EA עברו את גבול הטעם הרע

עופר שוורץ|Rant, כללי 12 תגובות »

עכשיו זה רשמי וסופי: EA זונות. לפני שאפרט, מילה לעצלנים שביניכם: בשום אופן אל תכתבו בפורומים של EA לפני שקראתם את הפוסט הזה (לפחות את החצי השני שלו).

אוקיי, עכשיו אפשר להתחיל. קצת רקע:

אי שם בתקופה הפרה-היסטורית של פברואר 2008: מנהל פורום של EA מאיים שכל מי שיתנהג לא יפה בפורומים ויקבל השעיה או ban, יגורש גם מכל המשחקים שלו שמחוברים לאותו חשבון.

עדיין בתקופת האבן, אוקטובר 2008: הבחור המדובר מבהיר שהוא דיבר שטויות, ומבטיח שהשעיה מהפורומים לא תשפיע על המשחקים.

קדימה לתקופת הרנסנס העליזה, מרץ 2011: שחקן דרגונאז’ 2 כתב תגובה בפורומים של BioWare. לא בדיוק פוסט תמים, אבל שום דבר נורא. “מכרתם את נשמתכם לשטן של EA?”, זה הכל. הבחור קיבל באן מהפורום, וגילה שהוא לא יכול לשחק במשחק יותר. או באף משחק של EA. אפילו דיברנו על זה בגיימפוד באותו זמן. התגובות מ-EA היו מעורפלות ומסתוריות, אבל דבר אחד היה ברור: הם מודעים למה שקרה, וזה לחלוטין היה בכוונה. ואכן, עוד באותו יום הגיעה תגובה רשמית: זו הייתה תקלה במערכת.
כמה ימים אחר כך הגיעה עוד הודעה רשמית מ-EA, שמבהירה שזו אכן הייתה בעיה, שהם מצפים שהעניין יתוקן עד סוף השבוע, ושזו לא המדיניות שלהם למנוע מאנשים לשחק במשחק סינגל-פלייר.


ועכשיו אנחנו מגיעים סוף סוף לדיסטופיה העתידנית של סוף 2011. לפני כמה שבועות התחילו להגיע ל- Rock, Paper, Shotgun הרבה סיפורים של אנשים שגורשו מ-Battlefield 3 (כולל סינגל-פלייר) בגלל תגובות בפורומים. תגובות שמכילות מילים “גסות” כמו “balls” או “e-peen”. רק להזכיר, מדובר בפורומים של Battlefield 3, שבו הדמויות עצמן צועקות “shit” ו-“fuck” בלי הפסקה.

חושבים שזה מגוחך? הבחור שאמר “e-peen” למעשה ציטט תגובה של מישהו. בחור שלישי קיבל באן על זה שמישהו אחר הזכיר אותו באותה תגובה יחד עם מילים גסות. עוד אחד הושעה כי הוא העלה “פרסומת” למדריך שהוא כתב להתחברות ל-BF3. מדריך שיש אליו קישור ב-FAQ הרשמי של EA. כל אלה סיפורים אמיתיים לחלוטין.

התגובות של EA הפעם נעות בין חוסר אינפורמציה מוחלט (“כל הרכוש, החפצים והדמויות שמקושרים לחשבון ימחקו. אני יכול לעזור לך בעוד משהו?”), התחמקות (“ייקח לנו זמן לסדר את זה, בינתיים תתקשרו למספר הזה”) ודברים יותר גרועים (“העונש היה הכרחי בגלל העבירה החוזרת [זה מהבחור עם ה-e-peen, שזו לחלוטין הייתה העבירה הראשונה שלו], כבר הסברנו לך את זה אז מעכשיו לא נענה לך יותר בעניין”).

עברו כבר 3 שבועות מאז שהסיפורים האלה התחילו לצוץ, ו-EA עדיין לא השמיעו שום תגובה שניתן לפרש כאילו אכפת להם באיזושהי מידה מהאנשים האלה. וזה אחרי שהם הבהירו כבר פעמיים בעבר שזה נגד המדיניות שלהם ולא אמור לקרות. תוסיפו לכל זה את הסעיפים המטרידים שיש בהסכם הרישיון של Origin (מחיקת חשבונות לא פעילים אחרי שנתיים, אישור ל-EA לרגל אחרי המחשב שלכם), ואת התגלית האחרונה של-Online Passes יש תוקף מוגבל, והכל מתחבר למסקנה אחת מתבקשת:

EA זונות. נכון, כבר ידענו את זה מזמן. נכון, לא חסרות מפיצות גדולות שהן זונות (דווקא יוביסופט מככבים לאחרונה). אבל באמת שלא זכור לי מתי ראיתי יחס כל כך מזעזע ולא מוסרי ללקוחות משלמים וחוקיים והתעלמות כזו מופגנת מהיגיון וממה שהם בעצמם הכריזו בעבר.

אני מקווה ש-EA מרוצים מהניצחון המוחץ שלהם במירוץ המפוקפק הזה, שעד לא מזמן היה די צמוד. הפרס למקום הראשון הוא שנאה עזה מכל הגיימרים בעולם, יחסי ציבור נוראיים, אובדן מוחלט של אמון, ואני מוכן להוסיף גם פיטורים של כל ההנהלה, אם הם בעניין. עליי. לכם, קוראים יקרים, אני ממליץ לא לקנות משחקים ב-Origin, לא משנה כמה זה זול, ומאוד מאוד להיזהר אם אתם אי פעם רוצים להגיב בפורומים של EA.

גיימפוד, פרק 30: קונג-פו פנדראן

עידן זיירמן|גיימפוד 34 תגובות »
[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod030-3.11.2011.mp3|titles=Episode 30: Kung-Fu Pandaren]

להורדה

וואו, הרבה זמן לא הקלטנו פרק! אנחנו לא יודעים מה אתכם, אבל אנחנו ממש התגעגענו.

1:30 – דני שיחק ב- Heroes of Might & Magic VI. או כפי שהוא באמת נקרא: Might & Magic Heroes 6. השיחה על המשחק שולחת אותנו למרחבים הנוסטלגיים של סדרת Heroes of Might & Magic. ומגלה לנו שדני יודע מה ההבדל בין "אסטרטגיה" ל"טקטיקה".

14:10 – עופר שיחק ב- Dreamfall: The Longest Journey. הוא לא התלהב.

16:50 – הוא יותר התלהב, לעומת זאת, מגרסת ה- HD של Ico ו- Shadow of the Colossus. מה שגם מעלה כל מיני שאלות חשובות. כמו מה היא צורת הרבים של Colossus כשמדברים בעברית, האם "קולוסוסים" היא מילה, ואיזה שלט נוח יותר – זה של הפלייסטיישן או זה של האקס-בוקס.

27:20 – זיירמן סיים את "Deus Ex: Human Revolution", והתאכזב ממש מהסוף שלו. זה היה עצוב. פרטים נוספים על הנושא תוכלו לשמוע בקרוב בפודקאסט "המשחקיה". או לקרוא בבלוג.

30:40 – זיירמן שיחק גם ב- Blur, שכבר התלהבנו מגרסת הבטא שלו בעבר. הוא חביב מאוד גם בימינו.

33:40 – רגע, ובמה דקל שיחק בחודש האחרון?

34:40 – החדשות הגדולות של השבוע הזה, מבחינתנו, הן הטריילר של GTA V. אבל בזמן הקלטת הפרק, הוא עוד לא יצא. שזה חבל מאוד.

36:40 – עדכונים בנושא Bethesda והכסאח שלהם עם מוג'אנג בנושא השם Scrolls: בת'סדה הפסידו.

37:30 – גם בקרב על Fallout MMO עם Interplay לא הולך להם כל כך.

41:20 – בעדכון הקרוב ל- Portal 2 יכלל עורך שלבים! שנראה מגניב ממש!

45:20 – חבילת ההרחבה הבאה של World of Warcraft מוכרזת. בתכנית: פנדות.

49:30 – בחודשים האחרונים יש עלייה הולכת וגדולה בכמות המשחקים שמכילים Online Pass. זה היה יכול להיות פחות גרוע, אם הקוד הזה לא היה מגיע גם למשחקי Single Player לחלוטין.

53:00 – ה"פאנבויז" יוצאים בקרוב לחופשה. שזה מאוד עצוב, אבל מצד שני, פודקאסט משחקים חדישם בשם "הקונסוליירים" עלה לאויר. וזה גם מגניב!

54:40 – ה- PS Vita ישתמש בכרטיסי זיכרון לא-סטנדרטיים שיעלו הרבה כסף. זה מילא. הבעיה היא שכרטיסי הזיכרון האלה גם יהיו חובה עבור חלק מהמשחקים.

58:20 – ואנחנו סוגרים! כרגיל, אפשר למצוא אותנו בכל מיני מקומות, כמו הדף שלנו בפייסבוק, או החשבון שלנו בטוויטר.


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS