע ולא מוסרי ללקוחות משלמים וחוקיים והתעלמות כזו מופגנת מהיגיון וממה שהם בעצמם הכריזו בעבר.

אני מקווה ש-EA מרוצים מהניצחון המוחץ שלהם במירוץ המפוקפק הזה, שעד לא מזמן היה די צמוד. הפרס למקום הראשון הוא שנאה עזה מכל הגיימרים בעולם, יחסי ציבור נוראיים, אובדן מוחלט של אמון, ואני מוכן להוסיף גם פיטורים של כל ההנהלה, אם הם בעניין. עליי. לכם, קוראים יקרים, אני ממליץ לא לקנות משחקים ב-Origin, לא משנה כמה זה זול, ומאוד מאוד להיזהר אם אתם אי פעם רוצים להגיב בפורומים של EA.

גיימפוד, פרק 26: משהו עלוב

עידן זיירמן|גיימפוד 2 תגובות »
[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod026-25.8.2011.mp3|titles=Episode 26: Something Lame]

להורדה

1:00 – ברוכים הבאים! אנחנו שמחים לארח השבוע, שוב, את שקד זיירמן.

2:00 – דני חזר לשחק בכל מיני דברים, אחרי תקופת צינון ארוכה למדי, ושיחק בגרסת ה- PC של Bastion, שדיברנו עליו גם לפני שבועיים.

7:30 – זיירמן ודקל שיחקו ב- Fruit Ninja Kinect. הם לא כל כך מסכימים על כמה הוא טוב.

11:10 – חוץ מזה, זיירמן התחיל גם את Uncharted 2, או כמו שהוא מכונה בהקלטה, "ה- Tomb Raider החדש, בניגוד ל- Tomb Raider החדש, שמנסה להיות יותר Uncharted שמנסה להיות Tomb Raider". או משהו כזה. זה היה מוזר.

16:40 – דקל שיחק בהרפתקת טקסט! אבל לא סתם הרפתקת טקסט, אלא הרפתקת טקסט בעברית!

20:10 – שקד לא שיחקה בכלום. חוץ מפורטל 2. אבל באמת שדיברנו עליו יותר מדי, לא?

21:20 – בעיקרון, אנחנו מדברים על Counter Strike: Global Operations, אבל אחרי קצת זמן דקל מעדיף להתחיל לראיין את שקד על Team Fortress 2 שהפך לחינמי לא מזמן.

28:20 – בנוסף, Valve סוף כל סוף חשפו בפני העולם את DOTA 2, ושקד מתרגשת, אבל פחות בגלל המשחק, ויותר בגלל שיש סיכוי ש- Valve יצליחו לטפל בקהילה המחורבנת של Heroes of Newerth.

37:40 – EA הכריזו ש- Battlefield 3 ידרוש את Origin. זה יהיה מעניין.

44:30 – Ubisoft נכנסים לתחרות ממש רצינית עם Activision על התואר "חברת ההפצה הכי מעצבנת", ודופקת באופן קונסיסטנטי את גרסת ה- PC של Driver. הם קצת חזרו בהם מאז, אבל בכל זאת.

48:00 – גם גרסת ה- PC של From Dust עוברת התעללות קשה מצד Ubisoft (ראוי להגיד, מאז ההקלטה Ubisoft הודיעה שהיא תבטל בעדכון שייצא בשבועיים הקרובים את ה- DRM של From Dust, אבל בצורה מוזרה, הם מנסחים את ההודעה בנושא כאילו הם עושים את זה כדי למנוע בלבול שנוצר בעקבות ההודעה בפורומים שטענה שלא יהיה DRM ל- From Dust).

53:40 – עוד משהו בהמשך לפרק הקודם: notch ממוג'אנג מצא דרך מקורית להתמודד עם התביעה מצד Bethesda על השם של המשחק הבא שלו (Scrolls): הוא הזמין אותם לדו-קרב ב- Quake III. נכון לזמן כתיבת שורות אלו, בת'סדה עוד לא ענו להזמנה שלו. אם כי notch אמר שאולי זה לא היה חכם כל כך להזמין חברה ש- id נמצאת בבעלותה לטורניר Quake III.

57:00 – סוני מורידים את המחיר של הפלייסטיישן 3 ל- 250$, ובערך באותו הזמן, מספרים שלפלייסטיישן 3 לא יהיה Cross-Game Chat אי פעם

1:01:30 – וזהו, אנחנו הולכים. כרגיל – חפשו אותנו גם בפייסבוק או בטוויטר. זה ישמח אותנו.

גיימפוד, פרק 24: חסר ערך, אבל נחמד

עידן זיירמן|גיימפוד 6 תגובות »
[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod024-28.7.2011.mp3|titles=Episode 24: Worthless, but nice]

להורדה

זהו! חזרנו! טיפה באיחור, אבל חזרנו! בלי קרוסאוברים, וכל מיני שטויות דומות.

3:10 – אחרי כל מיני ברכות ואיחולים ("מה נשמע? הרבה זמן לא הקלטנו ביחד. בואו נצחק על דני"), זיירמן מתחיל לדבר על Robot Unicorn Attack על האנדרואיד שלו (אפשר למצוא אותו גם לאייפון, וגם בפייסבוק). אם אתם רוצים לקרוא את ההשתפכויות של קיירון גילן מיורוגיימר על המשחק, אפשר למצוא אותן כאן.

8:00 – בנוסף לזה, זיירמן שיחק ב- Uncharted. כן, אנחנו מדברים על פלייסטיישן 3 בפודקאסט. קצת.

10:10 – דקל שיחק בכל מיני משחקים חדשים בעקבות המבצעים שהיו ב- Steam לא מזמן. למשל, ב- Ben There, Dan That! ו- Time Gentlemen, Please!.

14:00 – הוא גם שיחק ב- Defense Grid, אבל אין לו הרבה דברים להגיד עליו.

16:20 – זה גורם לזיירמן לדבר קצת על Fieldrunners HD. שהוא לא משהו. אגב – מי מהמאזינים יכול להזכר על איזה משחק זיירמן מדבר כשהוא מדבר על "משחק Tower Defense שאתה משחק בו את התוקפים"?

18:40 – עופר שיחק ב- Sanctum, ולא התלהב.

20:00 – זה עוד לא נגמר! דקל גם שיחק ב- Cut the Rope על האנדרואיד.

24:20 – עופר המשיך לשחק ב- The Witcher (שימו לב – הראשון, לא השני). מה שמוביל לשיחה על כל מיני קרבות בוס במשחקים, שאנחנו די בטוחים שכבר היתה לנו פעם.

33:30 – עופר שיחק גם ב- RUSH, משחק… אה… מעניין.

37:30 – רגע, חוזרים לדבר שוב על The Witcher.

39:50 – חדשות! למשל, האם שמעתם, שמפתחות של משחקים מ- Steam עובדים גם ב- Origin, החנות האונליינית של EA?

44:00 – הנה משהו שקשור רק קצת למשחקים, אבל מספיק מגניב כדי שנדבר עליו בכל זאת: חוקרים מ- MIT יצרו אינטליגנציה ממוחשבת שמשפרת את כישורי המשחק שלה ב- Civilization לאחר שהיא קוראת את חוברת ההוראות. בדרך, אנחנו מזכירים את "ספק סביר". כי יש לנו קטע עם פודקאסטים שמזכירים בהם את השם של דקל. וכי הוא שמע שם את האייטם הזה קודם.

47:20 – איסייה מוסטפה, הבחור מהפרסומת של Old Spice, מצטרף לצוות המדובבים של Gears of War 3.

49:40 – גרסה מיוחדת של Xbox לכבוד Star Wars Kinect! תקנו לנו!

53:00 – ומשהו לסיום: בובי קוטיק מאשים את DJ Hero במוות של Guitar Hero. ניתן לכם לבד לחשוב מה לא בסדר בזה (לפחות עד שנגלה לכם את התשובה).

54:20 – אנחנו מסיימים! בואו לבקר אצלנו בדף באייקאסט! ובדף בפייסבוק! ובחשבון הטוויטר שלנו! יהיה כיף.

שני סיפורים מוזרים מהשבוע האחרון

עופר שוורץ|חדשות תגובה אחת »

שני הסיפורים האלה לא קשורים זה לזה וגם לא כל כך קשורים לשום דבר אחר, אבל מסיבה כלשהי נראה לי מתאים לצוות אותם ביחד באותו פוסט:

המלחמה הקרה בין Origin ו-Steam

בערך לפני שבוע אנשים שמו לב ש-Crysis 2 נעלם בפתאומיות מסטים. בצירוף מקרים חשוד, זה קרה פחות משבועיים אחרי ש-EA (המפיצה של קרייסיס 2) השיקה את Origin, החנות-דיגיטלית/רשת-חברתית/חיקוי-סטים שלה. "אה, כמובן", אמרו כולם, "EA המניאקים האלה רוצים לקדם ולחזק את Origin, בטח נראה עוד דברים כאלה בזמן הקרוב". ואכן ראינו: Alice: Madness Returns הופיע (ועדיין מופיע, למעשה) באתר של EA כ"קיים רק ב-Origin עד ה-17 ביוני".

למחרת, באופן בלתי תלוי לחלוטין, אחד הבכירים ב-EA דיבר בריאיון ל-GamesIndustry.biz על "משחקים אקסקלוסיביים", על זה שלאקסבוקס ול-PS יש אקסקלוסיביים ו-EA מתכננים לארגן כמה גם לעצמם ול-Origin שלהם (למשל The Old Republic). התוכנית היא כביכול להוציא את המשחקים האלה בשלב ראשוני רק ל-Origin, ורק אחרי זמן כלשהו להפיץ אותם לשאר הערוצים. קצת מחזיקים מעצמם יותר מדי, אם אתם שואלים אותי, אבל שייהנו.

ואז הגיעה הפתעה – תגובה מ-EA, שהפכה את כל הסיפור הזה להזוי לגמרי: "זה מאוד מצער שסטים הסירו את Crysis 2. זו לא הייתה החלטה של EA או תוצאה של איזושהי פעולה של EA". מסתבר ש-Crytek "חטאו" בלחתום על הסכם עם שירות הורדות אחר כלשהו, של-Steam יש דרישות עסקיות כלשהן שלא מסתדרות עם המודל שלו. לא ברור לחלוטין.

בינתיים אין שום תגובה מ-Valve, ו-Alice: Madness Returns אכן קיים גם בסטים. Crysis 2 עדיין לא חזר, אבל כל המשחקים הישנים של Crytek לא נעלמו, אז כנראה שהבעיה היא ספציפית איתו. מה שבטוח, זה מוזר.

היחצ"ן הכושל של המשחק הכושל

הסיפור הזה מכיל כל כך הרבה תפניות ופינג-פונגים שאני בעצמי בקושי הצלחתי לעקוב אחריו, אז הנה ה-short-short version:

  • Duke Nukem Forever יצא. הוא קיבל המון הייפ, המון תקשורת, והמון ביקורות קוטלות. זיירמן קרא לו "גרוע", אבל רוב המבקרים בעולם לא היו כל כך זהירים. ראס פיטס מהאסקייפיסט, למשל, אמר ש"אם אתם תקועים על אי בודד ויש לכם רק את המשחק הזה לשחק בו – לכו לדוג במקום". ב-metacritic יש לו ציונים אי שם באיזור ה-50.
    ג'ים רדנר מ-The Redner Group, סוכנות ה-PR שהייתה אחראית על המשחק, לקח את זה קשה. הוא כתב בטוויטר של ה-Redner Group: "הרבה מבקרים הלכו רחוק מדי עם הביקורות…אנחנו שוקלים מי מקבל מאיתנו משחקים פעם הבאה ומי לא".
  • המבקרים ראו את זה והתעצבנו, כמובן. ג'ים רדנר התנצל, ואמר שהוא לא חשב על מה שהוא עשה ופעל רק מתוך רגש, והדגיש של-2K לא היה שום קשר לעניין.
  • 2K ראו את ההתנצלות ומיד החליטו לפטר את רדנר והחברה שלו, תוך הכרזה ש"הם שומרים על כבוד הדדי מול התקשורת וימשיכו לעשות כך" (באופן מתאים, זה גם נעשה בטוויטר).
  • אבל זה לא הפריע ל-2K להחרים את Eurogamer. לא ברור למה בדיוק זה קרה, ואם זה בכלל היה קשור ל-DNF, אבל זה קרה פחות מיום אחרי הסיפור עם רדנר.
  • לסיום הסאגה: אתמול, כמה ימים אחרי כל הבלגן, ג'ים רדנר כתב טור אורח ב-Wired שבו הוא מסביר עד כמה הוא לא מבין מהחיים שלו. באמת. הוא סותר דברים שהוא אמר בטוויטר, סותר דברים שהוא כתב כמה משפטים קודם באותו טור, אומר הרבה מאוד שטויות, ומבהיר טוב מאוד שהוא לא כל כך מבין בעסקי הביקורות. לפני הטור הזה, זה סתם נראה כמו טעות תמימה שנעשתה ברגע של להט, ורדנר יצא יותר הקורבן מאשר האשם. אבל הטור שלו, באופן אירוני, דוקא מחזק את התחושה שזה קצת מגיע לו.
    למעוניינים, ב-RPS סיכמו יפה את הטור, כולל פרשנות מעניינת.

התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS