EA עברו את גבול הטעם הרע

עופר שוורץ| Rant,כללי הוספת תגובה

עכשיו זה רשמי וסופי: EA זונות. לפני שאפרט, מילה לעצלנים שביניכם: בשום אופן אל תכתבו בפורומים של EA לפני שקראתם את הפוסט הזה (לפחות את החצי השני שלו).

אוקיי, עכשיו אפשר להתחיל. קצת רקע:

אי שם בתקופה הפרה-היסטורית של פברואר 2008: מנהל פורום של EA מאיים שכל מי שיתנהג לא יפה בפורומים ויקבל השעיה או ban, יגורש גם מכל המשחקים שלו שמחוברים לאותו חשבון.

עדיין בתקופת האבן, אוקטובר 2008: הבחור המדובר מבהיר שהוא דיבר שטויות, ומבטיח שהשעיה מהפורומים לא תשפיע על המשחקים.

קדימה לתקופת הרנסנס העליזה, מרץ 2011: שחקן דרגונאז’ 2 כתב תגובה בפורומים של BioWare. לא בדיוק פוסט תמים, אבל שום דבר נורא. “מכרתם את נשמתכם לשטן של EA?”, זה הכל. הבחור קיבל באן מהפורום, וגילה שהוא לא יכול לשחק במשחק יותר. או באף משחק של EA. אפילו דיברנו על זה בגיימפוד באותו זמן. התגובות מ-EA היו מעורפלות ומסתוריות, אבל דבר אחד היה ברור: הם מודעים למה שקרה, וזה לחלוטין היה בכוונה. ואכן, עוד באותו יום הגיעה תגובה רשמית: זו הייתה תקלה במערכת.
כמה ימים אחר כך הגיעה עוד הודעה רשמית מ-EA, שמבהירה שזו אכן הייתה בעיה, שהם מצפים שהעניין יתוקן עד סוף השבוע, ושזו לא המדיניות שלהם למנוע מאנשים לשחק במשחק סינגל-פלייר.


ועכשיו אנחנו מגיעים סוף סוף לדיסטופיה העתידנית של סוף 2011. לפני כמה שבועות התחילו להגיע ל- Rock, Paper, Shotgun הרבה סיפורים של אנשים שגורשו מ-Battlefield 3 (כולל סינגל-פלייר) בגלל תגובות בפורומים. תגובות שמכילות מילים “גסות” כמו “balls” או “e-peen”. רק להזכיר, מדובר בפורומים של Battlefield 3, שבו הדמויות עצמן צועקות “shit” ו-“fuck” בלי הפסקה.

חושבים שזה מגוחך? הבחור שאמר “e-peen” למעשה ציטט תגובה של מישהו. בחור שלישי קיבל באן על זה שמישהו אחר הזכיר אותו באותה תגובה יחד עם מילים גסות. עוד אחד הושעה כי הוא העלה “פרסומת” למדריך שהוא כתב להתחברות ל-BF3. מדריך שיש אליו קישור ב-FAQ הרשמי של EA. כל אלה סיפורים אמיתיים לחלוטין.

התגובות של EA הפעם נעות בין חוסר אינפורמציה מוחלט (“כל הרכוש, החפצים והדמויות שמקושרים לחשבון ימחקו. אני יכול לעזור לך בעוד משהו?”), התחמקות (“ייקח לנו זמן לסדר את זה, בינתיים תתקשרו למספר הזה”) ודברים יותר גרועים (“העונש היה הכרחי בגלל העבירה החוזרת [זה מהבחור עם ה-e-peen, שזו לחלוטין הייתה העבירה הראשונה שלו], כבר הסברנו לך את זה אז מעכשיו לא נענה לך יותר בעניין”).

עברו כבר 3 שבועות מאז שהסיפורים האלה התחילו לצוץ, ו-EA עדיין לא השמיעו שום תגובה שניתן לפרש כאילו אכפת להם באיזושהי מידה מהאנשים האלה. וזה אחרי שהם הבהירו כבר פעמיים בעבר שזה נגד המדיניות שלהם ולא אמור לקרות. תוסיפו לכל זה את הסעיפים המטרידים שיש בהסכם הרישיון של Origin (מחיקת חשבונות לא פעילים אחרי שנתיים, אישור ל-EA לרגל אחרי המחשב שלכם), ואת התגלית האחרונה של-Online Passes יש תוקף מוגבל, והכל מתחבר למסקנה אחת מתבקשת:

EA זונות. נכון, כבר ידענו את זה מזמן. נכון, לא חסרות מפיצות גדולות שהן זונות (דווקא יוביסופט מככבים לאחרונה). אבל באמת שלא זכור לי מתי ראיתי יחס כל כך מזעזע ולא מוסרי ללקוחות משלמים וחוקיים והתעלמות כזו מופגנת מהיגיון וממה שהם בעצמם הכריזו בעבר.

אני מקווה ש-EA מרוצים מהניצחון המוחץ שלהם במירוץ המפוקפק הזה, שעד לא מזמן היה די צמוד. הפרס למקום הראשון הוא שנאה עזה מכל הגיימרים בעולם, יחסי ציבור נוראיים, אובדן מוחלט של אמון, ואני מוכן להוסיף גם פיטורים של כל ההנהלה, אם הם בעניין. עליי. לכם, קוראים יקרים, אני ממליץ לא לקנות משחקים ב-Origin, לא משנה כמה זה זול, ומאוד מאוד להיזהר אם אתם אי פעם רוצים להגיב בפורומים של EA.

12 תגובות ל “EA עברו את גבול הטעם הרע”

 1. מר אדון מאת מר אדון:

  אפשר לתקן את הלינק האחד-לפני-אחרון? (הוא מצביע לאותה כתבה של הלינק האחרון)

 2. עופר שוורץ מאת עופר שוורץ:

  תוקן, תודה.

 3. blisf מאת blisf:

  הרוב לא הפתיע אותי. הדבר היחידי שכן, הוא של online passes יש חיי מדף.

  מבחינתי כל הרעיון של online pass הוא למנוע את שוק היד השנייה. אני לא רואה בזה שום בעיה whatsoever. אבל המהלך הזה נועד במיוחד בשביל לגזול כסף לצורך הגזילה. מגעיל.

  אני אשתדל שלא לגעת בהם עם מקל.

 4. zipdrive מאת zipdrive:

  @blisf- הם טוענים שאפשר להוריד םאס חדש בחינם, אבל כמו כל הטענות של EA, לא בטוח שאפשר להאמין להם.
  אני מנסה להפעיל קצת קשרים לראות אם אפשר להוציא תשובה רשמית וסופית בעניין.
  בינתיים, לא קונה מהם משחקים.

 5. ערן מאת ערן:

  עוד דוגמא (מיני רבות) שתמיד אבל תמיד מי שקונה עם DRM מקבל מוצר נחות ממי שגונב תוכן.

 6. עופר שוורץ מאת עופר שוורץ:

  זה כמובן לא נכון בכלל (יש למשל חברות כמו Valve שנותנות ללקוחות חוקיים בונוסים כמו DLC חינם ושמירות ב-cloud), אבל אני לא רוצה להיכנס פה לדיון הזה, בעיקר כי אני לא חושב שלמישהו כאן יש ספק ש-DRM במתכונתו הנוכחית הוא דבר נורא שרק פוגע בלקוחות ובמפיצות עצמן.

 7. שנאוצר מאת שנאוצר:

  וואו, אני היחיד שחשב על "חוק לשון הרע" בשנייה שהוא סיים לקרוא את זה? תכף גורי אלפי וליאור שליין ירימו "ערב פרידה מחופש הביטוי בגיימינג".

 8. עופר שוורץ מאת עופר שוורץ:

  לפחות ל-EA אתה לא צריך לשלם 300 אלף ש"ח…

 9. רענן מאת רענן:

  האמת שקראתי את הדברים האלו כבר בשבוע שעבר והזדעזעתי. EA אכן נשארו 20 שנים אחורה מבחינת הבנת שיטות שיווק ויחסי ציבור. הבעיה היא שכבר קניתי את BF3 במבצעי Black Friday של Amazon, אז כל מה שאני יכול לעשות זה לא להגיב בפורומים שלהם.

  מה שכן, המגמה הזו (שכבר דברתם עליה) של חברות שמכריחות שחקנים להיות מחוברים כל הזמן לרשת, מגבילות התקנות/העברות של המשחק וכו' – זה משהו שרק הולך ומחריף.

 10. בני מאת בני:

  אני חושב שאחד מהמקורות של הבעיה זה שאין אף גוף עצמאי שיכול ל'איים' על החברות האלו. אמנם כל שחקן יכול לשלוח מייל למחלקת שיווק או למנכ"ל, אבל אין אף גוף שהמחלקה המשפטית של החברה יודעת "שממנו" צריך לדאוג. אני חושב על ארגונים כמו המועצה להגנת הצרכן או עמותות אחרות. בעולם מושלם בלוגרים או עיתונאי מחשבים היו יכולים להיות הנציגים של הציבור מול החברות. אבל כל עוד העיתונאים תלויים לחלוטין במידע, הזמנות לאירועים וראיונות שהם מקבלים מהחברות האלו, הם לא יוכלו לצאת מולם.

  או, במילים אחרות, הסיפור של העיתונות המסחרית כולה, אבל בקטן יותר, כי למי באמת בעולם אכפת מגיימינג?

 11. InterAl מאת InterAl:

  מה שמאיים על החברות האלה הן התקשורת (ובימינו היא מפותחת מאוד, עם כל הבלוגים והרשתות החברתיות) והמתחרות. חברה שמתנכלת ללקוחות שלה פשוט תפסיד מוניטין וכסף. זה האיום האפקטיבי שקיים, ולא צריכים שום מועצות להגנת הצרכן לשם כך. הצרכן הוא לא ילד קטן ומפגר.

 12. zipdrive מאת zipdrive:

  בני, אחת הבעיות הגדולות של איכות השירות בתחום היא שהמשחקנים צבועים: מצד אחד צועקים בפורומים על החרמות ועל היחס שהם מקבלים ומצד שני רצים לקנות את המשחק הכי חדש שיוצא לא משנה איך החברה התייחסה אליהם, ע"ע התמונה המפורסמת מדף "החרמת MW2" בסטים.

  גם עיתונאים שייצאו כנגד החברות ולכן לא יקבלו גישה מוקדמת למשחקים או ביקורים במשרדים יינטשו על ידי אותו קהל חסר עמוד שדרה לטובת מישהו שכן יפרסם ראשון אילו כלי נשק יש ב- ME3 או משהו בסגנון.

הוספת תגובה


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS