גיימפוד, פרק 41: יותר מדי שוורצים

עידן זיירמן|גיימפוד 11 תגובות »
[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod041-19.4.2012.mp3|titles=Gamepod Episode 41]

להורדה  המשך »

Games for Windows: הבדיחה המתמשכת של מיקרוסופט

עופר שוורץ|חדשות 10 תגובות »

רציתי בהתחלה לשים כותרת של "WTF יומי", אבל זה אשכרה מתחרה ב-Wii U על תואר ה-WTF השנתי. מסתבר (קרדיט ל-RPS על התגלית) ש- Games for Windows Marketplace, החנות הדיגיטלית הכושלת של מיקרוסופט, תעבור בקרוב ל-xbox.com. וואט. דה. פאק.

"תראו, אנחנו מפגרים!"

נכון, זה לא אמור להפתיע אותי יותר מדי, כי מאז ש-Games for Windows נוצר הוא לא עשה אפילו דבר אחד כמו שצריך, אבל זה עדיין מדהים כמה רחוק הם הצליחו לקחת את הטימטום הפעם. (אם לא ברור לכם מההכרזה בתמונה מה בדיוק הולך לקרות שם, יש לנוחיותכם כפתור "Details on the Merge!" שמוביל לעמוד אחר שמכיל את אותה תמונה בדיוק, ומתחתיה טקסט רגיל שאומר את אותם דברים בדיוק, כמעט באותו ניסוח, ובלי לפרט כלום)

אז עכשיו אם אני ארצה לקנות משחק ל-PC שלי, הדרך לעשות את זה תהיה ללכת ל-xbox.com? כמובן שלא, הדרך לעשות את זה היא ללכת ל-Steam; אבל אני יוצא מנקודת הנחה שמיקרוסופט מצפים שאנשים באמת יקנו מהם דברים, ואם זה המצב – איך לעזאזל זה הגיוני? אולי הם מקווים שאנשים יבואו לקנות דברים לאקסבוקס ובמקרה יחליטו באותה הזדמנות לקנות משחק ל-PC? ומוכנים בשביל הסיכוי הקלוש הזה לוותר על כל האנשים שבאמת רוצים לקנות משחקים ל-PC?

ואיך בדיוק זה "יותר נוח" כשצריך ללכת לאתר לא קשור ולמצוא בתוכו את מה שאני רוצה, במקום שיהיה אתר ייעודי? שלא לדבר על זה שהחנות של Xbox מכילה אביזרים נלווים, בגדים לאווטארים, מנויים ל-XBL ועוד כל מיני דברים של אקסבוקס, ורק חלק קטן ממנה הוא המשחקים עצמם. אולי זה "נוח" כי זה תופס פחות מקום… ב…אינטרנט…?

אולי מעורב פה סוג של היגיון צבאי. "האתר הזה לא מצליח, אז במקום לעשות אותו יותר טוב כדי שאנשים אשכרה ירצו להשתמש בו, פשוט נשים אותו בתוך אתר אחר שהוא כן מצליח, ואיכשהו זה יסתדר". לדעתי הדבר הטוב היחיד שיכול לצאת מהסיפור הזה הוא אם מיקרוסופט יהרגו סוף סוף את Games for Windows Live המזעזע, וימנעו ממנו להיכנס למשחקים בעתיד.

ורק כדי להוסיף דובדבן של אירוניה לשמנת החמוצה שהיא ההכרזה המטומטמת הזו – זה מגיע פחות מחודשיים אחרי שמיקרוסופט הכריזו שהם באמת באמת הולכים להשקיע יותר ב-PC gaming עכשיו.


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS