גיימפוד, פרק 166: משחקי סומבררו

עידן זיירמן|גיימפוד 4 תגובות »

ברוכים הבאים לשחר של עידן חדש! עידן שבו זיירמן לא משחק יותר ב- Horizon: Zero Dawn, איכות הסאונד של דני לא מחורבנת יותר, אנחנו תוהים אם העולם צריך עדיין את Introversion, ומשחקי סומבררו מציפים את השוק!

להורדה (58:02, 53.1 מגה) המשך »

Games for Good

עופר שוורץ|חדשות אין תגובות »

אי אפשר ללכת היום שני צעדים באינטרנט בלי להיתקל באיזה קמפיין Kickstarter או Indiegogo או מימון המוני אחר כלשהו. כבר מזמן עברנו את השלב שבו זו דרך חדשה ומסקרנת לממן משחקים, שכולם תוהים אם יהיה אפשר לשבור את המודל הקלאסי של המפיצים, או שכל קמפיין קיקסטארטר חדש הוא סיבה לדיווח חדשותי. אבל בפרוייקט כזה עוד לא יצא לי להיתקל. הפעם לא מדובר במשחק מעניין או אפילו משחק מאוד מעניין (אפרופו), אלא בלא פחות מניסיון לשנות את העולם.

ג’יימס פורטנאו מהתוכנית המצוינת Extra Credits (שהיא מאוד מאוד מומלצת בלי קשר לפוסט הזה) החליט שנמאס לו שהעולם כל הזמן שומע על משחקי וידאו רק כשמישהו יורה במישהו, וצריך לקום ולעשות משהו כדי לשנות את זה. אני אתן ל-Extra Credits בעצמם את הבמה:

[רציתי לשים כאן embed של הוידאו, אבל משום מה זה לא עובד, אז קחו לינק]

התמורות שמוצעות בקמפיין לא מדהימות, אבל לדעתי זו מטרה ששווה לתרום לה גם בלי תמורה (האם באמת הגענו למצב שלתרום למשהו בלי לקבל תמורה נשמע מוזר?). ויש הרבה סיבות לסמוך על האנשים של Extra Credits: הם כבר הקימו קרן למימון משחקי אינדי ייחודיים במודל חדשני, ערכו טקס פרסים למשחקים מחדשים ומעניינים מחוץ לתעשיית ה-AAA, דיברו עם מיקרוסופט כדי לגבש רעיונות לטיפול בתופעת ההטרדות ב-Xbox Live, והם כל הזמן מחפשים בתוכנית שלהם דרכים לשפר את התעשייה ואת המדיום, ותמיד משתדלים לא רק להציג בעיות אלא גם להציע פתרונות אפשריים.

אם אנחנו רוצים שמשחקי וידאו יוכלו אי פעם לתפוס את מקומם הראוי לצד קולנוע, ספרות וחבריהם כמדיום אמנותי אמיתי וכבידור לגיטימי ונפוץ, זה אחד הדברים החשובים שצריך לטפל בהם. ואתם יכולים לעזור לזה לקרות.

גיימפוד, פרק 58: יום ז'

עידן זיירמן|גיימפוד, סיכום שנה אין תגובות »

לא הספיק לכם לקבל את סיכום השנה שלנו בטקסט? תקבלו אותו באודיו! וגם, אתם יודעים, עוד כמה דברים שלא דיברנו עליהם בסיכום בטקסט.

[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod058-4.1.2013.mp3|titles=Gamepod Episode 58]

להורדה

המשך »

2012: סיכום שנה – זיירמן

עידן זיירמן|סיכום שנה 9 תגובות »

ושוב הגיע הרגע הזה בשנה שבו כל חברי הבלוג מתכנסים, וכותבים פוסטים לשם שינוי. בימים הקרובים, כל אחד מחברי הבלוג יספר לכם על שלושה דברים שממש שימחו אותו במהלך 2012, ודבר אחד ש… לא כל כך. וכרגיל, בסוף השבוע הראשון של השנה החדשה, נשחרר את פרק סיכום השנה של “גיימפוד”. אז יאללה, לעבודה.

אמנם זה קצת קלישאתי להגיד את זה, אבל לעזאזל, הרבה דברים קרו בשנת 2012. יש אנשים שיקראו לה שנת מעבר, שיתאכזבו מזה שבמהלך כל השנה הזו לא הוכרזו הקונסולות שיירשו את ה- Xbox 360 והפלייסטיישן 3. אבל הם מפספסים את הנקודה. 2012 היתה שנה של משחקים נהדרים, אירועים שיהיו בעלי השפעה דרסטית על השוק לשנים הקרובות, ואפילו קונסולה אחת חדשה (שתיים, אם מחשיבים את ה- Vita). ובכל זאת, קל לי מאוד לצמצם את הרשימה לשלושה אירועים. בעיקר בגלל שעדיין לא צברתי מספיק שעות משחק על Far Cry 3. הראשון מביניהם לא הולך להפתיע אף אחד. אבל לפני שאני מגיע אליו – חידוש! אני מתחיל מהדבר הרע הפעם!

המשך »

מבזקי חג-מולד

עידן זיירמן|חדשות 3 תגובות »

לכבוד זה שבפרק הבא של “גיימפוד” אנחנו לא הולכים להתעסק עם חדשות, אלא רק לסכם את שנת 2012, כל שדי הגיהנום פרצו החוצה היום. אתם יודעים, בהנחה ש”שדי הגיהנום” הם כל מיני ידיעות חדשותיות ששווה לדבר ולכתוב עליהן. לא יודע, אולי הם מתרגשים יותר מדי מהקטע הזה עם לוח השנה של המאיה.

אז בגלל שאנחנו לא הולכים לדבר עליהם ב”גיימפוד”, וקרו קצת יותר מדי דברים כדי שאני אעלה על כל אחד אייטם נפרד בעמוד הפייסבוק שלנו, הנה מה שקרה ב- 24 השעות האחרונות.

המשך »

גיימפוד, פרק 57: פינת התמיכה הטכנית של זומביט

עידן זיירמן|גיימפוד 3 תגובות »

זיירמן חזר! ואיתו הגישה האיכפתית והפילנתרופית. וגם הנסיונות הכושלים להקליט את הפתיחה של הפרק.

[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod057-15.12.2012.mp3|titles=Gamepod Episode 57]

להורדה

המשך »

החייאת ז’אנרים למתקדמים עם Star Citizen

עידן זיירמן|חדשות אין תגובות »

Star Citizen מאז ההרפתקה של טים שייפר ב- Kickstarter בתחילת השנה, לא עובר שבוע בלי שאנחנו שומעים על איזשהו פרויקט Crowdsourcing כזה או אחר. אבל יש פרויקטים, ויש פרויקטים. Star Citizen הוא אחד מאותם פרויקטים. על פניו, הסיפור הוא סטנדרטי: מפתח משחקים עתיר ניסיון מנסה להחיות ז’אנר שכמעט מת לחלוטין (כמו קווסטים, או משחקי-אלים) זוכה לתשובות לא-מספקות מיותר מדי מפיצים, ופונה לקהל הרחב. אבל מה שמיוחד כאן הוא סדר הגודל. Star Citizen גייס, בתום חודש גיוס הכספים הראשון, 6.2 מיליון דולר. ומכיוון שמרבית הגיוס לא נעשה דרך Kickstarter והוא לא מוגבל בזמן, המשחק עדיין ממשיך לגרוף כסף. נכון לזמן כתיבת שורות אלו הוא כבר גייס 7 מיליון דולר.

המשך »

גיימפוד, פרק 53: Tower Offense

עופר שוורץ|גיימפוד תגובה אחת »

רוב הפרק השבוע מוקדש, באופן לא מפתיע, לשני המשחקים המצוינים שיצאו בשישי שעבר – Dishonored ו- XCOM Enemy Unknown. ניסיתי לחשוב על משהו שנון לכתוב פה, אבל אין לי זמן כי אני צריך לחזור לשחק Dishonored.

[audio:https://www.gamepad.co.il/Gamepod/Gamepod053-20.10.2012.mp3|titles=Gamepod Episode 53]

להורדה  המשך »


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS