גיימפוד, פרק 321: זיירמן מגיב

עידן זיירמן|גיימפוד אין תגובות »

אז היה לנו משחק מאוד גדול החודש, משהו-משהו-באלדור, אבל רק עופר שיחק בו, אז יצא לנו פרק מספיק קצר בשביל שנספיק לדחוס גם מלא חדשות! לרוע המזל, אלה לא היו חדשות חשובות, או משהו, אבל די התרגשנו מכל הקטע עם גלורבו.

להורדה (39:57, 54.9 מגה)

המשך »

גיימפוד, פרק 250: שורפים משחקים, מנסרים קלטות

עידן זיירמן|גיימפוד אין תגובות »

אופס, עשינו את זה שוב. הגענו למס' עגול והחלטנו לחגוג בהנגאאוט שכולו התרפקויות נוסטלגיות. ולכבוד דור הקונסולות החדש הבא עלינו לטובה, החלטנו על תמה של מלחמת הקונסולות! איזה קונסולות היו לנו לאורך השנים? ממתי דקל התחיל לשנוא את נינטנדו? כמה מהפלייסטיישנים של זיירמן היו בבעלותו? האם ארז הוא יותר איש של נינטנדו או של סגה? ולמה יש כל כך הרבה קונסולות להומלסים שגרים ברחוב של גיא? את ההזדמנות לשמוע את התשובות לשאלות האלה בלייב כבר פספסתם, אבל כרגיל, אתם יכולים להשלים את הכל!

להורדה (1:32:09, 127 מגה) המשך »

גיימפוד, פרק 249: Yoshi Kart

עופר שוורץ|גיימפוד אין תגובות »

חשבתם שסיימנו עם פרקים שבהם יש לנו אינסוף חדשות והכרזות לדבר עליהן ואנחנו לא מספיקים כי שיחקנו ביותר מדי משחקים מעניינים? גם אנחנו, אבל לסוני, מיקרוסופט, פייסבוק (!) ויוביסופט היו תוכניות אחרות.

חדי העין ביניכם אולי שמו לב ש-250 (הידוע גם כ-249+1) הוא כפולה של 50. כדי לחגוג את המאורע, עוד שבועיים נעשה הנגאאוט עם דיונים נוסטלגיים ואפילו יותר קשקושים מבדרך כלל. צפו לפרטים בפייסבוק.

להורדה (1:06:46, 48.8 מגה)

המשך »

גיימפוד, פרק 241: אסקפיזם מרגשות

עופר שוורץ|גיימפוד אין תגובות »

נראה שתעשיית המשחקים מתחילה להתרגל לשגרה החדשה, ואפילו היו לאחרונה כמה עדכונים והכרזות מעניינות. שזה מצוין, כי משחקים חדשים אין כל כך.

להורדה (56:15, 42.1 מגה)

המשך »

גיימפוד, פרק 169: וולפנשתיים (סיכום E3 2017)

עידן זיירמן|גיימפוד אין תגובות »

כמו בכל שנה, צוות ״גיימפוד״ התכנס בהנגאאוט בשביל לקשקש על E3 ולהגיד מה אהבנו, מה שנאנו, ולצחוק על ה- Multiplayer Chatter המביך בחלק מהמשחקים. אתם כבר לא יכולים להגיב לנו בלייב, אבל לפחות אתם יכולים להקשיב ולהגיב, או משהו.

להורדה (01:18:42, 72.0 מגה) המשך »

גניבה לאור יום

דורון יעקבי|Rant 51 תגובות »

רבות נכתב כבר על עניין הפיראטיות בישראל, ונדמה שמקלדותינו עייפו מהעניין הזה. ובכל זאת, אם יש משהו שמטריד את מנוחתי, הבלוג הוא מקום טוב לשפוך בו מעט מהתסכול, לא כן?

מעשה שהיה. הלכתי לקנות אקס בוקס חדש, אחרי שהקודם עבר הסבה מקונסולה ללבנת איטונג מעוטרת בשלוש נורות אדומות. בהיעדר דוד מארה”ב, פניתי אל אחת מחנויות הגיימינג הישראליות – GameHot, בקניון ערי החוף בראשון. לשם שינוי לא הזמנתי מהאינטרנט, אלא ניגשתי לחנות בעצמי, שכן היא ממוקמת די קרוב אליי. היו שם שני מוכרים. ביקשתי לרכוש Xbox 360, גרסת הסלים, עם 250gb, ללא קינקט (כבר יש לי). מיד הם מיהרו להסביר לי שכדאי לי לקנות קונסולה “מוסבת” כדי שאוכל לשחק במשחקים פרוצים.

הבהרתי להם שאין לי כל רצון בקונסולה מוסבת, ואם אפשר בבקשה אחת שהם לא נגעו בה בכלל. הם המשיכו ללחוץ וניסו למכור לי קונסולה יקרה יותר, שלטענתם יש לה כונן DVD עם הכנה לפריצה (מה שזה לא אומר). יתר על כן, מסתבר שהקונסולה עם כונן DVD של חברת שקר כלשהו (לא זוכר כרגע את השם) תומכת ב-HD, והאחרת – הזולה יותר, לא. זו כמובן שטות מוחלטת. לאחר שהתבהר שאין להם כרגע את הקונסולה שאני מעוניין בה במלאי, החלטתי ללכת ולא לחזור לשם.

חשבתי לעצמי קצת והחלטתי שעדיף לי לשלם מעט יותר ולקנות את הקונסולה מרשת גדולה יותר, כי היא גם זו שתספק לי את האחריות. הלכתי לסניף של Enjoystick בראשון לציון (הסניף הראשי שלהם).

כשהגעתי לחנות היו שם המוכר, יחד עם משפחה – אבא, אמא וילד כבן 9. הם התעניינו ברכישת קינקט, והשתעשעו עם Kinect Adeventures שהודגם בחנות. האבא התעניין אם צורבים את המשחקים לקינקט באותו האופן (“ורבטים דו-שכבתי, כן?”), והמוכר הבהיר לו שכן, אין שום הבדל. כמובן שגם שם מוכרים קונסולות “מוסבות” ולכן כשפניתי למוכר מיד ביקשתי קונסולה שמברג לא התקרב אליה. האבא התפלא לשמוע אותי. “מה, אתה קונה משחקים מקוריים? זה יקר”. עניתי לו שכן, אני קונה משחקים מקוריים. וזה לא כל כך יקר אם לא קונים בישראל, וחוץ מזה, שבעיניי לשחק במשחקים פרוצים זה לא מוסרי ולא שונה מגניבה של פריט מחנות. “אבל מוכרים אותם פרוצים”, אמר. “מוכרים גם טלוויזיות גנובות, מתי לאחרונה קנית אחת?”, שאלתי.

לא נראה לי שהוא השתכנע. הרעיון של לשלם בעבור משחק נתפס ככל כך אבסורדי בעיניו. ולמה שזה לא יהיה כך? כשחנויות דוחפות ללקוחות מראש קונסולות פרוצות, הן נותנות לגיטימציה לפיראטיות, לגניבה. שזה, אגב, די מוזר. הרי החנויות האלה מוכרות גם משחקים מקוריים. למה שהם ירצו לדחוף דווקא את הקונסולות שלא ייצרו עבורן רווח בהמשך?

אז אולי זה בכלל הפוך. החנויות מוכרות את הקונסולות הפרוצות כי יש להן ביקוש הרבה יותר גבוה, ואם הן לא ימכרו אותן אז אנשים פשוט יקנו בחנויות אחרות ולהם לא יהיו לקוחות בכלל. ולמה יש להן ביקוש כל כך גבוה? כי חונכנו לא להיות “פראיירים”. עם אילו ערכי מוסר יגדל הילד בחנות, שאפילו אביו, אדם מבוגר ומיושב, לא מסוגל להבין שמה שהוא עושה אינו בסדר?

לפחות כשגנב גונב, הוא מודע לזה שהוא עושה משהו רע. הוא מסתתר, הוא נזהר ואולי אפילו חש אשמה. אבל גניבת המשחקים בישראל נעשית לאור יום, מעודדת על ידי החנויות עצמן, ולאף אחד זה לא מזיז. הם לא מרגישים טיפ-טיפה רע בעניין. להפך – זה הסטנדרט. מי שמשלם הוא הפראייר. וזה די עצוב.

תגיות:

איך עושה Halo?

עידן זיירמן|שטויות 2 תגובות »

"בלוגלי" החליט לעשות לי בעיות אתמול, אז נאלצתי לחכות עד עכשיו לפני שיכולתי להעלות את העדכון הזה. קורה.

Gamasutra פרסם אתמול מאמר מוצלח במיוחד על המדע שמאחורי עולם הטבעת של Halo. הקישור הזה, אני מוכרח להודות, מעניין יותר עבור חובבי מד"ב מאשר חובבי Halo – אבל עדיין מהווה קריאה משובחת. האקשן האמיתי מתחיל בעמוד השני, שם מתואר את גודל הטבעת שתיווצר אם נשתמש במסה של צדק בשביל ליצור טבעת שהרדיוס שלה זהה לרדיוס ההקפה של כדור הארץ מסביב לשמש. וחכו עד שתגיעו לאזור שבו מפורטת השפעת הקרינה של ענק-גז שנמצא במרכז הטבעת על עולם הטבעת. הזוי.

תגיות: , , ,


התחבר RSS תגובות RSS פוסטים
WP Theme & Icons by N.Design Studio
התאמה לעברית: We CMS