סיכום העשור: אז איך מסכמים עשור?

עופר שוורץ|מטא, סיכום עשור 3 תגובות »

ברוכים הבאים לסיכום העשור הראשון של גיימפאד! כלומר, הסיכום הראשון. הבלוג קיים מאז 2007, אז זה העשור השני או ה-1.3, תלוי איך אתם סופרים. בכל מקרה, זו הפעם הראשונה שבה נגמר עשור קלנדרי שלם שבו גיימפאד היה קיים. עשור! זה הרבה זמן. למקרה שלא שמתם לב.

סיכום שנה זה קל. וכשאני אומר "קל" אני מתכוון לא קל בכלל, אבל לפחות יש לנו פורמט מסודר ומוכח. בדיוק ראיתם אותו בפעולה. לסיכום עשור? אין פורמט וגם אין ניסיון קודם. אז בואו ניקח רגע וננסה להבין איך בכלל עושים כזה דבר.

המשך »

“גיימפוד” עובר דירה!

עידן זיירמן|גיימפוד, מטא 3 תגובות »

tl;dr (זה פופולרי בימינו): אם אתם מורידים פרקים של “גיימפוד” באופן אוטומטי דרך אפליקציה שאינה iTunes, ייתכן שתצטרכו לעדכן את הכתובת של הפיד שהיא מקבלת בשביל להמשיך לעשות את זה.

חלק מהמאזינים הקבועים שלנו שמו לב בוודאי לכך שקצת יותר קשה להתעדכן בפרקים חדשים של “גיימפוד”. הסיבה לכך היא ש- iCast, הפלטפורמה עליה התארחו הפרקים, סבלה מכל מיני בעיות טכניות שחלקן לא נפתרו עד היום. מהסיבה הזאת, החלטנו להפסיק להשתמש בשירותיהם, והעברנו את כל פרקי “גיימפוד” לאחסון מקומי על השרת שלנו.

מאזיני iTunes לא אמורים לשים לב להבדל (למרות שאם אתם כן שמים לב לאחד כזה – מאוד נשמח אם תודיעו לנו בהקדם). כל השאר – בדקו את התוכנה שדרכה אתם מתעדכנים בפרקים חדשים של “גיימפוד”, ובדקו מאיפה הפיד שמזין אותה לקוח. אם הכתובת שלו מתחילה ב- icast.co.il – הפיד הזה הולך להפסיק להתעדכן בקרוב. אם זה המקרה, עדכנו את הכתובת של הפיד ל- https://www.gamepad.co.il/gamepod.xml.

אם לא תעשו את זה, הפרקים הקרובים של “גיימפוד” יעלו כרגיל, אבל במקום פירוט של קישורים ועל מה דיברנו מתי, תהיה הפניה זהירה לפוסט הזה. מפרק 114 והלאה, הפרקים יעלו לפיד החדש בלבד.

אנחנו מתנצלים על אי-הנוחות, אבל היי, זה אומר ש”גיימפוד” יפסיק לעשות לכם בעיות כל הזמן!

2014: סיכום שנה – ההנגאאוט

עידן זיירמן|מטא תגובה אחת »

רגע! עוד לא סיימנו!

מחר (יום ראשון, 4/1) בשעה 21:00, נקליט את פרק 108 של גיימפוד בהנגאאוט – סיכום שנה חגיגי שבו תהיה לכם הזדמנות לספר לנו מה אתם חושבים על הבחירות שלנו בזמן אמת. התעדכנו מחר בדף האירוע בפייסבוק (לא חייבים חשבון פייסבוק בשביל לבדוק אותו, מבטיחים) קצת לפני השעה המיועדת, ונפרסם שם את הקישור להנגאאוט, ואז תוכלו לצפות בו ויהיה מגניב.

לאלה שיפספסו, ההנגאאוט יהיה זמין לצפייה ביוטיוב, וכמובן שגם נעלה גרסת אודיו בלבד שלו לפיד הפודקאסט הרגיל שלנו.

אה, ושנה טובה!

מדברים ויורים, אבל בעיקר יורים

ערן אבירם|מטא 3 תגובות »

משחקים זה מעניין.

שלא תבינו לא נכון – משחקים הם דבר ראשון כיף, כמובן, אבל זה מסקרן לדעת גם למה, בעצם, הם כיף. למה אני נהנה ממשחק X יותר ממשחק Y? איך המשחק גורם לי להנות מקטע ההתגנבות הזה? מה בעצם הסיבה שכיף לי לקפוץ על הראשים של הגומבות? משחקים זה מעניין.

אם גם אתם מאלו שאוהבים להבין משחקים, ולא רק לשחק בהם, יש לי הצעה בשבילכם.

המשך »

“גיימפוד” חוגג 100!

עידן זיירמן|מטא אין תגובות »

-“אה, טוב. ברוכים הבאים ל… גיימפוד! פודקאסט המשחקים הרשמי של ‘גיימפאד’. אה… הפרק הראשון. אנחנו עדיין לא יודעים באמת מה אנחנו עושים, אז יכול להיות שיהיו המון פאשלות וכל מיני דברים מצחיקים, אבל, אהם…”

-“מה זאת אומרת ‘יכול להיות’?!”

לא בדיוק “צעד קטן לאדם, צעד גדול לאנושות”, אבל במילים האלה פתחנו את הפרק הראשון של “גיימפוד” (התגובה הראשונה שקיבלנו על הפרק אי-פעם: “מגניב. תמשיכו”), לפני קצת יותר מארבע שנים. עדיין לא היה לנו שמץ של מושג מה אנחנו עושים, איך העסק הזה יעבוד, ואם אנחנו הולכים להתמיד איתו, או שכמו הקטע הזה של כתיבת פוסטים, מתישהו נאט את הקצב ו”גיימפוד” יעלם.

אבל זה לא קרה. במקום זה, הלא-ייאמן אכן התקיים, והקלטנו את “גיימפוד” פעם בשבועיים, (כמעט) בלי פספוסים, במשך ארבע שנים. ומחר – אוהו, מחר יהיה יום מיוחד. מחר אנחנו מקליטים את הפרק המאה. הפרק יוקלט כפרק הנגאאוט נוסטלגי במיוחד, בהשתתפות רוב חברי הפודקאסט, שבו נדבר על ארבע השנים האחרונות, ואם ירצה הגוגל – גם נעלה מאזינים שיקשיבו לשידור החי להצטרף אלינו.

עוד פרטים? ובכן, יש לאירוע ההיסטורי הזה דף בפייסבוק, שבו יתפרסם הקישור להנגאאוט מחר בערב. אם פייסבוק הוא לא כוס התה שלכם, אתם יכולים לעקוב אחרי דף ה- Google+ שלנו, שההנגאאוט יתפרסם גם דרכו. וכרגיל, גם חשבון הטוויטר שלנו ישתתף בחגיגה.

100 פרקים! אני עדיין לא ממש מצליח להאמין לזה.

ציוצים חיים מ- E3!

עידן זיירמן|מטא אין תגובות »

עוד מעט זה מתחיל! ב- 19:30 תשודר מסיבת העיתונאים של מיקרוסופט, אחריה בחצות זו של EA, ב- 1:00 יוביוסופט וב- 4:00 סוני. וחשבון הטוויטר של “גיימפאד” יהיה שם, כדי לצייץ על זה דברים מצחיקים תוך כדי!

אבל לא רק אנחנו נהיה שם. אז אם אתם מצייצים לייב-טוויטינג מ- E3, אתם מוזמנים לכתוב לנו את זה עם מינשון, כדי שנדע ליחצ”ן גם אתכם. ואתם מומזנים, כמובן, לעקוב אחרינו ולקרוא את כל השטויות שנכתוב שם בשעות הקרובות. זה יהיה כיף.

כמו כן, אם יתאפשר (לא בטוח במאה אחוז שיתאפשר, אבל אם יתאפשר) בטח נארגן הנגאאוטים ספונטניים, שנודיע עליהם בחשבון הטוויטר והפייסבוק שלנו במהלך הערב.

תגיות:

גיימפוד: פרק ההנגאאוט!

עידן זיירמן|מטא תגובה אחת »

הבטחנו, איימנו, ועכשיו זה קורה! המשך »

הלהיט החדש בגיימפאד: תגיות!

עופר שוורץ|מטא 2 תגובות »

כן, כן. שנים ארוכות שהתעללנו בצורה נוראית במנגנון ה"קטגוריות" של וורדפרס, והשתמשנו בו (למקרה שמישהו לא שם לב) כדי לייצג גם קטגוריות וגם תגיות, אבל לא עוד! אחרי בערך שנה שאני מתלונן על ה-abuse הזה ורוצה לעשות משהו בעניין – סוף סוף, לאור העובדה שזיירמן עלול להיעלם מפני העולם בעוד כחודשיים, הוא נכנס פתאום למתקפה של, איך אומרים פה באמריקה, "לקבל קצת חרא עשוי". אז תתכוננו לקצת שינויים long-overdue בבלוג.

המשך »


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS