בואו נשחק FTL: Advanced Edition

עידן זיירמן| Let's Play הוספת תגובה

עבר הרבה מאוד זמן מאז הפעם האחרונה שהכנו סרטון Let's Play. זה לא שלא רצינו, אבל מסתבר שהעניין הטכני של הקלטת סרטוני Let's Play כששני הצדדים לא נוכחים פיזית באותו המקום הוא לא טריוויאלי כפי שקיווינו. אבל ההרחבה החינמית שיצאה עבור FTL שכנעה אותנו להזיז את עצמנו סוף סוף, והתוצאה לפניכם: אני ודני משחקים ב- FTL: Advanced Edition עם אחת החלליות החדשות שהתווספו בהרחבה, החללית של ה- Lanius (גזע רובוטי ששואב חמצן מחדרים שהוא נמצא בהם).

חדי העין מביניכם יבחינו שהסרטונים האלה ארוכים. זה בגלל שבניגוד לסרטון Let's Play סטנדרטי, לא באמת קבענו לעצמנו יעד מבחינת זמן (או מבחינת כמות הדברים שיהיה לנו להגיד עליו). פשוט חשבנו לעצמנו, "היי, זה FTL, בטח נמות בקרוב". ואז שרדנו. ושרדנו עוד. ועוד. ובשלב מסוים היה ברור שאנחנו מקליטים כבר הרבה זמן, אז עצרנו, ויומיים אחר כך חזרנו למשחק והמשכנו להקליט, והגענו עד הבוס! אבל את השאלה אם הצלחנו לנצח אותו או לא נשאיר לכם לגלות לבד (נניח, ע"י לקפוץ לסוף הסרטון השני, אבל זו רמאות!).

אז קדימה. הנה חלק א':

והנה חלק ב'. אם בא לכם לקפוץ ישר לשם, הקרב נגד הבוס מתחיל בסביבות השעה וחצי (אבל, כאמור – רמאות!)

ואם ממש מתחשק לכם להזכר, הנה הביקורת שכתבתי על FTL (בתקופה שלפני ה- Advanced Edition).

10 תגובות ל “בואו נשחק FTL: Advanced Edition”

 1. שלומי מאת שלומי:

  מגניב, תודה, היה ממש מותח בסוף! במיוחד שהפעלתם את ה-lockdown כי חשבתם שזה יכבה את האש… אגב, אתם יכולים לפקוד על האנשי צוות ללכת לחדר הזה, ואז הם יתקיפו את הקלקר ויגרמו לו להגמר מהר יותר.

  גם משעשע איך אמרתם שאסור לתת לטילים יותר מ-volley אחד, ובקרב האחרון מול הבוס כמעט שכחתם מזה 🙂

  אני מודה ששמעתי את שאר המסע ברפרוף. אם זה היה מחולק לפרקים הייתי נותן יותר תשומת לב, אבל אני יכול להבין שזה אולי סתם טרחה מיותרת לחלק את זה.

 2. שלומי מאת שלומי:

  אגב, כדאי לבטל את התגובות או ב-youtube או כאן לדעתי

 3. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  בדיעבד, זה ממש מוזר. הרי ידעתי ש- Lockdown לא מכבה את האש. לא יודע למה אינסטינקטיבית לחצתי על זה וחשבתי שזה יעשה משהו. עניין של לחץ, אני מניח.

  "שכחנו מזה" זו קצת מילה חזקה. "היינו לחוצים ולא הצלחנו לחשוב בצורה רציונלית" קצת יותר מתאים פה.

  לגבי חלוקה לפרקים – כן, זה היה די הגיוני, אני מניח. מצד שני – זה יוטיוב! אתה יכול לעשות Pause מתי שאתה רוצה!

  לגבי ביטול תגובות ביוטיוב – למה?

 4. שלומי מאת שלומי:

  זה נכון שאפשר לעשות פאוס, אבל זה יותר נוח לשים פרק ברכבת או בבית, עשזה מתחיל ונגמר ממקום הגיוני – נניח, כל פרק זה סקטור אחד. אם חוזרים לזה אחרי יום אז זה יוצא ממקום אקראי ובאמצע שיחה וקשה להכנס לזה שוב. בלי קשר, הפונקציה של youtube של לזכור איפה היית בסרטון מסויים לא תמיד עובדת לי טוב.

  התגובות זה פשוט משהו שאני רואה בהרבה מקומות – מאפשרים תגובות רק במקום אחד כדי לא לפצל את השיחה.

  אבל שוב, כמו שאמרתי, כנראה אני סתם מסבך את זה יותר מדי, כי כל העניין הזה שאתם עושים הרבה יותר קזואלי מכל האנשים המקצועיים שעושים let's play שמאה אלף איש רואים, ומהם אני מביא את הרעיונות האלה.

 5. רוני מאת רוני:

  בחיים לא חשבתי שתהיה לי סבלנות לראות ארבע שעות של "בואו נשחק". מצאתי את עצמי השבוע מטפס על הקירות בבית חולים ובאתם לי בול בזמן עם זה… שני דברים: עשיתם את זה קליל ומעניין, אבל אם הייתם מסבירים קצת יותר על המכניקות זה היה עוזר למישהו כמוני שמעולם לא שיחק ftl. דבר שני – השתכנעתי שftl הוא משחק נהדר ושלא אגע בו בחיים…

 6. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  רוני – תודה! אני מקווה שהכל נגמר בבית חולים על הצד הטוב ביותר. 🙂

  לגבי המכניקה – ניסינו (באופן לא מודע כל כך, אני חייב לציין) לאזן את ההסברים. בהתחלה הסברנו די הרבה, ובהמשך צמצמנו קצת את כמות ההסברים, למרות שעדיין ניסינו להסביר מה עומד מאחורי ההחלטות שלנו.

  כך או כך, אני שמח שנהנית. 🙂

 7. ItayMendelson מאת ItayMendelson:

  זה היה נהדר! אף פעם לא התלהבתי מהמשחק הזה ממש, או אולי יותר נכון מסוג המשחקים האלה. הייתי בטוח שאני בכלל לא מתחבר לז'אנר הזה ושהוא מסובך מדי בשבילי. עכשיו גיליתי שהוא באמת די מסובך, אבל לפחות זה יכול להיות כיף! מסתבר שראיתי הכול ברצף, לי אישית לא הפריע שזה ארוך, דווקא היה כיף לשבת ולהיכנס לזה ככה בלי הפסקות (ומקסימום יש פאוס).
  תעשו עוד כאלה, כמובן שלמשחקים שונים כי אחרי הכול צריך לגוון אבל תדעו שזה היה מעולה (וגם מצחיק).

 8. עידן זיירמן מאת עידן זיירמן:

  תודה! בהחלט נרצה לעשות עוד כאלה גם בעתיד. 🙂

 9. Ur Quan מאת Ur Quan:

  שיחקתם על easy? זה לא נחשב ל-playthrough אמיתי.

 10. רוני מאת רוני:

  לפי מה שהבנתי "בואו נשחק" על normal יגמר לפני שנספיק לגמור את הפופקורן.

הוספת תגובה


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS