גיימפוד, פרק 183: המופע של עופר 3 – עליית העופר

עופר שוורץ|גיימפוד 2 תגובות »

זה שוב הזמן הזה בשנה, בו עופר משחק בכל המשחקים בעולם ולאף אחד אחר אין על מה לדבר. לפחות הפעם לא כולם משחקי אינדי מוזרים שאף אחד לא שמע עליהם!

להורדה (54:50, 37.6 מגה) המשך »

גיימפוד, פרק 166: משחקי סומבררו

עידן זיירמן|גיימפוד 4 תגובות »

ברוכים הבאים לשחר של עידן חדש! עידן שבו זיירמן לא משחק יותר ב- Horizon: Zero Dawn, איכות הסאונד של דני לא מחורבנת יותר, אנחנו תוהים אם העולם צריך עדיין את Introversion, ומשחקי סומבררו מציפים את השוק!

להורדה (58:02, 53.1 מגה) המשך »

גיימפוד, פרק 153: פינת האינדי של עידן

עידן זיירמן|גיימפוד אין תגובות »

בדרך כלל כשאנחנו מקליטים את הפרק שבוע מראש זה יוצא יחסית בסדר. וזה לא יוצא, אתם יודעים, שבוע שבו חושפים את Red Dead Redemption 2, את הריבוט ל- Star Control ואת ה- Nintendo NX באופן רשמי. לא תמיד יש לנו מזל.

להורדה (54:09 , 49.5 מגה)

המשך »

גיימפוד, פרק 135: דיסנילנד של רצח (ספוילרים ל- Witcher 3!)

עופר שוורץ|גיימפוד אין תגובות »

בשבועיים האחרונים יצאו כמה משחקים שאנחנו מאוד מתלהבים מהם ורוצים לדבר עליהם. משחקים שאנחנו מחכים להם כבר הרבה זמן, ויש לנו המון דברים מעניינים להגיד על כל אחד מהם. וכמובן שכולם יצאו מאוחר מדי בשביל להיכנס להקלטה של הפרק הזה.

אז בינתיים ניצלנו את הזמן המת כדי להקליט פרק ספוילרים ל-The Witcher 3, שזה עוד משהו שחיכינו לו כבר הרבה זמן. למקרה שזה לא ברור, הפרק הזה מכיל המון ספוילרים ל-The Witcher 3. אל תקשיבו לו אם לא שיחקתם במשחק.

להורדה (57:13, 52.3 מגה) המשך »

תגיות:

גיימפוד, פרק 133: מסכמים את 2015

עידן זיירמן|גיימפוד, סיכום שנה אין תגובות »

אז מה אם זיירמן היה צריך ליטר וחצי של תה וסטרפסילס בשביל לשרוד את הקלטת הפרק? אמרנו שנקליט סיכום לשנת 2015 בהנגאאוט, אז נקליט סיכום של שנת 2015 בהנגאאוט!

להורדה (1:16:13, 83.1 מגה)

shownotes אחרי הקפיצה! המשך »

2015: סיכום שנה – ארז

ארז רונן|סיכום שנה תגובה אחת »

לקראת סופה של שנת 2015, לקחתי לעצמי דקה לעמוד מול מדף המשחקים שלי. הסתכלתי על שלל המשחקים שהגיעו אליי השנה ועדיין לא הספקתי להשקיע בהם את הזמן הראוי להם (כן מריו מייקר, אני מסתכל עליך!), ונכנסתי לדכאון.

זה לא שלא היו לי תירוצים. סיום של עבודה אחת והתחלה של אחת חדשה, הכנת אי אילו קורסים אקדמיים (על כתיבה למשחקים לא פחות!), נסיון לכתוב פיצ'ר לקולנוע, בישול של בן אדם חדש שצפוי לצאת לאוויר העולם מתישהו בתחילת 2016 – כל אלה ועוד העסיקו אותי לאללה במהלך השנה החולפת, ולא השאירו לי מספיק שעות פתוחות להתמודד עם מבול המשחקים שיצאו ב-12 החודשים האחרונים.

וכך אני מוצא את עצמי בסוף השנה, מול המדף, מצטער על כל אותם משחקים שלא באמת זכיתי לשחק בהם. ואז אני מבין שבעצם זה לא כל כך עצוב. כי אם יש כל כך הרבה משחקים מוצלחים שיצאו השנה ולא הספקתי לשחק בהם – זה אומר שיצאו השנה מלאאאא משחקים מוצלחים. וזה כבר יותר טוב ממה שהלך ב-2014. ובכלל, מה איכפת לי לצבור כמות נאה של משחקים טובים על המדף? מתישהו הרי אצא לפנסיה, אז הנה, אני דואג לארז של העתיד לתעסוקה בימים משעממים במיוחד!

בכל מקרה, אחרי הקדמה ארוכה מהנדרש, אחרי הקיפול תוכלו למצוא את סיכום השנה שלי, או כמו שגיא זוהר היה אומר את זה: זו היתה השנה שהיתה בשלושה משחקים מצויינים ומאורע אחד שעשה לי עצוב על הלב.

המשך »

קרבות כאתגר מחשבתי

עופר שוורץ|חפירות 4 תגובות »

לוחמים הם לא חכמים במיוחד. כל מי ששיחק D&D יודע את זה. דיוק היסטורי? היגיון בריא? פחחח, אנחנו עוסקים פה במשחקי וידאו, למקרה ששכחתם. והאמת שיש ב-trope הזה מידה כלשהי של היגיון – המיומנות של להסתער לתוך שדה קרב ולהרביץ לאנשים עם חרב ענקית לא בדיוק דורשת מאמץ מנטלי מטורף; אם יש מישהו בחבורה שהתפקיד שלו הוא לפתור חידות ולקבל החלטות אסטרטגיות קשות, לא מאוד מופרך להניח שזה כנראה לא יהיה ה-meat shield הענק שרץ לעבר האויבים ודופק את הראשים שלהם זה בזה.

לוחם טיפש, אילוסטרציהמשחקי אקשן נוטים לאמץ חזק את הגישה הזו, ולעצב את הקרבות שלהם כאתגרים מכניים שדורשים יחסית מעט תכנון ומחשבה ובעיקר דיוק וזריזות. לפעמים הם ייתנו לכם סוגים שונים של נשקים, או כל מיני רימונים / קסמים / גאדג’טים, או זרועות ענקיות שיכולות לתפוס את האויבים ולזרוק אותם על אויבים אחרים, אבל בהרבה מקרים זה רק רמה אחרת מעבר ללהחליט אם להשתמש בחרב הענקית כדי להרביץ לאויב בראש או בבטן. לא שזה רע – סדרות כמו Asylum או God of War או Half Life הוכיחו שאפשר לעשות המון עם הבסיס הזה ולעשות את זה מאוד מעניין ומאתגר.

אבל מדי פעם מגיע משחק שמצליח להתעלות מעל לסטריאוטיפ של הבריון הטיפש ולהפוך קרבות זמן-אמת לאתגר מחשבתי ממשי. לא, אני לא מדבר על הרמאות הקלאסית בשם real-time with pause; אני מדבר על The Witcher 3. המשך »

גיימפוד, פרק 122: מקלשן אולימפי

עופר שוורץ|גיימפוד 5 תגובות »

או: הפרק שבו סוף סוף אנחנו מדברים כמו שצריך על המשחק ההוא עם באטמן.

להורדה (58:49, 54 מגה) המשך »


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS